Tüfad Gelişim Semineri Sakarya'da yapıldı

Türkiye Futbol Federasyonu tarafından planlanan ve Tüfad Sakarya İl Başkanlığınca organize edilen Zorunlu Bölgesel gelişim semineri dün Akm'de gerçekleştirildi.

Futbol 18.06.2012, 18:08
Tüfad Gelişim Semineri Sakarya'da yapıldı
Türkiye Futbol Federasyonu tarafından planlanan ve Tüfad Sakarya İl Başkanlığınca organize edilen Zorunlu Bölgesel gelişim semineri dün Akm'de gerçekleştirildi.

RASİM KARA'NIN SUNUMU HARİKAYDI

Türkiye Futbol Federasyonu tarafından seminerde sunum yapmak üzere görevlendirilen Türkiye Futbol Federasyonu Kaleci Gelişim Sorumlusu Rasim Kara antrenörleri her konuda bilgilendirdi. Güzel bir sunumn yapan Rasim kara Uefa kursları ve Antrenör Lisans kursları hakkında slayt gösterisi eşliğinde net açıklamalarda bulunurken, antrenörlerle diyaloğu da çok canayakın oldu.

KATILIM FAZLAYDI

Bölgesel antrenör Gelişim seminerine Sakarya'lı antrenörler büyük bir ilgi gösterdi. Sabah 09.00'da başlayan seminerin açılış konuşmasını Tüfad İl Başkanı Tamer İlaçan yaptı. İlaçan yaptığı konuşmada katılımın iyi olduğunu ancak, kayıt yaptırıp ta mazeret uydurarak seminere katılamayan antrenörlere sitemde bulundu. İlaçan'ın konuşmasından sonra seminere adı verilen rahmetli Naci Fazlıoğlu'nun oğluna Rasim kara tarafından hatıra plaketi verilirken, bu sezon derece alıp  başarılı olan  ve derneğe  emeği geçen antrenörlere plaketler takdim edildi. Sakaryaspor Kulüp başkanı Vedat Yaşlıca, Adapazarı Belediye Başkahn Vekili Erol Aydın, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Salih Koşu belinrlenen antrenörlere plaket takdim ettiler.

SIRADA RASİM HOCA VAR

Seminerin kurs kısmında Rasim Kara uzun uzun talimatları anlattı. Rasim Hoca konuşmasına başladığında Ekrem Karaberberoğlu'ndan bahsederken Ekrem Hoca'nın gözyaşlarını tutamadığı görüldü. Konuşmasında futbolda iletişimin anahtarlarını anlatan Rasim Kara antrenörlerden büyük bir yakınlık gördü.

YEMEK MOLASI BİR ALEMDİ


Seminerin ilk bölümü sona erip yemek molası verildiğinde ortalık adeta muhabbet alanına döndü. Akm'nin çatı katında verilen yemeğe katılan antrenörler bu arada muhabbet etme fırsatını bulunca ortalık neşelendi.Seminerin öğleden sonraki bölümünde konu ise oyuncu izleme yeteneği ve antrenman planlaması oldu. Antrenörler anlatılanları büyük bir dikkatle dinlerken sık sık not tutmayı da ihmal etmediler.

HABER: SIRRI ŞANLI

[gallery link="file" orderby="title"]

Yorumlar (0)