Finalin adı İzrek -Nass Grup

Sakarya Olgunlar Futbol Turnuvası’nda Genç Olgunlar Kategorisi’nde yarın akşam final heyecanı yaşanacak. 55 Gün süren büyük mücadelenin şampiyonunu Nass Grup ve İzrek AŞ müsabakası belirleyecek.

Olgunlar Futbol Turnuvası 30.08.2023, 16:27 30.08.2023, 16:35 SporExpres
Finalin adı İzrek -Nass Grup

Gazi Metal 33’üncü Geleneksel Sakarya Olgunlar Futbol Turnuvası 52’nci Akşam Maçları ile devam etti. Genç Olgunlar Kategorisi’nde çeyrek final heyecanın yaşandığı gecede tribünleri dolduran futbol severleri büyük bir coşku ile takımlarını destekledi. 21 Golün atıldığı gecede final biletini İzrek AŞ ve Nass Grup takımları aldı.

FİNAL CUMA

Sakarya Olgunlar Futbol Turnuvası’nda Genç Olgunlar Kategorisi’nde final heyecanı Cuma günü yaşanacak. Saat 20:30’da Şakarlar-SCK Grup Salih Çiftçi takımları üçüncülük kupası için mücadele ederken saat 22:00’de ise İzrek A.Ş.-Nass Grub Gayrimenkul takımları şampiyonluk mücadelesi verecekler. Final gecesinde ayrıca gol krallığı, en iyi kaleci, en değerli oyuncu, fair-play ödüllerinin yanı sıra turnuvaya destek veren isimlere teşekkür plaketi verilecek

ŞAMPİYON YENİDEN FİNALDE

Sakarya Olgunlar Futbol Turnuvası’nda Genç Olgunlar Kategorisi’nde çeyrek final ilk eşleşmesinden İzrek Aş ve Şakarlar takımları karşı karşıya geldi. Turnuvanın son şampiyonu İzrek AŞ rakibini 13-4 ile geçerek finale adını yazdıran ekip oldu.

ŞOK GOL

Karşılaşma şok bir golle başlayan İzrek 1-0 öne geçti. Müsabakanın henüz ilk saniyelerinden kaleci geri pası veren Görkem Arslan’ın topunu kontrol edemeyen kaleci Çetin topu ayağının altından kaçırınca futbol severlerin beklemediği bir erken gol geldi. Bu golle bocalayan Şakarlar kalan bölümlerde zor anlar yaşadı. Üst üste bulduğu gollerle ilk devreyi İzrek 7-0 önde kapadı.

YENİDEN FİNAL

İkinci devrede de rahat bir oyun çıkarak son şampiyon İzrek Aş birbirinden güzel gollerin atıldığı müsabakadan 13-4 galip ayrılmayı başardı. Güçlü rakibi karşısında istediği futbolu oynayamayan Şakarlar takımı ise finale çıkamamamın üzüntüsünü yaşarken futbol severlerden alkış aldı. İzrek bu galibiyet ile adını finale yazdırırken Şakarlar ise üçüncülük mücadelesinde SCK Grub’un rakibi oldu

İzrek A.Ş.: 13-Şakarlar: 4

Hakem: Mert Elbahadır

İzrek A.Ş.: Engin Varıcıoğlu, Şamil Güngör, Cemalettin Parlak, Serdar Pamuklar, Cengiz Reis, Mehmet Kutay Şenyıl, Erol Badiş, Engin Öztonga, Cihan Korucuoğlu, Ahmet Kara, Ümit Kahya 

Antrenör: Levent Kocacık

Şakarlar: Çetin Kaya, Erdal Şakar, Egemen Gürşimşek, Aykut Akbaş, Yasin Görkem Arslan, Kasım Abaş, Hakan Yılmaz

Antrenör: Osman Şakar

Goller: Dk.1 Yasin Görkem Arslan (K.Kalesine), Dk.5 Serdar Pamuklar, Dk.7-17-19 Ümit Kahya, Dk.9-22-47 Cengiz Reis, Dk.14 Cihan Korucuoğlu, Dk.26 Erol Badiş, Dk.33-35-42 Engin Öztonga (İzrek A.Ş.), Dk.27-44 Kasım Abaş, Dk.40 Aykut Akbaş, Dk.49 Egemen Gürşimşek (Şakarlar)

---

SÜPER YARI FİNAL

Gazi Metal 33’üncü Geleneksel Sakarya Olgunlar Futbol Turnuvası 52’nci Akşamında yarı finalin adına yakışır bir müsabaka oynandı. Nass Grub Gayrimenkul ve SCK Grup Salih Çiftçi takımlarının karşılaştığı müsabakada iki takımın büyük mücadelesi taraftarlardan alkış aldı. Nefes kesen yarı finalin ardından Nass Grub adını finale yazdıran ekip olmayı başardı.

NEFES KESTİ

Birbirine denk güçlerin mücadelesinde iki takımda final biletini kapmak için büyük mücadele verdiği yarı final heyecanında tribünleri dolduran futbol severler müthiş bir mücadeleye şahit oldu. Başa baş bir mücadele içerisinde geçen müsabakanın 23ncü dakikasında Gökhan Kaba attığı şık kafa golü ile tribünleri ayağa kaldırırken Nass Grub’u da 1-0 öne geçirdi. İlk devre bu klas golle 1-0 sona erdi.

SON ANA KADAR

İkinci yarıya baskılı başlayan SCK Grup Salih Çiftçi takımında Semih Özdemir’in sakatlığı hücumda büyük eksiklik yaratırken SCK Grup aradığı golü bir türlü bulamadı. Rakibinin büyük baskı yaptığı anlarda Soner İyem takımını bir nebze olsun rahatlatan golü kaydederek skoru 2-0’a getirdi.

FİNAL COŞKUSU

Bu golün ardından oyun tamamen SCK Grubun maça ortak olma çabası ve atakları ile geçerken nefes kesen anların yaşandığı mücadelenin uzatma dakikalarında İshak Ekici takımını 3-0 öne geçirdi. Bu gole saniyeler içerisinde Hamza Duman ile cevap veren SCK Grup uzatma dakikalarında son bir gayret ile gol arasa da skor değişmeyince finale adını yazdıran ekip Nass Grup oldu.

Nass Grub Gayrimenkul: 3-SCK Grup Salih Çiftçi: 1

Hakem: Tayfun Güz

Nass Grub Gayrimenkul: Mustafa Yılmaz, Mustafa Metin Sarı, Abdulkadir Balkaya, Soner İyem, Gökhan Kaba, Anıl Abanoz, İshak Ekici, Emre Akkuş, Emrah Kahya

Antrenör: Şaban Çolak

SCK Grup Salih Çiftçi: Hilmi Dur, Enes Buruşoğlu, Veysel Anuş, Agah Şen, Hamza Duman, Semih Özdemir, Volkan  Keser, Sinan Camgöz 

Antrenör: Salih Çiftçi

Goller: Dk.23 Gökhan Kaba, Dk.33 Soner İyem, Dk.50+1 İshak Ekici  (Nass Grub Gayrimenkul), Dk.50+2 Hamza Duman (SCK Grup Salih Çiftçi) 

---

TURNUVA PROGRAMI

             31 Ağustos 2023 Perşembe

21.00 Hüseyin Yakupoğlu Hafriyat-Kılıçoğlu Otomotiv (Olgunlar Kategorisi Üçüncülük Kupası Maçı)

22.00 Caba Ağaç Ürünleri A.Ş.-Sakarya F.K.&Cumhur Çelik (Olgunlar Kategorisi Şampiyonluk Kupası Maçı)

             01 Eylül 2023 Cuma

20.30 Şakarlar-SCK Grup Salih Çiftçi (Genç Olgunlar Kategorisi Üçüncülük Kupası Maçı)

22.00 İzrek A.Ş.-Nass Grub Gayrimenkul (Genç Olgunlar Kategorisi Şampiyonluk Kupası Maçı)

Yorumlar (0)