İlker Püren'den transfer açıklaması! Nalepa ve Kappel...

Sakaryaspor Teknik Direktörü İlker Püren Radyospor’un Üçleme programına konuk oldu. Nazım Türknaz ve Volkan Yılmaz’ın sorularını cevaplayan Püren hedeflerini ve transfer gelişmelerini anlattı. 

Sakaryaspor 05.06.2022, 16:00 SporExpres
İlker Püren'den transfer açıklaması! Nalepa ve Kappel...

Sakaryaspor Teknik Direktörü İlker Püren Radyospor’un Üçleme programına konuk oldu. Nazım Türknaz ve Volkan Yılmaz’ın sorularını cevaplayan Püren hedeflerini ve transfer gelişmelerini anlattı. 

Püren ‘’Çalışmalarımız yoğun şekilde devam ediyor, kamp planlaması, içerideki oyuncuların değerlendirilmesi ve yeni transferlerin gündem olması biraz zihinsel olarak yorucu devam ediyor ancak keyif aldığımız bir süreç’’ dedi.  

‘’Planlı ve sabırlı gideceğiz’’

İlker Püren ‘’Lige yeni çıkmış bir takımız, öncelikle bir soluklanmamız lazım. Ligi tanıyarak, adapte olarak sabırlı ve planlı olarak hareket edeceğiz. Hedeflerimiz tabi ki olacak, büyük hedeflerimiz olacak. Sakarya camiası bulunduğu yeri kendine yeterli görmeyen bir camia. Üst ligleri arzulayan bir camiadır bunun farkındayım. Temel düşüncemiz doğru planlama, oyun gücü, kadro yapılanması olacak. Bunlar doğru kurgulandığı zaman bu bizi mutlaka başarıya götürecek’’ ifadelerini kullandı.

Transfer süreci 

Transfer hakkında da sorulara cevap veren Püren ‘’Donkor listemin başındaydı. Yönetimde isteğimizi bizi kırmadı ve yerine getirdiler. Oyun sistemime uygun oyunculara yöneliyoruz’’ 

‘’Nalepa 1-2 güne netleşecek’’

‘’Nalepa istediğim oyunculardan bir diğeri, oyuncu ile ilgileniyoruz sanıyorum 1-2 gün içerisinde netlik kazanacaktır’’

‘’Kappel gündemimizde’’

Kappel özellikle 1. Ligde çok önemli işler yapmış, çok kaliteli bir isim. Kappel gündemimizde olan bir oyuncu ancak maliyeti çok fazla kulübün dengelerini bozmak istemiyorum. Maliyet dengesini göz önüne alarak aynı işi yapabilecek diğer isimlere yönelebiliyoruz’’ 

Ozan ve Burak kalacak mı?

İç transfer hakkında da bilgiler veren İlker Püren ‘’Geçtiğimiz sezon şampiyon olmuş emek vermiş bir kadro var ki bu kadro çok kaliteli. Bu kadroyu olabildiğince kadroda tutmak istiyorum ve düzenin onların üzerine kuracağım. Burak Süleyman bu ligi bilen tecrübeli bir oyuncu, Ozan Sol adından çokça söz ettiren topla ilişkisi çok iyi olan bir oyuncu. 13 isimle birlikte yolumuza devam edeceğiz, kampa onlarla başlayacağız. Ancak genel durumu kamp sonrası göreceğiz. Oyuncuların performanslarına dokunuşlar yaparak yukarıya çekmeceğime eminim. Belki bazı oyuncular yeni transfermiş gibi olacak’’ açıklamasında bulundu. 

Yerli transfer olacak mı?

Yerli transfer olacak mı sorusuna Püren ‘’Elimizdeki yerli oyuncular o kadar kaliteli ki, inanın bazen vazgeçiyorum yerli transfer noktasından. Önceliğimiz yabancı oyuncular olacak çok ekstra olursa yerli isimlere yönelebiliriz. Değerinin karşılığını veren isim çok az öyle olunca da ben vazgeçiyorum yerli transferden. Elimdeki yerli oyuncular çok kaliteli’’ ifadelerini kullandı.

Yorumlar (2)
Sakaryasporlu 2 yıl önce
Bu hoca biraz zayıf kalır gibi ama inşAllah yanılırız.Çok tecrübesiz ve geçmişi çok da başarılı değil gördüğümüz ve bildiğimiz kadarıyla,Sezonun 6'ıncı haftasını göremeyebilir.