banner212

banner211

Şampiyon  Ali Dilmen Anadolu Lisesi

Genç Erkekler  Futsal İl birinciliği müsabakaları’nda final heyecanı Yenikent spor salonu’nda yaşandı. Finalde Akyazı Ahi Evren Mesleki  Teknik Anadolu Lisesini  6-3 mağlup eden Ali Dilmen Anadolu Lisesi Şampiyon oldu.

Okul Maçları 13.02.2020, 14:31 13.02.2020, 14:38 UTKU KAYNAR
Şampiyon  Ali Dilmen Anadolu Lisesi
banner218

Genç Erkekler  Futsal İl birinciliği müsabakaları’nda final heyecanı Yenikent spor salonu’nda yaşandı. Finalde Akyazı Ahi Evren Mesleki  Teknik Anadolu Lisesini  6-3 mağlup eden Ali Dilmen Anadolu Lisesi Şampiyon oldu.

Karasu üçüncü

Günün ilk karşılaşmasında  Karasu Atatürk Anadolu Lisesi ile Adapazarı Atatürk Anadolu Lisesi karşı karşıya geldi. Maçı başından sonuna kadar üstün getiren Karasu Atatürk Anadolu Lisesi maçı 8-0 kazanarak. Turnuvayı üçüncü olarak tamamladı. Adapazarı Atatürk Anadolu Lisesi ise turnuvayı dördüncü olarak tamamladı.

Final maçında ise Ali Dilmen Anadolu Lisesi ile Akyazı Ahi Evren Mesleki  Teknik Anadolu Lisesi karşı karşıya geldi. Maça etkili başlan Ali Dilmen Anadolu Lisesi dakika 5’de İlker’in attığı şok gol ile 1-0 öne geçti. Yediği golün etkisinden çabuk kurtulan Akyazı Ahi Evren Mesleki  Teknik Anadolu Lisesi dakika 7’de Efe’nin attığı gol ile skoru 1-1’e getirdi. İki ekipte ilk yarıda yakaladığı fırsatları değerlendiremeyince ilk yarı 1-1 sona erdi. İkinci yarıya daha istekli başlayan Ali Dilmen Anadolu Lisesi dakika 8’de İlker’in attığı gol ile skoru 2-1’e getirdi. Golden sonra farkı açmak için rakip kaleye yüklenen sarı siyahlılar dakika 9’da golcü oyuncusu İlker ile farkı ikiye çıkardı. Rakibine fırsat vermeyen Ali Dilmen dakika 10’da Elyasa’nın ayağından bulduğu gol ile skoru 4-1 ‘ getirdi.

Tunahan & İlker şampiyonluğu getirdi    

Farkı azaltmak için rakip kaleye yüklenen kırmızı siyahlılar dakika 12’de Serhat’ın ayağından bulduğu gol ile skoru 4-2’e getirdi. Rakibine fırsat vermeyen sarı siyahlılar dakika 13’de Berkay’ın attığı gol ile skoru 5-2 ‘e getirdi. Bu golden sonra pozisyon başında faul  olduğunu söyleyen  Akyazı Ahi Evren Mesleki  Teknik Anadolu Lisesi antrenörü Metin Yılmaz sahanın içine girerek hakeme itirazda bulundu. İtirazlar sonucu Metin Yılmaz salon dışına çıkartıldı. Skor olarak rahatlayan Ali Dilmen Anadolu Lisesi dakika 14’de takımı adına bir kez daha sahneye çıkan İlker takımını 6-2 öne geçirdi. Maçın bitimine bir dakika kala penaltı kazanan Akyazı Ahi Evren Mesleki  Teknik Anadolu Lisesi Doğan’ın penaltıdan attığı gol ile skoru 6-3 getirdi. Ali Dilmen Anadolu Lisesi kalecisi Tunahan Çırakoğlu üç penaltı atışını kurtararak şampiyonlukta büyük rol oynadı. Takımı adına dört gol atan İlker Varol 21 gol ile turnuvanı gol kralı oldu.  iki ekipte yakaladığı fırsatları değerlendiremeyince Ali Dilmen Anadolu Lisesi turnuvayı şampiyon olarak tamamladı ve il dışında Sakarya’yı temsil etme hakkımı kazandı. 

Kupalar sahiplerini buldu.

Turnuvayı şampiyon olarak tamamlayan  Ali Dilmen Anadolu Lisesine kupasını Akyazı Gençlik Spor ilçe müdürü Adem Altun’un elinden aldı. Turnuvayı ikinci olarak tamamlayan Akyazı Ahi Evren Mesleki  Teknik Anadolu Lisesine kupasını okul müdürü İlyas Asan’ın elinden aldı. Turnuvayı üçüncü olarak tamamlayan Karasu Atatürk Anadolu Lisesine kupasını Ali Dilmen Anadolu Lisesi Müdür yardımcısı Sercan Karaçay’ın elinden aldı. Turnuvayı dördüncü olarak tamamlayan Adapazarı Atatürk Anadolu Lisesine kupasını Yeni Kent Spor salonu amiri İsmail Yılgın’ın elinden aldı.

banner220
Yorumlar (0)