21.11.2022, 12:24

BU BİR ÖZBALTA YAPIMIDIR!

Adapazarı YeniSakarya Atatürk Stadında yaptığı trilyonluk transferlerle sezon başında tüm dikkatleri çeken ama savaşta bir zaferi generallerin değil askerlerin yaşatacağını bilmeyen Bandırmasporu 4-2 yenmemizi sağlatan en büyük güç, Sakaryaspor Teknik Direktörü Serkan Özbalta’nın dahiliğidir. Çünkü takımı ilk 11olarak sahaya çıkaran da, oynatan da, kenardan yöneten de, sonradan hamleleri yapan da, Hurşit’i sürpriz golcü yaptıran da o dur.
Düşünebiliyor musunuz ki Sakaryasporda 9 gol ile sadece Sakaryasporun değil TFF 1.Ligin gol krallığında birinci sırada bulunan golcüsü Kabongo Kasongo yok. 2 stoperimiz Çağlayan ve Ümit de öyle. 10 numara olarak aldığımız ve çok şey beklediğimiz Miloseviç de halen sakatlıktan tam olarak kurtulamamış. Golcü olarak alınan Kravets ise ilk kez bu maçta yer almış. Üstelik  son 3 maçta galibiyet yüzü görmemişiz. Kaybedilen puanlardan sonra Play Off hedefinden hızla uzaklaşıp düşme hattına doğru inen bir Sakaryaspor varken. Hatta bir beraberlikte bile bileti kesilecek olan teknik heyeti, yenilgi de ise SEÇİM istenecek bir maça çıkılırken.
En önemlisi ise takımın en büyük itici gücü olan taraftarları halen tribünleri doldurmazken. Öyle ya gerek takımın kötü gidişatı ve gerekse maçların TRT’den verilmesi 28 bin kişilik dolu tribün yerine buradaki her maçı en fazla 5 bin kişiye oynuyor. Ama bu da geçer. Yeter ki seri galibiyetler gelsin, ilk 3 içine girilsin.
Tabii bir de tüm takımın alınan kötü sonuçlardan sonra mental ve ruh olarak neredeyse havlu atmak üzere olduğunu da unutmamak gerek. Üstelik rakip de, 100 milyon liralık bütçesiyle Eyüpsporla birlikte şampiyonluğun bana göre halen en büyük favorisi olsun. Onların kadrosu Sakaryasporda olsun, uzak ara şampiyon olmazsak namerdim. 
NALEPA’DAN KURTULDUK!
Sakaryaspor tek kelimeyle galibiyeti çok hak etti. Açıkçası beraberlik bile bana göre başarı saydıracaktı ki 4 haftadan sonra kazanmayı başardık çok şükür. Hem de bandıra bandıra, eze eze. Çok müthiş oynadık çok. Takım olarak ilk kez bu kadar iştahlı, istekli ve savaşçıydık. Maden sizde bu hünerler var koysanıza her maç ortaya. Çünkü bu maçta ki mücadele bizi gerçekten şampiyonluğa taşır. 
Kalecimiz Cihan, sağ bek İsmail, sol bek Hüsamettin görevlerini başarıyla yaptılar ama ben asıl bu maçta ilk kez birlikte oynayan Yasin ve Donkor’a dikkat çekmek istiyorum. Çünkü 2 stoperimiz yoktu ve Donkor’un yanında kimi oynatacağız diye düşünürken sürpriz bir şekilde transferin son gününde Manisa FK’dan aldığımız orta saha oyuncusu-ön libero Yasin çıktı. Vallahi helal olsun bu ikiliye. Mükemmel oynayıp rakiplerine gol fırsatı vermediler. Zaten rakibin attığı ilk gole şapka çıkarılırdı. 2.golü de maç 4-1 bitiyor rehavetine veriyorum ki eminim Donkor da Yasin de üzerine düşen payı almıştır.
Orta sahada yer alan Hakan yine bitmek tükenmek bilmeyen enerjisiyle takımın atom karıncası oldu. Kaptan Serkan ile Nalepa ise halen sahada yürüyorlar! Ne hücumda varlar ne defansta. Yan pas geri pas ile başarılı olunmaz. Nalepa bir gol pası verdi tamam adam orta saha adamı orta saha, stoper veya kaleci değil ha, onun işi bu. Tıpkı kalecinin gol yememesi gibi bir şey! İzleyin bu sene ki yediğimiz her golü de ya Serkan’ın ya da Nalepa’nın orta saha ya da ceza yayı önlerinde kaptırdığı toplarla yediğimiz gözlerinizle görün. Sığınmayın öyle galibiyetlere, yalakalıklara! 
Sağ açık Odise Roshi her geçen gün beklediğim kıvama geliyor. Bu maçta asistini de yaptı. Daha iyi olacak. Burak Süleyman’ı çok kişi beğenmiyor ama ben aynı fikirde değilim. Çünkü onu anlayamıyorlar, tamamlayamıyorlar. Bir kere başardık bunu, onda da onun asistiyle golü bulduk. O da daha iyi olacak, olmak zorunda yoksa devre arasında gider! Diğerlerine gelince. Eh işte diyerek geçiştireyim en iyisi. Öyle ya 4-2kazanılan bir maç var ortada. Bu kadarı yeter.
TEŞEKKÜRLER HURŞİT
Ve maçın kahramanı Hurşit taşçı ile yazımı onumla tamamlayayım…
Sezon başından beri “ Hırşit’i sol bek oynatmak bir cinayettir. Onun yeri sol açıktır. Bırakın sol beki onunla doldurmayı da onu yine açıklarda oynatıp yerine bir sol bek alın. Hiç olmazsa bir golcümüz olur ki geçen sene attığı goller ortada” demiştim. Bu da benimle aşık atan bazı yöneticilerle sosyal medyada dans etmeye çalışan kara cahillere kapak olsun! 
Helal olsun sana Hurşit kardeşim. Seni bir kez daha kutluyorum. İnşallah çoğu maçın hep böyle geçer. 
Bu arada sakın ama sakın asla unutulmasın, futbolda dün yoktur ve bu lig bu sene cehennem ligi. Kimin düşeceği de belli olmaz, kimin grup birincisi ve play off şampiyonu olacağı da. 
Çünkü 7 takım şampiyonluk ve Play Off grubuna kalabilmek için kapışırken son 4 sıra da küme düşecek! Durum da ortada yani. Aşağısı fokur fokur kaynıyor. Şimdiden uyarayım…
Sonuçta, bu sezon hiç 4 gol yememiş, 100 milyon liralık bir takımı 4-2 gibi eze eze, bandıra bandıra yenip de bize bu zevki tattıran Sakaryasporun tüm birimlerini ayrı ayrı kutluyorum. Darısı Boluspor galibiyetine inşallah…

Yorumlar (0)