Metin Doğrucan;'Oyun Bozan değilim'

Sakaryaspor Kulüp başkanı Metin Doğrucan son günler yerel basında çıkan haberler ile ilgili bugun yazılı bir açıklama yaptı.Doğrucan yerel basında yapılan haberler ile kendisinin Oluşumun çalışmalarını engeller gibi bir rol biçilmek istendiğini ve bundan duyduğu rahatsızlığı dile gitirdi.

Sakaryaspor 17.06.2013, 17:45
Metin Doğrucan;'Oyun Bozan değilim'

Sakaryaspor Kulüp başkanı Metin Doğrucan son günler yerel basında çıkan haberler ile ilgili bugun yazılı bir açıklama yaptı.Doğrucan yerel basında yapılan haberler ile kendisinin Oluşumun çalışmalarını engeller gibi bir rol biçilmek istendiğini ve bundan duyduğu rahatsızlığı dile gitirdi.

İŞTE O AÇIKLAMA

 

Yerle medya organları üzerinden takip ettiğimiz haberler karşısında ciddi bir şaşkınlık yaşamaktayız.Gerek yüz yüze ve gerekse telefonla ve çok açık şekilde ifade etmemize rağmen söylediklerimiz yerine tam tersi değerlendirmeleri okumak bizleri hayretler içerisinde bırakmaktadır.


Oluşturulmaya çalışılan algı şudur: ”Oluşumcular ve Sayın Selahattin AYDIN tüm plan ve programlarını yaptılar, bütçelerini oluşturdular, buna karşın Metin DOĞRUCAN’ın başkanlık konusundaki ısrarı karşısında aylardır oluşturmaya çalıştıkları birliktelikten vazgeçtiler.


Sayın Selahattin Aydın , Sayın Fevzi KILIÇ ve Sayın Ergun ÖZKAN’ın katılımı ile gerçekleşen 1.toplantıda ve Selahattin Aydın ile Ergun Özkan’ın katıldığı 2. Görüşmede tüm açıklığı ile ortaya konan tavrımızı, Sakarya kamuoyu ile yazılı olarak paylaşmak belki kafa karışıklıklarını gidermeye yardımcı olacaktır.


1-)Sayın Selahattin Aydın’ın “oluşumcular” tarafından başkan adayı olarak belirlenmesi tarafımızca son derece olumlu karşılanmıştır. Bu duygu ve düşünce kendisine de ifade edilmiştir.
2-)Sayın Selahattin Aydın’ın, başkan aday adayı olarak ortaya çıktığı ve Metin Doğrucan ile görüşmek üzere randevulaştığı gün, kongre kararı alınarak kendisinin adaylığına ilişkin jest düşünülmeden ortaya konmuştur.
3-)Yapılan her iki görüşmede de, kendisinin kendince belirlediği şartları sağlayıp adaylığını açıkladığı anda, hiçbir şekilde kendisi ile bir yarış içerisine girilmeyeceği, kendisinin kongrede tarafımızca destekleneceği açıkça belirtilmiştir.
4-)Görüşmeler çerçevesinde, kendisinden iki ricada bulunulmuştur:
a-)”Oluşumcular” tarafından taahhüt edilen 24.000’er liralık meblağların garantisi alınmadan yola çıkmaması tavsiyesi,
b-)Başkan adayı olduğu anda, önümüzdeki senenin bütçesini oluşturmak için mevcut futbolcularımızdan herhangi birinin satışından gelecek paraya güvenmemesi.

 

Yukarıda belirtilen tavsiyeler dışında hiçbir talepte bulunulmamış olup, bizce her iki görüşme de son derece sıcak ve samimi bir ortamda gerçekleşmiştir.
Sayın Selahattin Aydın tarafından dile getirilen “her şey tamam ama Metin Doğrucan adaylık konusunda ısrarlı, bu yüzden kafam karışık” yaklaşımının arka planında ne olduğunu açıklamak kendisine düşmektedir.


Bizim bu noktada tüm kamuoyu tarafından bilinmesini istediğimiz düşüncemiz ve tavrımız yinelemek gerekirse şöyledir:
- Selahattin Aydın aday ise Metin Doğrucan aday değildir.
- Bütçe oluşturmak amacıyla, kulübümüz futbolcularından herhangi birinin satılması bizi üzer.
- Sayın Selahattin Aydın veya oluşumcuların başkan adayı, adaylığı ile birlikte plan-program-bütçe ve hedeflerini Sakarya şehri ile paylaşırsa çok şık olur.
-Yaklaşık 4 aydır “oluşum” adı altında toplantı üzerine toplantı yapan eski başkan ve yöneticilerimizin, kongre tarihinin bir hafta ertelenmesini öne sürerek zaman darlığından ve yeni sezon planlamasının gecikmesinden şikayet etmesi abesle iştigaldir.
- Kongre tarihinin ertelenmesi hakkında kendilerine bilgi verilmemiş olması, eski başkan ve yöneticilerimizin 4 aydır mevcut Başkanı yok sayması yanında dikkate alınmayacak kadar küçük bir ayrıntıdır.
- “Oluşum” üyeleri, kendilerine destek vermeyen eski başkan ve yöneticilerimizin, neden dışarıda kaldıkları konusunda kamuoyunu bilgilendirirler ise kafalardaki soru işaretlerini gidermeye yardımcı olacaklardır.
Sonuç olarak; Metin Dorucan’ı “oyun bozan” olarak şehir halkı önüne atarak, bu işten sıyrılmaya çalışmak gibi bir düşünce var ise; bu açıklama ile bu oyunun bozulduğunun tüm Sakaryaspor Camiası tarafından bilinmesini arzu ederiz.
Saygılarımızla,

Yorumlar (1)
hüseyin hasan 11 yıl önce
Peki yönetimde olmak isteyip istemediğinizi de açıklarmısınız lütfen