banner212

banner211

Metin Doğrucan Sakaryaspor'da hedefleri açıkladı!

Spor Toto 2. Lig'de mücadele eden ve lig bitimine 3 hafta kala küme düşmesi kesinleşen Sakaryaspor gelecek sezon gerçekleştirilecek yeni düzenlemelerle eski günlerine dönmeyi hedefliyor.

Sakaryaspor 22.04.2013, 17:11
Metin Doğrucan Sakaryaspor'da hedefleri açıkladı!
banner218

Spor Toto 2. Lig'de mücadele eden ve lig bitimine 3 hafta kala küme düşmesi kesinleşen Sakaryaspor gelecek sezon gerçekleştirilecek yeni düzenlemelerle eski günlerine dönmeyi hedefliyor.


Sakaryaspor Başkanı Metin Doğrucan, "20 Şubat 2013 tarihinde yapılan olağanüstü Sakaryaspor kongresinde zor şartlar altında görevi üstlendik. Türkiye'deki birçok kulüpler bizim de bulunduğumuz durumdan geçiyor, zor zamanlardan geçiyor. Türkiye'de bir ilk oldu, taraftarların yaptığı bir örnekle futbolcularla bir araya gelerek bir kulübü 9 haftadır yönetme başarısını gösterdik. İçine girdiğimiz bu süreçte Sakaryaspor'un sadece sportif anlamda sorunlarının olmadığını, hukuki işletme ve idari anlamda büyük sıkıntılarının olduğunu aylara dayanan hukuki dosyaların hiçbir anlamda cevap verilmediği ve bir kenarda bırakıldığı bir ortamdan haberdar olduk. Bu anlamda bugün yönetimde olmamız çok önemli, Sakaryaspor tarihini ilgilendirecek davalardan. Türkiye futbol tarihindeki ilk defa bir kulübün iflas edilmesi durumu davasına müdahil olma şansımız oldu. Geçmiş dönemlerde futbolculara fazla ödemelerden kaynaklanan Sakaryaspor'un alacaklı olduğu dosyalarında farkına vardık. Aynı zamanda icraya gitmiş ve şuan hiçbir şekilde ve cevap yazılmamış 40'ın üstünde dosyadan da haberdar olduk. Bu anlamda bu görevi Sakaryasporlu olma onuruna layık olmak kaydıyla en iyi şekilde yerine getirmeye çalıştık. Bu Sakaryaspor'un tarihinde hak ettiği yeri bulacağına inanıyoruz. Sakaryasporla ilgili elde etmiş 200 bin TL'lik geliri Sakaryaspor için nasıl kullanıldığıyla ilgili çok önemli bir gelir gider tablosunu şeffaf yöneticilik anlayışımıza olan inancımızla birlikte Sakarya kamuoyuna Türk futbol kamuoyuna sunmak istiyoruz" dedi.Türkiye Futbol tarihinde ilk kez gerçekleştirilen taraftar ve futbolculardan oluşan yeni bir yönetimle Sakaryaspor'u devralan Doğrucan, "Yapılan harcamaların herhangi bir resmi geliri olmamasına rağmen kulübün dizlerinin üzerine çökeltilmiş olmasına rağmen boyun eğmeme felsefemizle Sakaryaspor'u en iyi şekilde, layık olduğu şeffaf ve onurlu bir şekilde idare etmeye and içmiştik ve bunu da 9 haftalık süreçte yerine getirdik. Önümüzde kalan 3 maçlık sezonda da bunu en layığı ile yerine getireceğimize kamuoyuna buradan duyurmak istiyoruz. Sakaryasporla ilgili yapılan çalışmaların onurlu ve Sakaryasporluluk ruhuna uygun bir şekilde yapıldığı sürece de kongre sürecine gidilebileceğini bu kongrede de Sakaryaspor'u tekrar tarih de layık olduğu taşıyacak bir yönetim ile Sakaryaspor önümüzde ki sezon temsil edilecektir.Bu anlamda kimse bizi iktidar çatışması içerisine veya burada ayak diretme içerisine girdiğimizi zannetmesin. Zira biz Sakaryaspor'un daha iyi yönetilmesi gelecekte kendine uygun bir yönetim tarzının oluşması için ince eleyip sık dokuyacağız. Ve kimseye Sakaryaspor'un sadece satacağı futbolculardan elde edeceği gelirle tekrar 20 Şubat 2013 sürecine sokmaması için elimizden gelen gayreti göstereceğimize halkımıza duyurmak istiyoruz. Her ne koşulda olursa olsun Sakaryaspor'u yalnız bırakmadığımızı buradan herkese duyurmak istiyoruz.

 

Sakaryaspor bir futbolcu yetiştirme merkezidir. Bu mantıkla altyapımıza vereceğimiz değer ile birlikte altyapımızdan A takımımıza kazandıracağımız değerlerle birlikte önümüzdeki sezon orta sıralarda mücadele eden futbol anlayışı olan,felsefesi olan bir Sakaryaspor oluşturup altyapımızdan yetiştirdiğimiz oyuncularla uzun yıllar mücadele edecek bir takım oluşabileceğini düşünüyoruz" ifadelerini kullandı.

banner220
Yorumlar (2)
vatandaş 10 yıl önce
adamsın başkan
vermek istemeyen seyirci 10 yıl önce
Başkan türkiye futbolunda olmayan şeyleri bize yapmaya çalışıyor neden bir kayseri gibi futbolcu satan bir kulüp olmayalım herşey yönetimde biter. umarım başarılı olursun başkan, hepsi sikdik yarışındaki diğer takımlardan bir farkımız olur da sakaryasporluluğumuzla daha da fazla gurur duyabiliriz.