Demirağ, 74." />

banner212

banner211

Çaykışla-Harmanlık maçında hakeme büyük tepki

Demirağ, 74.

Futbol 23.01.2013, 20:00
Çaykışla-Harmanlık maçında hakeme büyük tepki
banner218

Demirağ, 74.dakikada Haktan’ın, 89.dakikada ise Fatih’in Berat’ı indirmesine devam dedi, iki oyuncuyu art niyetli davranarak oyundan attı ve güzel giden maçı çığırından çıkardı.

Demirağ sonucu etkiledi

U19 Gençler Ligi play-off 5’nci haftasında Harmanlıkspor ile Çaykışlaspor arasında oynanan müsabakayı yöneten Abdülkadir Demirağ tartışmalı birçok pozisyonun olduğu maçta kötü bir yönetim gösterdi. 63.Dakikada Harmanlıkspor’lu bir oyuncunun ceza sahası önünden attığı şutu, rakip kaleci son anda eliyle çıkardı. Yan hakemin iyi gördüğü ve korner direğini gösterdiği pozisyonda Abdülkadir Demirağ’ın aut vermesi hatalar zincirinin başlangıcı oldu. Demirağ, 74’te Harmanlıkspor kalecisi Fatih’in skor 3-3 iken Haktan’ı ceza sahasında indirdiği pozisyonda net penaltıyı vermeyerek maçın sonucuna tesir etti.

 

Maçın önüne geçti

Rakip oyuncuya faul yapmadığını dile getiren Burak’a önce sarı kart çıkaran Demirağ, “hocam az önce penaltıyı vermediniz, şimdi de kalkıp siz bir şey demeğim halde bana sarı kart veriyorsunuz” diyen Burak’a tehdit vari bir üslupla kırmızı kart çıkarttı. Saha içinde yaşanan olayları örtbas etmeye çalışan ve oyuncularına, “Hakeme neden konuşuyorsunuz? Ben size hakemle muhatap dahi olmayacaksınız demedim mi” diyen Çaykışlaspor antrenörünü de oyundan atan Demirağ’a tepkiler dinmek bilmedi. Olayların sakinleşmesinin ardından arkadaşlarına “barajı sağa çekin” diyen Çaykışla kalecisi Sezer’e de kırmız kart vermesi bardağı taşıran son damla oldu. Demirağ’ın verdiği art niyetli kararlara iki takım taraftarları da tepki gösterdi.

Hakemlik adına utanç gecesi

Kaleci Sezer’in atılmasıyla sahada 9 kişi kalan Çaykışla, kaleye yedek kaleci Batuhan’ı aldı. Olayların yatışmasının ardından serbest vuruşu kullanan Sinan, Harmanlıkspor’u 4-3 öne geçiren isim oldu. Uzatma dakikalarında kaleci Fatih’in Berat’a ceza sahası içinde kontrolsüz girişini de görmezlikten gelen Demirağ, maçın sonunu gibi ligin gidişi de etkiledi.

 

Çaykışlaspor 3-4 Harmanlık

ÇAYKIŞLASPOR U19: Sezer KK Tufan*** Ertuğrul** (Sercan**), Özhan** Burak KK Berkay**** Emrah*** A.Haktan*** Berat*** Sezer*** Tugay**

ANTRENÖR: Kadir Şirin

HARMANLIKSPOR U19: Fatih* Miraç** Oğuz*** Murat** İsmail* Anıl** Bünyamin** Emirhan** Mustafa** (Ozan**), Sinan**** Furkan** (Aykut**)

ANTRENÖR: Tevfik Tetik

GOLLER: Dk.19 Oğuz, Dk.27-39-86 Sinan (Harmanlık), Dk.51 Berkay, Dk.57 Tugay, Dk.63 Sezer (Çaykışlaspor)

SAHA: Erenler Sentetik

HAKEMLER: Abdülkadir Demirağ? Ertuğrul Kardeş** Mehmet Akıncık**

 

banner220
Yorumlar (2)
Gözlemci Taraftar 10 yıl önce
Hakem maçı resmen kendi elleriyle Harmanlığa verdi helal olsun !!
ilker zaimoğlu 10 yıl önce
bu hakem torpillimi her gün maç yönetiyor.her maçta verdiği hatalı kararlarla maçın önüne geçiyor bu 1değil 2 değil gözlemciler uyuyor. çaykışla maçı 3-0 dan 3-3 e getirmiş çocuklar gol için varını yoğunu ortaya koyuyor bir pzizyonda çaykışlanın pnaltısını vrmedi dönen tpta hksız bir harmanlığa serbest vruş vrdi ve ikitanen gencecik çcuğa kırmızı kart vrdi.gzlemcilerin bnları grüp uyrmsı grekiyor.