Sakaryaspor-Eyüpspor: 1-0 (U16)

Sakaryaspor Coca Cola Gelişim ligi U-16 Karşılaşmasında Lider Eyüpspor’u ağırladı

Sakaryaspor 08.02.2014, 16:48 08.02.2014, 16:54 UTKU KAYNAR
Sakaryaspor-Eyüpspor: 1-0 (U16)

Erenler sentetik sahada oynanan Coca Cola Gelişim ligi U-16 Karşılaşmasında Lider Eyüpspor’u ağırlayan Sakaryaspor U-16 Takımı 35 Puanla lider gelen Eyüpspor’u 38. Dakikada Mustafa’nın kaydettiği golle 1-0 Yenerek 33 Olan puanını 36’ya çıkartarak grup liderliğini tekrar ele geçirmeyi başardı.

HEYECAN DORUKTAYDI

Grup liderliğini ilgilendiren karşılaşmaya her iki takım da 3 Puan için çıkınca ortaya zevkli ve çekişmeli bir mücadele çıktı. Maçın ilk yarısında bilhassa son bölümlerde baskı kuran Sakaryaspor 33. Dakikada Furkan Top’un topu boş kaleye yuvarlayamaması sebebiyle mutlak bir golden oldu.


Maçın 38. Dakikasında bu defa Furkan Top rakip ceza alanı önünde Mustafa’ya çok şık bir pas aktardı. Mustafa da topu Eyüpspor ağlarına göndermekte zorlanmadı 1-0. Maçın ikinci yarısında ise Eyüpspar’un golle sonuçlanamayan atakları vardı. Bunlarda en büyük payharika bir maç çıkartan  kaleci Kadir Can’ındı.Maçın son dakikalarında Sakaryaspor galibiyeti korumak, Eyüpspor ise gol atabilmek için çaba sarf ettiler ancak müsabakada başka gol olmadı ve maçı 1-0 Kazanan Sakaryaspor U-16 Takımı Gelişim ligi U-16 Marmara-2 Grubunda tekrar liderliğe oturmayı başardı.


U-16 Futbolcuları ve antrenörleri Murat Özgen galibiyetin sevincini doya doya yaşadılar.

SAHA : Erenler sentetik saha

HAKEMLER : Mustafa Aldemir*** Yusuf Bayrak*** Anıl Garan***

SAKARYASPOR U-16 : Kadir Can**** Celal*** Tolunay*** Emre*** Arda*** Mustafa*** ( Kubat Ceyhun** ) M. Mustafa*** Errad*** Abdül Samet*** ( Bedirhan 80+ ) Berk*** Furkan Top*** ( İbrahim** )

TEKNİK SORUMLU : Murat Özgen

EYÜPSPOR U-16 : Mehmet*** Uğur** Hamdullah** Ehmet Furkan*** Furkan Akın** ( Kerim** ) Ömer Faruk*** İsmail Baran*** Bayram Can** Yunus** ( Seyithan** ) Mehmet Emin** Onur** ( Alihan** )

TEKNİK SORUMLU : Erdinç Palas

GOL : Dk. 38 Mustafa ( Sakaryaspor )

Kaynak: HABER: SIRRI ŞANLI
Yorumlar (0)