banner212

banner211

Sakaryaspor Kasasın da 410 BİN TL Kayıp

Sakaryaspor'un hesaplarında büyük açık var.

Sakaryaspor 31.05.2012, 11:25
Sakaryaspor Kasasın da 410 BİN TL Kayıp
banner218
Sakaryaspor'un hesaplarında büyük açık var. Geçen yıl kulübe alınan reklâm bedeli 500 bin TL, kulübün kasasına giren para ise 90 bin TL gözüküyor. Ne alınan reklâmların faturaları ne de 410 bin TL ortada gözükmüyor.

Bu nasıl iş

Sakaryaspor'da mali açıdan her gün farklı bir fiyasko yaşanıyor. Bank Asya 1.Lig'de geçen sezon kulübe gelir sağlamak amacıyla alınan reklâmlar ile kasaya giren para bir birini tutmuyor. Asbaşkan Remiz Adıyaman, tablonun vahim olduğunu belirterek şöyle konuştu: "Geçen sezon TRT 1 tarafından naklen yayınlanan ligin ortalama reklâm geliri 500 bin TL. Geride kalan sezonda 56 adet reklâm panosu 3 farklı fiyatla stat içine yerleştirilmiş. Bu reklâmlardan kasaya 500 bin TL girmesi gerekirken 90 bin TL gelir gözüküyor. Ayrıca tabelaları yapan firmaya 20 bin TL borç var. Bu çok vahim bir durum! Geçen yıl maddi açıdan acı bir kayıp var."

Fatura yok

Sakaryaspor'da yapılan birçok işe de fatura kesilmediği konuşuluyor. Yapılan reklâm anlaşmalarının büyük bölümünün faturasız olduğu öğrenildi. Kulüpte fatura olmadığı için Sakaryaspor'un ne kadar reklâm parası alacağı ya da kimlerden reklâm parası alındığı ise gözükmüyor. Mevcut yönetim bu sistemi değiştirmek için çalışmalarını sürdürüyor. Göreve geldikleri gün şeffaflık sözü veren Yaşlıca ve ekibinin özellikle mali konularda şuan titiz davrandığı gözleniyor.

Fi Yapı anlaşması

Sakaryaspor'da geçen yıl yapılan reklâm anlaşmalarının tamamında sorun yaşanıyor. Bunlardan en önemlisi de Fi Yapı sponsorluğu… Erdal Taşkın yönetimi tarafından Fi Yapı ile 1 Milyon TL'lik anlaşma yapılmıştı. Geçen sezon 250 bin TL kulübe ödeme yapan Fi Yapı'dan Sakaryaspor'un 750 bin TL daha alacağı var. Fakat Fi Yapı ile yapılan sözleşmenin 1.Lig şartıyla yapıldığı ortaya çıktı. Konuyla ilgili olarak henüz Fi Yapı'dan açıklama gelmedi.

Kaynak:Yenihaber

Yorumlar (0)