banner212

banner211

Sakaryaspor'da kongre karıştı, Başkan Seçilemedi

Sakaryaspor kongresinde gergin anlar yaşandı. Gerginliğin ardından İbrahim Nalbant ve Cumhur Genç başkan adaylığından çekildiğini açıkladı.

Sakaryaspor 23.06.2019, 12:54 23.06.2019, 16:47 UTKU KAYNAR
Sakaryaspor'da kongre karıştı, Başkan Seçilemedi
banner218

Sakaryaspor’da olağanüstü genel kurulun ikinci toplantısında istenmeyen görüntüler yaşandı. Tarihinin en kalabalık kongresini yapan Sakaryaspor’da genel kurul divanı Muammer Güneş başkanlığında Yasin Darcan ve Batuhan Severcan’dan oluştu. Saygı duruşu, İstiklal Marşı ve konuşmaların ardından Divan Kurulu’na Cumhur Genç ve İbrahim Nalbant adaylık listesini sundu.

KONGRE KARIŞTI

İki adayın yarışacağı kongre için Divan Kurulu’na seçimin açık oylama ile yapılması önergesi sunuldu. Bu önerge delegeler tarafından kabul edilince başkan adayı İbrahim Nalbant ve ekibinden yoğun itiraz geldi. Gerginliğin üst seviyeye çıktığı kongrede polisin araya girmesiyle olaylar yatıştırıldı.

ADAYLAR ÇEKİLDİ

Açık oylama talebinin kabul edilmesiyle ilk olarak İbrahim Nalbant adaylığını çektiğini açıkladı. Diğer Başkan Başkan Adayı Cumhur Genç konuşma yapmak üzere kürsüye çıktı. Genç konuşmasında; “Biz hayatımız boyunca buradaki herkes gibi onurlu yaşamış insanlarız. Buraya onurumuzla geldik. Allah nasip ederse onurumuzla ayrılacağız. Sakaryaspor bir olgudur. Kimseden icazet almaz. Ekrem Yüce dün gece beni aradı 'seçimden çekil' dedi. Biz 'yarın kongrede aday olacağız' dedik. Bugün yine aracılar yollandı çekilmemiz için ama biz çekilmedik. Buraya kadar gelebildik. Keşke seçim olsaydı. Farkı herkes görseydi. 'Seçimi alacağız' dedik. Nitekim de aldık. Sakaryaspor yönetimi kimseden icazet almaz. Bunu da göstermiş olduk. Siyasi iradenin bizi desteklemediği bir ortamda burada durmamız Sakaryaspor’a ihanettir. Adaylıktan çekiliyoruz. Bizler yine de işi Büyükşehir'e, siyasilere emanet ediyoruz. Adaylar'dan çekiliyoruz" diyerek adaylıktan çekildiğini açıkladı.

banner220
Yorumlar (1)
Hasan dişli 4 yıl önce
İNŞAALLAH sakaryaspor için hayırlı olur bu spor adına etik bir oluşum değil İNŞAALLAH istikamet doğrudur benim umudum yok ama siyasi oluşum sportif olguya destek olur sahiplenmez