11.10.2020, 21:59

DAHA ERKEN Mİ ?

Sakaryaspor ligde 4 haftayı geride bıraktı. Takım sezonu geç açtı fizik kondisyon yetersiz derken lider ile puan farkımız 6’ya çıktı. Hadi matematiğe çok takılmayalım bu ligde ne puan farkları kapandı buda kapanır diyelim. Fakat gel görelim ki sahada buna müsaade edecek en ufak bir umut ışığı da yok.

Eyüp maçını bir kenara koyalım orada rakipte çok kaliteli oyunculardan kuruluydu öyleydi böyleydi. Fakat ne kazandığımız Konya maçı nede Tarsus ve Kırklareli maçlarında sergilenen oyun hiç kimseyi memnun etmemiştir Bırakın memnun etmeyi iyice karamsarlığa sürdü bizi.

Oyun temposundaki ağırlığımız zaten kağnıdan beterken birde teknik direktör İsmail Ertekin’in oyuna müdahaledeki ağırlığı eklenince işler iyice sarpa sardı. Kırklarelispor karşısında izlediğimiz takıma 70 dakika sabredilecek bizim bilmediğimiz nasıl bir beklentisi vardı bilemiyorum. Kaldı ki 70’den sonra yaptığı hamlelerden bir tek Hasan Bilal dışında kıpırdanma yaratan dahi olmadı.

Yapılan transferlere bakılınca 1-2 istisna hariç neredeyse tamamına yakını bu ligde kime sorsanız takımında görmek isteyeceği oyuncular. Kağıt üzerinde hal böyle iken bence yapılan kurgu hatası bizi buraya getirdi. 3 Tane iyi 6 numaranın olduğu takımda oyuna müdahale edecek 8 almadıysak 10 numarada zaten yedeksiz olan Muhammed Reis’in kırk yılda bir savunmanın arkasına atacağı paslardan umut bekliyorsak bizim durumumuz pek iç açıcı olmaz.

O nedenle kulüp başkanımız eleştiri yapanlara ayar vermeye çalışmayı bırakıp biran önce takıma bir ayar verse iyi olacak.

Yazımı maç sonrası sosyal medyada paylaştığım bir yorum ile bitireyim; Eleştiriye tahammülü olmayanlar için özel manşet: SAKARYASPOR KENDİ SAHASINDA 14 MAÇTIR YENİLMİYOR

Yorumlar (0)