29 yıllık özlemlerine son verdiler.

2.Amatör Küme Merkez 3. Grupta mücadele eden Budaklarspor tarihinde ilk kez 1. Amatör Küme’ye yükselme başarısını gösterdi.

2.Amatör 28.06.2013, 16:20
29 yıllık özlemlerine son verdiler.

Ligin bitmesine bir hafta kala Karaman Sentetik Sahada Evrenspor’la karşılaşan Budaklarspor maçı 7-0 kazanarak 1.Amatör Lige çıkmayı garantiledi.

1984 yılında kurulan Budaklarspor’un 1. Amatör Küme’ye yükseldiği Evrenspor maçı sonrasında taraftarlar ve futbolcular büyük sevinç yaşadı.


İlk yarısı 4-0 sona eren karşılaşmayı Uğur (3), Emre (2), Gökhan ve Murat’ın golleriyle 7-0 kazanan Budaklarspor’lu futbolcular 90 dakika bittiğinde kazandıkları şampiyonluğu taraftarlarıyla birlikte kutladılar. Sahada şampiyonluk turu atan Yeşil-Sarı’lı futbolcular, kulübün Onursal Başkanı ve Budaklar Köyü Muhtarı Cemalettin Başkanat, Kulüp Başkanı Kamil Özel ve Antrenör Bilal Akçay’ı omuzlara aldılar.


Büyük çoğunluğu köy gençlerinden oluşan Budaklarspor’un kazandığı şampiyonlukta en önemli pay sahiplerinden olan Antrenör Bilal Akçay, Kulüp Başkanı Kamil Özel, Kulüp İdari Menajeri Volkan Başkanat, Evrenspor maçı sonrasında futbolcuları tek tek tebrik ettiler.

Budaklar Köyü Muhtarı Cemalettin Başkanat, 29 yıl sonra gelen şampiyonluk nedeniyle büyük mutluluk yaşadıklarını belirterek; “Kulübümüzün yöneticilerini, Antrenörümüz Bilal Akçay’ı ve bu şampiyonlukta ter akıtan tüm futbolcularımızı yürekten tebrik ediyorum” dedi. Karaman Sentetik Sahada oynanan karşılaşmayı Budaklarspor’un çok sayıda taraftarının yanısıra Camili Mahalle Muhtarı Yunus Özçelik ve Hızırtepe Mahalle Muhtarı Bedri Arslan da izleyerek, Budaklarspor’un şampiyonluğuna tanıklık ettiler. Budaklarspor Kulübü Başkanı Kamil Özel, tarihsel başarıya imza atan Antrenör Bilal Akçay ve futbolcularını tebrik ederek, Budaklarspor’un 1.Amatör Lig’te de başarılı olması için çalışmalara şimdiden başlayacaklarını söyledi.

Yorumlar (0)