08.12.2022, 12:58

EKREM YÜCE’Yİ KUTLUYORUM

Tarih: 6 Aralık 2022 Salı…
Yer: Brüksel-Belçika…
Konu: Spor Şehri toplantısı
Sakarya için yepyeni bir milat…
Sakarya için adı altın harflerle tarihe geçecek ve asla silinmeyecek bir İLK…
Sakarya için büyük bir gurur..
Sakarya için büyük bir şeref…
Sakarya AVRUPA’NIN SPOR ŞEHRİ oldu ACES tarafından…
Hem de Türkiye’deki onca büyük kentlerin de yer aldığı 81 il içinde …
Avrupa’dakileri saymıyorum ha? Düşünsenize ne kadar büyük bir iş başardığımızı?
Bu da demek oluyor ki Sakarya bundan sonra tüm Türkiye’nin spor şehri oldu. Yani Uluslararası, Avrupa, Dünya ve Olimpiyat Şampiyonlukları da dahil Avrupa’da yapılacak şampiyonalarda ilk akla gelen isim Sakarya olacak. Bunu da Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce başarmıştır. Dolayısıyla o ve ekibi ne kadar övünse azdır. Yürekten, canı gönülden kutluyorum Ekram başkanımı. İyi ki varsınız başkanım.
Ben kendimi bildim bileli, Sakarya’daki hiçbir Vali, hiçbir Milletvekili, hiçbir belediye başkanı hatta hiç bir Bakanı bunu başaramadığı gibi olanları da kaybettik onların sporu sevmemesinden dolayı. Onlar hizmeti spor dışında düşündükleri için başarısız oldular ve bu millet tarafından gönderildiler. 
Yıllarca söyledim yıllarca, en güzel yatırım insana-spora yapılan yatırımdır” diye de dinlemediler ki? Alın işte size şahane bir örnek. Kaldı ki Sakaryalı bir çok ünlümüz gibi şampiyonlarımız da var. Hem de Kenan Sofuoğlu, Mete Gazoz, Toprak Razgatlıoğlu, Enes Erkan, Havsa Burucu, Serap Özçelik, Abdülsamet Başar, Mervenur Uslu, Umut Uysal, Serkan Erkan gibi Olimpiyat, Dünya ve Avrupa şampiyonu olmuş sporcularımız ve sayıkları da her geçen gün hızla artarken. Dolayısıyla onların da emeği var bu işte dersek sanırım yanlış olmaz. Öyle ya Türkiye ve Sakarya adını en çok onlar temsil etti, onlar duyurdu.  İnşallah onlarla birlikte yenileri de artarak gelecektir. 

SIRADA SAKARYASPOR VAR?
Bu vesileyle de bizlere bu onuru yaşatan başta Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce olmak üzere, Sakarya Büyükşehir Belediyespor Kulüp Başkanı Cevat Ekşi’yi, diğer yöneticilerimizi, sporcuları, antrenörleri ve sporcu ailelerini ayrı ayrı kutluyorum. 
İşte sporcunun ve sporun gerçek dostu…
İşte sporu Sakaryalıların ruhuna kadar işletip onlara Sakarya’da bir ilk yaşatan ilk adam…
Zaten ona boşu boşuna GÜNDÜZ GECE EKREM YÜCE denmedi. Hak etti, bu millet de onu bu hizmetleriyle sevdi, bu yakıştırmayı yaptı. Halkı sevdi onu halk…
Diğerleri de yapaydı böyle bir icraatı onları da öveydik buradan!
Siz de haklı olarak sorarsınız şimdi diğerleri NEDEN başaramadı ya da bu millet onlar için de neden GÜNDÜZ GECE falan demedi diye? Çünkü onlar buna inanmadı, istemedi, düşünmedi, paylaşmadı, yaşatmadı. Küçük, günü kurtarma işleriyle uğraştı. Tabii bir de kendilerini daha çok düşündüğü kendilerine yatırım yaptıkları için. Bu ili ve insanı, sporcusunu düşünse kaybolmazlardı! Tabiiş ki herkes, her seçilmiş veya atanmış dahil değil buna ama sorsam size kimler diye ya sayamazsınız ya da 1 bilemediniz 2 kişi gelir aklınıza. İcraatları da ortada. Hiç benziyor mu Yüce başkanın icraatlarına?
Ekrem Yüce başkanımızın işi asıl şimdi başlıyor. Çünkü sıra Sakaryasporu bu sene şampiyon yapmaya geldi. 100.yılda tarihe geçecek bu başarı da ona yakışır. Hem de önümüzde Cumhurbaşkanlığı seçimi varken?
Bunun için de şimdiden transfer çalışmaları yapılıp 2.yarıda bizi şampiyonluğa taşıyacak en az 5 yeni oyuncu almalı. Mesela bir stoper, bir sol bek. Mesela 8 ve 10 numara, mesela 7 numara. Ama en çok da 9 numara lazım. Çünkü Kabongo bir sakatlandı 3 maça santrforsuz çıktık, gol sıkıntısı çektik. 2.yarı daha da lazım olacağı ve Kabongo’nun yükünü hafifleteceği en az onun kadar kaliteli ve golcü bir transfer şart. Ben dahil binlerce Sakaryaspor taraftarı sizden bunu bekliyor.  
Diyorsunuz ya hani hep, “SAKARYA SİZİN EVİNİZ,  DÜNYAYI MİSAFİR EDERİZ” diye, sıra seneye Fenerbahçe’yi, Trabzonspor’u, Galatasaray’ı, Beşiktaş’ı evimizde misafir etmeye geldi...
İnanıyorum ki Ekrem başkanımız bunu da yapacak ve 2023 seçimlerine şampiyon olmuş Sakaryaspor taraftarını arkasına alarak girecek, çifte mutluluk yaşayacak ve yaşatacaktır. Zaten ona da bu yakışır. Eminim bunu da yapacaktır…
Daha güzel, daha başarılı günlere inşallah…
Selam, sevgi ve saygılarımla…

Yorumlar (1)
Gurbetci 54 1 yıl önce
kutla kutla, Sakaryasporun Transferparalarini nasil vakiflara aktardiklarinida kutla
InsAllah sizingibileri bu sehirde secimlerden sonra görmeyiz