banner212

banner211

Başkan Selahattin Aydın isyan etti

Sakaryaspor Kulüp Başkanı Selahattin Aydın dün Rüstemler Tesislerinde önemli bir basın toplantısı yaptı.

Sakaryaspor 15.04.2014, 17:48 15.04.2014, 18:12 UTKU KAYNAR
Başkan Selahattin Aydın isyan etti
banner218
 Sakaryaspor Kulüp Başkanı Selahattin Aydın dün Rüstemler Tesislerinde önemli bir basın toplantısı yaptı. Yanına icra kurulunu alarak basının karşısına çıktı ve gündemdeki önemli konulara değindi.

SIKINTILI DÖNEMDE GÖREVE GELDİK

Sakaryaspor’un zor bir süreçten geçtiği bir dönemde “sıkıntılı bir dönemden geçiyoruz, bunun için göreve gelir misin “ Dediler ben de hiç çekinmeden göreve geldim. “ Diyen Aydın “ Bu kulüpte herkesin emeği var, bu nedenle göreve gelmeye hiç sakınca görmedim.” Diye konuştu. Göreve geldiklerinden bu yana Sakaryaspor’la ilgili sıkıntıları anlatmadık hiçbir yer bırakmadık diyen Başkan Aydın bugüne kadar ne Ak Parti’den ne de Chp’den verilen sözler yerine gelmedi diye konuştu.

''BU İŞİ BİLSEM KENDİM YAPARIM “

Son günlerde medyada çıkan bir habere takıldığını söyleyen Aydın “ bu açıklamalar takımın huzurunu bozmak için yapılıyor. Bu haberin aslı astarı yok. Neymiş ben antrenöre kadro veriyormuşum, o da takımı çıkarıyormuş. Ya bu işi bilsem antrenöre ne gerek var çıkar ben yaparım. Orhangazi maçında kadroyu ben verdim, takım galip geldi de bu hafta niye yenildi. “ diye sordu. Sezon başında Teknik Direktör konusunu hallettik ama haftalar geçtikçe bunu bozmamak için gayret sarfetti. Antrenörün kim olup olmadığı aslında önemli değil, biz bu çocuklarla sezonu bitirmeye çalışıyor. Çünkü her taraftan elimiz kolumuz bağlı.” Dedi.

SİYASİ MALZEME YAPILDIĞINI BİLMİYORDUM

Göreve geldiğimde benim  bu göreve gelmem için ısrar eden herkes zamanla bu işten kaçmaya başladı. Vaad edilenlerin hiçbiri olmazken aslında yok olan bazı şeyleri yapmış gibi gösterip kendine siyasi malzeme yapanları da gördüm diyen Başkan Aydın bunun böyle olduğunu bilmiyordum ve öğrendim dedi.

İFLAS DAVASI YOLUNA GİRDİ

Geçen gün görülen iflas davasında muhataplarla anlaştıklarını söyleyen Başkan Aydın “ şimdi iş bazı iş adamlarına kalıyor. Toplanacak bir miktar para sorunu çözerken, bizi bu konuda 1 yıl rahatlatacak. Biz bu işi usulüne göre halletmeye çalışıyoruz. Bizim yapacağımız bu. Başka bir formülü varsa söylesinler “ Diye konuştu. Yönetim kurulduğunda 500.000 Toplarız diyen bu işe katılımcı kişilerden ancak 100.000 Tl toplanabildi. Zamanla elimizden gelen çabayı göstererek önce takımı memnun etmek, daha sonra da diğer borçları halletme yoluna gitmeyi prensip edindik diyen Başkan Aydın Belediyelerin aldıkları kombine ücretlerini de ödemelerini istiyoruz dedi. Seçim sonrası belediyelerin durumunu değerlendiren Ergün Özkan ise 17’de 17 yapan belediyeler isteksiz tavırları ile “ Sakaryaspor’u gönüllerinde resmen kapattılar dedi.

MUZAFFER GÜNEŞ İŞ ADAMLARINA SESLENDİ

Toplantının son bölümünde konuşan Başkan Vekili Muzaffer Güneş te Belediyelerden alacak konusunda Milletvekili Şaban Dişli’den güvence aldıklarını söylerken iş adamlarına da açık açık seslenerek “Sakarya’da 2.000 Sanayici var. 10.000’er lira verseler Sakaryaspor ayağa kalkar ve sıkıntılar biter, Sakaryaspor’un önü açılır “ Dedi.

Kaynak: HABER: SIRRI ŞANLI
banner220
Yorumlar (0)