banner212

banner211

Futsalın Sultanı Sakarya Spor Lisesi

Genç Kızlar Futsal İl birinciliği müsabakaları’nda final heyecanı Yenikent spor salonu’nda yaşandı. Finalde Adapazarı Mesleki ve Teknik Anadolu lisesini 2-1 mağlup eden Sakarya Spor Lisesi Şampiyon oldu.

Okul Maçları 12.02.2020, 12:22 12.02.2020, 12:25 UTKU KAYNAR
Futsalın Sultanı Sakarya Spor Lisesi
banner218

Günün ilk karşılaşmasında  İsmont Halil Bildirici Mesleki ve Teknik Anadolu lisesi ile Şen Piliç Mesleki ve Teknik Anadolu lisesi karşı karşıya geldi. Maça iyi başlayan Şen Piliç dakika 5’de Sılanın attığı gol ile 1-0 öne geçti. Etkili oyununu sürdüren sarı kırmızılar dakika 8’de Sıla’nın attığı şık gol ile skoru 2-0 ‘a getirdi.  Yediği golün etkisinden kurtulan eflatun siyahlılar Zeynep’in attığı gol ile farkı bire indirse de maçta başka gol olmadı. Şen Piliç Mesleki ve Teknik Anadolu lisesi turnuvayı üçüncü olarak tamamladı. İsmont Halil Bildirici Mesleki ve Teknik Anadolu lisesi ise turnuvayı dördüncü olarak tamamladı.

Şampiyon Sakarya Spor Lisesi

Final maçında ise Adapazarı Mesleki ve Teknik Anadolu lisesi ile Sakarya Spor Lisesi karşı karşıya geldi. Maça etkili başlan Spor Lisesi dakika 6’da Betül Toy’un attığı şık gol ile skoru 1-0 ‘a getirdi. Oynadığı futbol ile göz dolduran Spor Lisesi dakika 8’de tekrar sahneye çıkan Betül’ün attığı gol ile skoru 2-0’a getirdi. Adapazarı Mesleki ve Teknik Anadolu lisesi dakika 10’da  Eylül’ün attığı gol ile arada ki farkı bire indirdi. Maçta başka gol olmayınca Sakarya Spor Lisesi turnuvayı şampiyon olarak tamamladı. Şampiyon sporcular maç sonunda büyük bir sevinç yaşadı. Sakarya Spor Lisesi İlimizi temsil edecek okul oldu.

Kupa  coşkusu

Turnuvayı birinci olarak bitiren Sakarya Spor Lisesine kupasını okul müdürü Serkan Güneşin elinden aldı. Turnuvayı ikinci olarak tamamlayan  Adapazarı Mesleki ve Teknik Anadolu lisesine kupasını Doktor Pervin Arol’un elinden aldı. Turnuvayı üçüncü olarak tamamlayan Şen Piliç Mesleki ve Teknik Anadolu lisesine kupasını  Yenikent spor amiri İsmail Yılgın’ın elinden aldı. Turnuvayı dördüncü olarak tamamlayan İsmont Halil Bildirici Mesleki ve Teknik Anadolu lisesine kupasını Şen piliç Mesleki ve Teknik Anadolu lisesi okul müdürü Özgür Yusuf  Reisoğlu’nun elinden aldı.

Sakarya Spor Lisesi:2 Adapazarı Mesleki ve Teknik Anadolu lisesi:1

Hakemler: Yiğit İsmailoğlu Abdullahoğlu, Ömer Faruk Şahin, Mesut Katık

Sakarya Spor Lisesi: Çiğdem Canyakmaz, Şevval Akgül, Zeynep Savaş, Betül Mihriban Toy, Suden Salğın, Tuana Keskin, Kader Avcı,  Yaren Temiz, Aslı Sayın, Özlem Mina Eşkin, Miray Ciran, Songül Günay.

Adapazarı Mesleki ve Teknik Anadolu lisesi: Tülin Demirci, Nazlı Karakuş, Aygül Dağabakan, Özge Şık, Ahsen İşler, Tuğba Özmen , Nazar Düzce, İlknur Kartal, Eylül Karagöz, Ceylan Güzel, Dilan  Astam, Elif Akdeniz.

Goller: Dk.6,8 Betül Toy(Sakarya Spor Lisesi), Eylül(Adapazarı Mesleki ve Teknik Anadolu lisesi)

Yorumlar (0)