03.06.2024, 10:05

Hesap Verin !

Bir Sakaryasporlu olarak Sakaryaspor Kulüp Başkanı Cumhur Genç tarafından, CANLI bir basın toplantısıyla aşağıdaki soruları cevaplamasını rica ediyorum. Zira ortalıkta çok ciddi bir BİLGİ KİRLİLİĞİ VE İDDİALAR var.
Aynı Bodrumspor maçı gibi, Urfaspor  ve Tuzlaspor maçlarında ama hatır ama para şikesi yapıldı mı? Kim ya da kimler yaptı yaptırdı bunu? yoksa Kocaelispor maçının galibiyet primleri ile en son toplanan 23 milyon lira dağıtılmadı mı da takım bunun için mi oynamadı?

Ne mi o iddialar?
1.
Sakaryaspor için kimse para mı vermedi? O zaman ne diye Bitexen’in ismiyle, göğüs reklamıyla v.s ile çıkıldı sahaya? Verildiyse kimler, kaç para verdi? 
2. 
Diğer sponsorlardan kaç para alındı yada alınmadı mı? Ne zaman alınacak? Neyin karşılığında yapıldı bu sponsorluklar, reklamlar?
3.
Kaç paralık canlı yayın bedeli alındı ve bu paralar nerede?
4.
İddia’dan bu sezon için gelen para ne kadar? Nerede?
5.
Localar kaç paraya satıldı? 
6.
Tüm bu paralar hangi kasaya girdi? 
7.
Sezona başlarken, teknik direktör ve yardımcılarını kim getirdi? Kaç para verildi?
8.
İlk yarıdaki transferleri, kim kaç paraya yaptı yaptırdı? 
9.
Teknik direktör değişiklikleri neden ve kim tarafından yapıldı? Özellikle Tuncay Şanlı ligin bitmesine 1 hafta kala neden gönderildi? 
10.
1,5 sezondur forma giyen ve bir çok maçta attığı ve attırdığı gollerle bize onca puanlar kazandıran Burak Süleyman neden 1 maç kala gönderildi? Neden 2 maç daha dişinizi sıkmadınız? 
11.
Sakaryaspor’un şuan ki borcu ne kadar?
12.
Aynı Bodrumspor maçı gibi, Urfaspor  ve Tuzlaspor maçlarında ama hatır ama para şikesi yapldı mı? Kim ya da kimler yaptı yaptırdı bunu? Zira gerçek Sakaryaspor bu maçlardaki takım değil, İzmit’te oynanan Kocaelispor maçındaki Sakaryaspordu. 
13.
Bodrumspor finali öncesinde toplanan 23 MİLYON LİRA futbolculara dağıtıldı mı? Dağıttıysa kim dağıttı? Kaçar para dağıttı? Yoksa hiç dağıtılmadı da yine ŞAMPİYON OLUN ÖYLE ALIN mı dendi? Yoksa takıma Kocaelispor galibiyet primini bile halen vermediniz mi? Hayır yani tüm takımın bu kadar isteksiz, arzusuz, rezil bir futbol oynamazdı da?
Milyonlarca Sakaryasporlu BU MAÇ DA SATILMIŞ şeklinde düşünüyor ve konuşuyor?

SAVCILIK SORUŞTURMA AÇMALI! 
Yok ya, hâlâ inanamıyorum bu maçı nasıl bu kadar ucuz, basit ve adice kaybedip Süper Lige çıkamadığımıza. Hâlâ kendime gelemedim be hâlâ. Kimse bunun sorumlusu onu veya onları istiyorum. Kaldı ki maçtan önce de uyarmış ve “Burnuma çok pis kokular geliyor” demiştim ama kimse dinlemedi, araştırmadı! Hep küçük düşündünüz hep. Olanla yetindiniz. Duygusal davranıp çıkar ilişkilerine girdiniz. Kişisel menfaatlerinizi Sakaryasporun üstünde gördünüz. Play Off’a kalalım da ordan nasıl olsa çıkarım dediniz. Alırsınız işte ağzınızın payını böyle.
Son bir şey. Dimitrov, Roshi ve Del Valle hariç takımın tamamı gönderilsin tamamı. Ayrıca Cumhur Genç ve ekibi de bıraksın artık yeter. Son 2 sene play off, evet başarılı gibi ama değil işte. Çünkü hep söyledim, Sakaryaspor için ilk 2 sırada yer alıp Play Off grubuna kalmak değil ilk 2 sırada yer alıp hiç play off oynamadan Süper Lige çıkmaktır dedim. İnandınız mı şimdi bana? 
Ben de diyorum ki buradan;
Sakaryasporun bir tane genel kurul üyesi alsın yanına bir avukat ve doğru Cumhuriyet Başsavcılığına gidip bir SORUŞTURMA talep etsin. 
Sakaryasporun tüm futbolcuların banka hesap numaraları ve telefon görüşmeleri tek tek incelensin. Hatta tüm yakınlarının? Zira Donkor bu kadar aptalca bir gol yedirmez ki o gol takımı bitirdi. Roman ise gördüğü kırmız kartla takımızı 10 kişi bırakıp 1-3 yenik olmamızı sağlattı. Takım ise Dimitrov hariç komple kötüydü, adeta kasten oynamadı! Bunda da illa ki bir bit yeniği, bir sebebi vardır. Kocaelispor maçı şampiyonluk maçı olmamasına rağmen ayakta alkışladığımız gerçek Sakaryaspor nerde Bodrumspor maçındaki ruhsuzlar nerde? Ben de buna cevap istiyorum işte…

Yorumlar (3)
Ahmet KAYNAR 2 ay önce
Hasan bey sizi tebrik ediyorum sonunda Sakarya basınında ve Sakarya’da biri çıkıp kral çıplak diyebildi Sakaryaspor yönetimine gerçekleri sorabildi
Recko 2 ay önce
Helal sana bu yazıları yazacak biri var demek cevap verecek biri çıkarmı bilmem konu kapanır gider gibime geliyor bu yazıyı bı başlik olarak verseniz belki biri lütfeder
Helal Olsun 2 ay önce
Bi tokat ya sadece bi tokat, bu güzel köşe yazısına gelince ellerinize sağlık, çok güzel olmuş, tahmini 5000 lira falan bedeli