banner212

banner211

‘4 YIL SONRA BORÇSUZ SÜPER LİGE’

Başkan İbrahim Nalbant, kongrede önemli açıklamalar yaparken 4 yıllık bir planlama yaptıklarını ve 4 yılın sonunda Sakaryaspor’un hem Süper Lig’e çıkacağını hem de borçsuz bir kulüp olacağının sözünü verdi.

Sakaryaspor 11.07.2019, 17:47 11.07.2019, 17:54 Erdem Yıldırım
‘4 YIL SONRA BORÇSUZ SÜPER LİGE’
banner218

DESTEK BEKLİYORUZ

Sakaryaspor’un yeni başkanı İbrahim Nalbant kongrede önemli açıklamalar yaptı. Kısa ve uzun vadeli projelerinden bahseden Nalbant şöyle konuştu: “Biz 5 Milyonluk bütçeyle transferi açacağız, mevcut takımın borcunu ödeyeceğiz ama sezon içinde lazım olan parayı bu yönetimin sağlaması imkansız. Bunun için özellikle Büyükşehir Belediye başkanımızdan, sivil toplum kuruluşlarından ve halkımızdan destek bekliyorum. Bugünden sonra kulübün bir kuruşu dahi heba olmayacak ve şeffaf olacağız.”

35 MİLYONLUK BORÇ

Kulübün borcunun yaklaşım 35 Milyon TL olduğunun altını çizen Nalbant, “Sakaryaspor’un borcu açıklanan rakamların çok çok üzerinde.  Şuan transfere yasaklı 25 dosya var. Ocak ayında buna 10 tane daha ilave olacak. SGK ve Vergi borcu yapılandırılmış ödemeye devam ediyor. Şuan toplam 35 Milyon borç gözüküyor” dedi.  

PROJELER

Başkan İbrahim Nalbant kısa ve uzun vadeli projelerini paylaşarak şöyle konuştu: “Kısa vadede transferi açacağız ve takımda kalmasını istediğimiz oyuncuları tutacağız. Tesisi bakıma alacağız, altyapıya el atacağız, kulüp binasını stada taşıyacağız.  Uzun vadede dört yıllık bir plan yaptık. Dört yılda kendimize beş hedef seçtik. Kesinlikle 4 yılın sonunda sıfır borçlu bir kulüp olacağız. Maddi yönden kendi kendine yeten bir kulüp olacak. Takımımızın en az %30’u kendi altyapımızdan oynayan oyuncular olacak. 2023 yılında ise Süper Lig’de olacağız. İnşallah hep birlikte Sakaryaspor2umuzu en iyi şekilde yöneteceğiz.” dedi.  

banner220
Yorumlar (1)
Ahmet balci 4 yıl önce
Dilaver Manisa bb sporla anlaşmaya yakın taze haberdir