banner212

banner211

Badminton'da birinciler 17 Ağustos'tan..

17 Ağustos Ortaokulu Yıldız Kızlar ve Yıldız Erkekler Badminton Takımı "İl Birincisi" olarak okullarına iki kupa kazandırdılar.

Diğer 23.12.2013, 13:07 23.12.2013, 13:09 UTKU KAYNAR
Badminton'da birinciler 17 Ağustos'tan..
banner218

 Sakarya Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Salonunda yapılan Badminton İl Birinciliği karşılaşmalarına katılan ve Takım Kaptanı Beyza Sarar, Eymen Hafsa Albayrak, Beyzanur Kutluay, Tuana Kahraman ile Zülal Kuru'dan oluşan 17 Ağustos Ortaokulu Yıldız Kızlar Badminton Takımı tüm rakiplerini set vermeden yenerek "İl Birincisi" oldu. 17 Ağustos Ortaokulu'nun yıldız kızları sırasıyla Karaman Ortaokulu, Akarca Türk-Fransız Kardeşlik Ortaokulu, Fatih Ortaokulu ve Mehmet Sadık Eratik Ortaokulu'nu 3-0'lık skorlarla mağlup ederek il birinciliğine uzandı.
Takım Kaptanı Ömer Çetin Çakıroğlu, Burak Berkay Gürses, Muhammet Ali Gündüzalp ve Erhan Kalkan'dan oluşan 17 Ağustos Ortaokulu Yıldız Erkekler Badminton Takımı da sırasıyla Akarca Türk-Fransız Kardeşlik Ortaokulu, Mehmet Sadık Eratik Ortaokulu, Üzeyir Garih Ortaokulu'nu zorlanmadan yendi. Finalde Karaman Ortaokulu ile karşılaşan 17 Ağustos Ortaokulu'nun yıldız erkekleri zorlu bir mücadelenin ardından rakibini 3-2 mağlup etmeyi başardı ve "İl Birincisi" oldu.Kazandıkları kupaları Beden Eğitimi Öğretmeni Engin Yılmaz'ın eşliğinde 17 Ağustos Ortaokulu Müdürü Cumhur Karasu'ya teslim ederek sevinçlerini paylaşan yıldız kızlar ve yıldız erkekler okul müdürlüğünce birer madalya ile ödüllendirildi. Yıldız kızlar ve yıldız erkeklere madalyalarını Beden Eğitimi Öğretmeni Engin Yılmaz taktı. 17 Ağustos Ortaokulu'nun yıldız kızları ve yıldız erkekleri ilimizi bölge müsabakalarında temsil edecek. İl Birinci olan her iki takımın oyuncuları da bölge karşılaşmalarına tüm güçleriyle hazırlanacaklarını söylediler ve derece sözü verdiler.

Yorumlar (0)