banner212

banner211

Sakaryaspor'da 16 futbolcunun sözleşmesi bitiyor

FİFA, futbolcu sözleşmelerinin liglerinn tamamlanmasıyla sona ermesine hükmetti. İşte Sakaryaspor'da sözleşmesi sona erecek olan futbolcular...

Sakaryaspor 09.04.2020, 11:52 UTKU KAYNAR
Sakaryaspor'da 16 futbolcunun sözleşmesi bitiyor
banner218

Sakaryaspor’da 16 futbolcunun sözleşmesi sezonun sona ermesiyle bitecek.  Abdülaziz Solmaz, Ahmet Furkan Özcan, Ahmet Sabri Fener, Alper Tursun, Barış Örücü, Berk İsmail Ünsal, Berkaycan Değirmencioğlu, Ferit Erişçi, Hamza Özdemir, Hasan Bilal, Nuri Fatih Aydın, Oğuz Çalışkan, Onur Eriş, Ömer Alp Kulga, Serkan Odabaşoğlu ve Ümit Yasin Arslan’ın sözleşmeleri sezon tamamlanınca sona erecek. Öte yandan 16 futbolcunun 6’sı Ahmet Furkan Özcan, Alper Tursun, Hasan Bilal, Hamza Özdemir, Nuri Fatih Aydın ve Onur Eriş kiralık olarak Sakaryaspor’da forma giyiyor. Yeni sezonda bu oyuncuların takımda kalıp kalmayacağı şimdilik bilinmiyor.   

FİFA AÇIKLADI

Koronavirüs nedeniyle etkilenen oyuncu sözleşmeleri ve transfer sistemi ile ilgili çalışmalarını sürdüren FIFA, aldığı kararları paylaştı. FIFA Konseyi tarafından alınan karara göre, sezon sonu sona erecek futbolcu sözleşmelerinin ligler tamamlanana kadar uzatılacağı bildirildi. Gelecek sezona ilişkin sözleşmelerin ise sözleşmenin başlangıç tarihi yerine liglerin başlayacağı tarihten itibaren geçerli olacağı ifade edildi. Ayrıca kulüp ve futbolcuların bir araya gelerek maaş indirimi veya ertelemesi konusunda anlaşmaları önerildi. Bu anlaşmanın sağlanmaması durumunda ise FIFA'nın tarafların ekonomik durumlarını değerlendirerek karar vereceği vurgulandı.     
 

Yorumlar (0)