banner212

banner211

Kerem Gönlüm'e Borcumuz Yok

Sakarya Büyükşehir Basketbol'un geçtiğimiz sezon şampiyon olan kadrosunda yer alan ve bu sezon başında takımdan ayrılan Kerem Gönlüm'ün kendisine verilen sözlerin tutulmadığı yönünde açıklamalarına kulüpten cevap geldi.

Basketbol 13.03.2018, 11:50 13.03.2018, 11:54 UTKU KAYNAR
Kerem Gönlüm'e Borcumuz Yok
 

Sakarya Büyükşehir Basketbol'un geçtiğimiz sezon şampiyon olan kadrosunda yer alan ve bu sezon başında takımdan ayrılan Kerem Gönlüm'ün kendisine verilen sözlerin tutulmadığı yönünde açıklamalarına kulüpten cevap geldi. Büyükşehir Basketbol genel menajeri Cavit Akova konu ile ilgili yaptığı açıklamada Kerem Gönlüm'ün takımdan bir alacağının olmadığını belirtti.

Türkiye Basketbol 1.Lig'inde geçtiğimiz sezon şampiyon olarak Süper Lig'e çıkan Sakarya Büyükşehir Basketbol'un yıldız oyuncusu Kerem Gönlüm bu sezon başında takımdan ayrılarak Bahçeşehir'e transfer olmuştu. 1.Lig'deki performansı ile şampiyonlukta büyük katkı yapan Gönlüm Timeout Basketbol sitesine verdiği röportajda ; " Geçen seneki takım ruhumuz, arkadaşlığımız çok iyiydi ve ben de çok şey öğrendim. Takım ruhumuz çok farklıydı. Sakarya’nın kulüp vizyonuna ve basketbolu seven halkına bir faydam olsun istedim fakat ben verdiğim sözü tutsam da onlar gereken şeyleri bana karşı yapmadı ve ben de yollarımı ayırdım." ifadelerini kullandı.

Kerem Gönlüm'ün basına yansıyan açıklamalarının ardından Sakarya Büyükşehir Basketbol genel menajeri Cavit Akova yıldız oyuncunun geçtiğimiz sezondan kalan tüm alacaklarının ödendiğini belirterek; " Kerem Gönlüm'ün geçen yıldan olan ödemelerinin yanı sıra bu sezon ki sözleşmesine istinaden 150 Bin TL peşinatı nakit olarak ödendi. Fazla süre alamadığı için takımdan ayrılmak istemesi üzerine 50 Bin TL Bonservis karşılığından Bahçeşehir takımına transfer oldu. Kulüp olarak biz kendisine olan tüm resmi vecibelerimizi yerine getirdik kendisine ayrılırken bununla ilgili bir taahhütname imzalandı" şeklinde konuştu.

Yorumlar (0)