30.08.2022, 12:30

TUZLANMADIK TUZLADIK!

TFF 1.Lig’deki 3.hafta maçında Tuzlasporu yenerek 2’de 2 yaptık. Tüm takımı tebrik ediyorum.
Öncelikle kalecimiz Cihan’ı kutluyorum ki onun 2 güzel kurtarışı GİDEBİLECEK maçı bize çevirtti.
Sağ bek Oğuz hiç beklemediğim kadar kötüydü. Eski ileri çıkış ve ortaları olmadığı gibi rakibi karşısında adeta uçak pistine döndü! O, bu değil!
Sol bek İsmail için söylenecek hiçbir şey yok. Çünkü adam yokluğundan orada oynuyor. Bence ya sağbek oynamalı ya da yedek kulübesine çekilmeli. Hayır yani hangisini sayayım ki? Solak olmadığı için sol bek mevki ona hem savunma hem de hücum için çok ters geldiğini mi yoksa her topta topu sol ayağından sağ alıncaya kadar mevsimlerin geçtiğini mi?
Stoperlerimiz Donkor ve Ümit’i kutluyorum ama özellikle bu tür KONTRA ATAK takımları karşısında özellikle kademe ve ilk müdahale konusunda daha dikkatli olmaları gerek. Buna rağmen bu maçın en iyi ikilisi oldukları gibi Donkor da MAÇIN YILDIZIYDI. Ümit ile harika bir ikili oluşturuyor. 
Orta sahanın ortasında maça başlayan Oğuz Kocabal maçın başında sakatlandı ve çıktı. Dediğim de oldu çünkü “Bu yükü ona daha fazla vermeyin, tek başlına kaldıramaz o lastik bu gün yarın patlar” demiştim bu maçta patladı ki bu da İlker hocanın suçu? Yahu bırak bu maç yedekte başlasın ne olur ki? Hazır yeri gelmişken söyleyeyim, Serkan da bugün yarın patlar yine(!) “Oğuz Kocabal’ın yerine Emirhan oynatılmalı” derken ne kadar haklı olduğum bu maçta ortaya çıktı. Çünkü ben Emirhan’ı Bursaspordaki günlerinden çok iyi tanıyorum. Henüz tam hazır olmasa da bu maçta Sakaryaspora çok şey katacağını gösterdi. Bu maç çok beğendim. Allah nazardan saklasın.
Hakan da çok iyiydi bu maçta 2 kanadımız da ..

HANİ YEDEK KULÜBEMİZ?
Oyuncu değişliklerinden sonra YOK olduk sahada. Demek ki halen 11 kişilik bir takımız. Hamle oyuncularımız da yok. Göztepe ve Tuzlaspor galibiyetleri de sakın hiç kimseyi aldatmasın. Bu arada Hurşit’in ASLİ yerinin sol açık olduğunu bu maç da gösterdi ki!
Kabango’ya gelince…
 Evet. Ben de BU ADAMI ÇOK MU ARADINIZ demiştim ama nekka para okka köfte(!) 
Bi de adam gol atmasa da stoperlerin canına okuyor resmen. Sorun ondan çok onun arkasında ve kenarlarında oynayacak olanlarda. Yani açık ve orta saha oyuncularımızda. Sahi forvet arkası kim bizde? Kim tamamlayacak Kabongo’yu?
Evet, her geçen maç biraz daha iyi oluyoruz ama şu detaylara da lütfen dikkat edelim lütfen.
Gördünüz değil mi? Tuzlaspor gibi süratli adamlar yanında beklerimiz onların rüzgarından adeta grip oldu? Stoperlerimizin de özellikle ön libero olmak üzere 3’lü orta sahamız da Tuzlanın bazı ataklarında çok hata yaptı. Demek ki içerdeki her maça saldırmadan çıkmayacağız ve rakibimizi de çok iyi etüt edip ona göre oynayacak, ona göre ilk 11 ile sahaya çıkacak, ona göre değişiklikler yapacağız. Ben Tuzlasporun çok iyi analiz edildiğini düşünmüyorum. Ya da ilk kez oynayanlar aldattı? Allahtan adamlar beceriksizdi yani. Yoksa o golleri atsalar iş yine değişebilirdi?
NEDEN RABBENA HEP BANA?
Asıl önemlisi de şu? 
İş gol atmaya gelince herkes kendi atmak istiyor. AL DA AT diyen yok hep Rabbena hep bana diyor.  Bakın maça görün ne demek istediğimi. Misal Kabongo Burak’a vermedi? Mesela Hurşit de Kabongo’ya gibi gibi. Ne yani bu takımda sadece ATAN mı olacak ATTIRAN olmayacak mı? Biz hiç kimse için ASİST veya ASİSİT KRALI diyemeyecek miyiz? Hep ben atayım mı olacak? Bu da asla olmamalı bundan sonra?
Son olarak da şunu söylüyorum.   
Tüm rakipleri televizyondan izledim. İlk 2 değil ama bu takım neden ilk 7’ye girmesin ki? Hadi Bandırma, Samsun ve Eyüp’ü geçtim ama neden, Pendik, Erzurum, Rize, Bodrum, Malatya, Göztepe kadar olmayalım ki? Kim var bizi zorlayacak? Yeter ki İlker hoca ona göre oynatsın, topçularımız da buna inansın ve kapasitelerini en az ikiye katlasın? Çünkü şuan sadece yüzde 50 kapasiteli ile oynuyorlar!
Son sözüm yine aynı?    
Bu kadro ile 4-1-4-1 oynamaktan hemen eme hemen vaz geçip 4-2-3-1’e dönelim. Yoksa bir gün çok ağır patlayacağız benden söylemesi…

Yorumlar (0)