14.03.2012, 11:47

Futbolcuların Yatacak Yeri Yok

Duyuyoruz ki bugünlerde, Vali Mustafa Büyük, para vermemiş yine ama en azından şu göğüs reklamının FİYAPI ya geçmesi için Şen Piliç ve Kent lojistik ile görüşmüş ve ikna etmiş.

Sayın Valim, biz sizden hiçbir zaman gayri resmi bir şey istemedik ki. Sadece diğer takımlar ne veriyorsa siz de onu verin, verdirin dedik. Süper Lig den söz etmiyorum ha. Trabzonspor, FB, GS ve BJK den de. Eskişehir den, Bursa dan, Sivas tan, Ordu dan, Mersin, Kayseri ve Karabük gibi takımlardan da. Sadece ve sadece ligimizdeki Elazığspor dan, Akhisar dan, Rize den, Konya dan, Erciyes, Adana, Bolu ve İzmir den söz ediyorum.

 

Sapanca dan farkı olmayan Manisa nın bir ilçesi olan Akhisar Belediyespor kadar olamıyorsak, bu ayıp benim değil başta Valilik olmak üzere bu ilin etkili ve yetkilileridir.

Herkes biliyor ki, bir ili de o ilin takımını da adam edecekse sadece ve sadece o ilin Valisi eder. Elazığ Valisi gibi mesela Adamlar ne yaptı Valisini de, Belediye başkanını da aldı yanlarına, bizim gibi önce geçen sene bu lige çıktı, bu sene de Süper Lige çıkıyor. Örnek mi sayın Valim Buyurun işte, görün. Bir tane daha vereyim bu tür örnekten. Bir dönemlerin Ordu Valisi, bizim de Valimiz olan Kemal Yazıcıoğlu, o ile Orduspor tesislerini yaptı. Yazıcıoğlu nun eseridir bugünkü Orduspor. Peki sizin Sakaryaspor da ne eseriniz var sayın Valim Tesis mi yaptınız Yoksa bu takımı şampiyon yaptıracak bir destekte mi bulundunuz, bulundurdunuz Siz ne zaman yapacaksınız bunu Üstelik arkanızda koskoca Çankaya var iken! Siz yapmayacaksınız da bu şartlarda, ben mi yapacağım Siz yapmazsanız, diğerleri de yapmaz kaçar tabi. Siz vereceksiniz ki istemeye yüzünüz olsun. Hem ne diye masaya yumruğunuzu vurmuyorsunuz ki

 

Nedir amaç Neden bu Sakaryaspor düşmanlığı, vurdumduymazlık Son verin, verdinin işte Sayın Valim. Daha neyi bekliyorsunuz

 

Peki ya vekillerimize ne demeli

 

Sakaryaspor u seven bir tane milletvekili bile nasıl olmaz Nasıl gelmezler maçlarımıza Kişilerle olan sorunları nasıl bu memleketten, bu memleketin insanından ve bu insanların takımı olan Sakaryaspor dan nasıl çıkartırlar Yok mu bunlara dur diyecek birileri

Ama müstehak bu size müstehak. Öyle ya, insanlar neyi hak ediyorsa öyle yönetilir ve yaşarlarmış ya, biz de bunu yaşıyoruz şimdi.

 

Diğer illerin milletvekilleri o ilin takımlarına her tür yardımı yapıyor da neden bizde yapılmıyor

 

Evet, fark ettiğiniz gibi Büyükşehir Belediyesi nden, Zeki Toçoğlu başkandan söz etmiyorum. Çünkü Toçoğlu başkan, üzerine düşeni pekala yapıyor. Bana göre Toçoğlu başkan, eleştiriyi, sallamayı hak eden değil övgüye hak eden biri. Belki ileri gideceğim ama, bu ilin mülki amiri Zeki Toçoğlu, Şehrül Emin-i de Mustafa Büyük tür. Toçoğlu varsa bu kent de vardır, bu takım da. O yoksa bir hiçiz hepimiz bir hiç! Doğru değil mi Ispatlayın o zaman bunu.

 

NE GENCİ, NE YILDIZI BU GENÇLER DAHA FUTBOLU BİLMİYORLAR

 

Bu takım top oynamıyor ki Ne genciymiş Yine söylüyorum, genç diye dile getirilen bir çok bu memleketin çocuğundan cacık bile olmaz. Ne A takımı Yumuşak G takımına bile koymam. Kaldı ki bu takımı, o futbolcuları bu taraftar, bu Tatangalar oynatamıyorsa, daha neyi zorluyoruz ki Para da para, prim de prim demediler bugüne kadar bu futbolcular Futbolcular hep bunun arkasına sığınmıyor muydu Bu konuda onlara sonuna kadar sahip çıkmadık mı, destek vermedik mi Ne olacak şimdi Ne anlatacak bu futbolcular Neyin arkasına sığınacaklar. Gençler diyordunuz ya hani her seferinde. Alın size gençler. Bunlar ne genci be, ruh ve beden olarak Olgunlar Futbol Turnuvasının futbolcuları olmuş da (!) halen hikaye anlatıyorsunuz siz. Hepsi şişirme, hepsi menfaat işi. (İstisnalar hariç)

Bu takım ligde kalsın, beni bu memlekette hiç kimse sevmesin önemli değil. Bana kapak olsun.

Sizce başarırlar mı Bana göre mümkün değil.

Bizi bu ligde tek bir şey ligde bırakır, o da TÜM LİGLERDEN DÜŞMENİN KALDIRILMASI, Genel Af. Sadece kişilere ceza verilecek hepsi o.

Yksa tüm maçları kazansak da düşeriz ki bu ilde ilk kez ben söylemiştim ligden düşmenin kaldırılacağını ve bu gün de aynısını, daha iddialı bir şekilde söylüyorum. Evet düşme olmayacak ve bu şuan ki şampiyonluk, Avrupa kupaları ve Play Off lar için saklanıyor.

 

FİYAPI YA NEDEN HERKES KARŞI NEDEN FİYAP0I AÇIKLAMA YAPMIYOR

Şuan FİYAPI mı bu takıma destek veren Gelin hepimiz destek verelim ama tüm gerçekleri, yetkili ağızdan, samimi ve belgeli olarak duyalım.

Kaldı ki, Şen Piliç ve Kent lojistik reklamları formamızdan anlaşmalı olarak çıktı ama o firmalardan paralar peşin alınmıştı. FİYAPI da peşin mi verdi Verdiyse kaç para Verecekse ne zaman

İşte bu sorulara cevap arıyoruz.

Merak etmeyin size kimse karşı çıkmaz.

Yeter ki bu taraftarı, bu halkı ve bizleri inandırın, bu millet size kul köle olur ama yok tam tersi amaç başka ise o zaman da vay halinize.
Yorumlar (0)