banner212

banner211

NALBANT 5 MİLYONLA YOLA ÇIKTI

Kongreye sayılı günler kala İbrahim Nalbant başkan adayı olduğunu açıkladı. Daha önceden de başkanlık yarışına giren Nalbant ‘5 milyon ile geliyoruz’ dedi.

Sakaryaspor 14.06.2019, 17:12 14.06.2019, 18:11 Erdem Yıldırım
NALBANT 5 MİLYONLA YOLA ÇIKTI
banner218

Sakaryaspor başkan adayı olduğunu düzenlediği basın toplantısıyla duyuran İbrahim Nalbant yol haritasını basın mensuplarıyla paylaştı.

İKİNCİ KEZ ADAY

Sakaryaspor’da 16-23 Haziran’da yapılacak olağanüstü genel kurul öncesinde İbrahim Nalbant başkanlığa aday olduğunu açıkladı. Nalbant, “Hepinizin bildiği gibi 16'sında yapılacak olan Sakaryaspor kongresinde yönetime talibiz. Daha önce biliyorsunuz aday olmuştuk. Bu sene de adayım inşallah hayırlısı olur. Sakaryaspor'da başkan olmak hep hayalimdi. Bu sene Sakaryaspor şampiyon olmayınca ve kongre kararı alınınca aday olmaya karar verdim." dedi.

BÜLENT UYGUN DESTEĞİ

Başkan adayı İbrahim Nalbant, Sakaryalı teknik adam Bülent Uygun’la ilgili olarak şöyle konuştu: “Bülent hocamızla görüştüm, bize iki üç yönetici desteği verecek. Takımı alacak, menajerlik yapacak tarzında çıkan haberler var. Bunlar doğru değil. Sakaryalı tüm değerlerimizden destek alacağız. Oğuz Çetin, Aykut Kocaman gibi isimlerden faydalanmalıyız” dedi. Ayrıca Nalbant, Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce ile İstanbul seçimlerindeki çalışmalar nedeniyle görüşme fırsatı bulamadığını, adaylık konusunda AKP İl Başkanı Yunus Tever’le fikir alışverişinde bulunduklarını söyledi.

5 MİLYONLUK BÜTÇE

Başkan adayı İbrahim Nalbant, yönetim listesinin 26 kişiden oluşacağını belirterek bütçesini ise 5 Milyon TL olarak açıkladı. Nalbant, “Yönetim kurulu olarak kendi içimizde oluşturduğumuz bütçe minimum 5 Milyon TL. Bu rakam daha da yükselebilir. 5 Milyondan fazla miktarla seçime girecek varsa kesinlikle gelsin” şeklinde konuştu.

ÜYELİK SİSTEMİ

Üyelik sistemi hakkında konuşan Nalbant, “Benim daha önceki adaylığımda 176 kulübün delegesi vardı. Şimdi 600 delege var. Kongre delege ile olacağı için kimin delegesi fazla olursa seçimi o kazanır. Ancak bu sistem dorğu bir sistem değil. Bir kişinin 200 delege yaptığını duyuyoruz. Bu yanlış bir şey. Bu sistem değişmeli” dedi.

DENGELİ YÖNETİM

Sakaryaspor’un doğru bir yönetim anlayışının oluşması gerektiğini savunan Nalbant, “Benim en büyük özelliğim, hesabı kitabı iyi yaparım. Biz göreve geldiğimiz takdirde denegli bir bütçe ile Sakaryaspor’u yöneteceğiz. 3 yıl önce Selahattin Aydın başkanlığındaki yönetim 450 bin TL para ile kulübü devretti. Ancak iki yıllık süreçte 8-9 Milyonluk borç oluştu. Artık her yönetimin kendi dönemlerinden sorumlu tutulduğu bir yapı oluşmalı. Futbolculara öncelikli olarak anlaştığımız paralar ödenecek. Prim sisteminde kesinlikle değişikliğe gideceğiz ve her maça prim olmayacak” dedi.

TRANSFERİ AÇACAĞIZ

Yönetime gelmeleri halinde ilk hedeflerinin transferi açmak olduğunu söyleyen Nalbant, “İlk önceliğimiz transferi açmak olacak. Transferi kesinlikle rahat bir şekilde açacağız. İkinci önceliğimizi Rüstemler Tesisleri’ndeki sahalara vereceğiz. Şabam hoca çok sevdiğimiz bir isim. Yönetim kurulu ile görüştükten sonra kararımızı vereceğiz. Mevcut kadroyu koruyup üzerine takviyeler yaparak sezona başlamak istiyoruz” dedi. Nalbant, altyapı konusunda da ciddi değişimlerin olacağının mesajını verdi.
 

banner220
Yorumlar (1)
erden can 4 yıl önce
Sayin ibrahim nalbant yada baska bir abimiz sakarya sporumuza baskan olmasi halinde oncelikle transfer yasagini kaldiralim iskeleti koruyalim takima cok fazla transfer yerine faydali olucak futbolcular nokta transferler yapalim ozellikle mutlaka cok iyi bir santrafor alalim Allah yar ve yardimcimiz olsun