banner212

banner211

Ankara da Sakarya rüzgârı esti

15-21 Mayıs tarihlerinde Ankara'da uluslararası katılımla gerçekleştirilen 30.

Diğer 24.05.2012, 08:19
Ankara da Sakarya rüzgârı esti
banner218
15-21 Mayıs tarihlerinde Ankara'da uluslararası katılımla gerçekleştirilen 30. Gençlik Haftası etkinliklerinde Sakarya rüzgârı esti. Aynı tarihlerde gerçekleştirilen 2. Gençlik Şurası kapanış töreninde ise Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan, Sakarya Gençlik Merkezi'nin hediyesini kabul etti.

 

Filografi Türkiye ile buluştu!

Ankara'daki gençlik haftası kutlamalarında 81 il, 35 ülke ve spor federasyonları tanıtım stantları açarken ilimiz Gençlik Merkezi açtığı stant beğeni ile takip edildi. Özellikle Filografi sanatı ile ilgili çalışmaların sergilendiği standın ilgi odağı bakanlık logosu oldu. Öte yandan TRT Belgesel kanalı Gençlik Merkezi standında Filografi sanatının tanıtımı ile ilgili bir çekim gerçekleştirdi.

Gençlik Şurası'na ilimizden 300 genç!

İlki 24 yıl önce, 1988 yılında yapılan Gençlik Şurası'nın 2. si ülkemizin dört bir yanından gençlerin katılımıyla 14-18 Mayıs tarihlerinde Ankara'da gerçekleştirildi. Şura'nın kapanış töreninin gerçekleştirildiği Ankara Arena Spor Salonu'nu yine Türkiye'nin dört bir yanından gelen gençler doldururken Gençlik Merkezi koordinesinde 300 Sakaryalı genç, Şura'nın kapanış töreninde yerini aldı.

Bakanlık Logosu Başbakan'a hediye edildi!

Sakarya Gençlik Merkezinde yaklaşık 3 aydır devam eden Filografi çalışmalarının da sergilendiği Ankara'daki gençlik haftası kutlamalarında, Gençlik Merkezimiz üyesi gençlerin hazırladığı Filografi çalışmasından oluşan Gençlik ve Spor Bakanlığı logosu,  Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından Gençlik Şurası kapanış töreninde Başbakanımıza verilmesi uygun görüldü ve Filografi çalışmasını Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan'a Sakarya Gençliği adına Gençlik Merkezi Lideri Esra Şentürk takdim etti.  Hediye töreni esnasında Gençlik Liderimiz Esra Şentürk ile Başbakanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan arasında geçen diyalogda, Gençlik Liderimiz Esra Şentürk Sakarya gençliğinin selamlarını Başbakanımıza iletirken, Başbakanımız kendisine sunulan hediyeden dolayı memnuniyetini dile getirdi ve  Sakarya'ya kucak dolusu selamlarını iletti.

 

Gençlik Temsilcimiz Büşra TOSUN

Her yıl Gençlik Haftası kapsamında Ülkemizin 81 İlinden ve KKTC'den gelen gençlerle birlikte İllerini temsilen gönderilen Sakarya Gençlik Temsilcisi  bu yıl başarılı ve milli karatecimiz Büşra TOSUN oldu. 14-22 Mayıs tarihleri arasında Ankara'da bulunan Temsilcimiz Başta  Sayın Cumhurbaşkanımız Sayın Abdullah GÜL, Başbakanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN ve Meclis Başkanı Sayın Cemil ÇİÇEK'e ziyaretlerde bulundu. Yine bu ziyaretlerde gençlerimizin el emeği filografi Türk Bayrağı hediye edildi. Özellikle Meclis Başkanı Cemil ÇİÇEK'e özel hediye olarak verildi.

[gallery link="file" orderby="title"]

Yorumlar (0)