Sakaryaspor için Kongre heyecanı

Sakaryaspor’da olağanüstü genel kurul yarın yapılıyor. Öncesinde 4 Temmuz Tarihinde yapılması gerekirken sadece 91 Üyenin katılımı nedeniyle ertelenmişti.

Sakaryaspor 10.07.2013, 18:05
Sakaryaspor için Kongre heyecanı

Sakaryaspor’da olağanüstü genel kurul yarın yapılıyor. Öncesinde 4 Temmuz Tarihinde yapılması gerekirken sadece 91 Üyenin katılımı nedeniyle ertelenmişti.

Temin edilememesi sonucu yapılamayan genel kurul sonrasında bugün saat 15.00’da Satso salonunda yapılacak ikinci genel kurul çok önem taşıyor. Bu genel kurulda 41 Delegenin salonda hazır bulunması halinde ekseriyete bakılmaksızın yeni yönetim belli olacak.

OLUŞUMCULAR HAZIR VE BEKLİYORLAR

Yaklaşık iki aydan fazlaca bir zamandır sık sık bir araya gelen oluşumcularda bugün yapılacak genel kurul heyecanı var. Daha önce yapılması gereken genel kurul öncesinde genel kurulun ilk celsede bitirilerek Sakaryaspor’un zaman kazanmasını isteyen Başkan Adayı Selahattin Aydın artık bugün yapılacak genel kurulda alınıcak karara saygı duymak zorunda kalacak. Öte yandan Sakaryaspor Kulüp Başkanı Metin Doğrucan’ın daha önceleri yaptığı aday değilim açıklamalarına rağmen çevresinden ve Tatangalar’dan aldığı telkinler sonucu başkanlığa tekrar aday olabileceği ama bu ihtimalin biraz zor olduğu söyleniyor.Sakaryaspor’un şu an için kayıtlı 558 Delegesi bulunuyor. Bu delegelerin çoğunluğun8u ise eski Başkanlardan İsmail Gürses ve Halit Evin’e yakın delegeler oluşturuyor.

METİN DOĞRUCAN ADAY OLMAYACAK

Başkan Doğrucan 17 Haziran’da yaptığı açıklamada Selahattin Aydın’ın aday olması halinde kongreye liste çıkarmayacağını belirtmişti. Ancak Doğrucan’ın aday olacağı söylentileri son dönemde gündemden düşmüyor. Yerel medyaya açıklama yapmayan Doğrucan’ın liste yapmayacağına kesin gözüyle bakılıyor. Sakaryaspor’un yöneticisi Olcay Meriç, Metin Doğrucan’ın aday olmayacağını doğrulayarak “Şu an herhangi bir liste söz konusu değil. Metin Başkan kongrede aday olmayacaktır” yorumunu yaptı.

Yorumlar (0)