banner212

banner211

Metin Doğrucan;'Sakaryaspor'un umudu altyapıda'

Sakaryaspor Kulübü Başkanı Metin Doğrucan, takımlarının altyapıdan gelen genç oyuncularla düştüğü durumdan çıkabileceğini söyledi.

Sakaryaspor 03.05.2013, 17:08
Metin Doğrucan;'Sakaryaspor'un umudu altyapıda'
banner218

Doğrucan, yaptığı açıklamada, bu sezon 3. Lig'e düşen takımları için altyapıdan gelecek oyuncuların çok önemli olduğunu anlattı.

Futbolun, çok maliyetli bir iş olduğuna işaret eden Doğrucan, "İyi oyuncular çıkarırsak ve iyi geliştirirsek bu oyuncularla borçlarımızı da kapatabiliriz" dedi.

Doğrucan, bundan sonraki süreçte altyapıya daha fazla önem vereceklerini vurgulayarak, şunları söyledi:

"Genç takımlarımızdaki oyuncularımızı daha fazla geliştirmek ve takviyeler yaparak iyi yerlere gelmelerini hedefliyoruz. Amatör maçları da takip ediyoruz, oralardan alacağımız genç oyuncularla da iyi bir ortam oluşturabiliriz. Genç oyuncularımızı iyi yetiştirirsek Sakaryaspor kurtulacaktır. Bu yüzden tek umudumuz altyapı, başka çıkışımız da yok.

Bu sezon ön plana çıkan genç oyuncularımız var. Bu oyuncularımız için şu ana kadar hiçbir transfer teklifi yok. Oyuncularımızı satmak gibi lüksümüz de yok. Bu oyuncuların ödemesi gereken bir bedel var. Bu takım kümeye düştü. Önce takımı çıkaracaklar, sonra da istedikleri yere giderler."

Kaynak:Medyabar.com

Yorumlar (2)
Cem Öncü 10 yıl önce
umarım sende diğer başkanlar gibi iyice köstek olmadan,şu yıllardan beri beklediğimiz ALTYAPI önemini kavrar ve ona göre hareket edersin şimdiden başarılar...
halil meşe 10 yıl önce
kayırmaca yapan hocalarla bu iş olmas sayın başkanım dışardan gönüllü bedava oyuncuları kabullenemiyen alt yapıda oynatmadan yönetime yanlış bilgi verenler zizleri hayal kırıklığına uğratmadan tetbirli olmak lazım seçilecek olanı,oynayanları,ve göderilenlere bakmak lazım deyilmi sizlere başarılar diler allaha emanet olunuz