banner206

Sakaryaspor Oluşumundan açıklama;'KEM KÜM'

Sakaryaspor'u eski günlerine döndürmek için harekete geçen yeni oluşumcular son yaptıkları toplantı sonrasında ortak açıklama yaptılar. Açıklamanın içeriği ise herkezin beklentisinin aksine somut bir sonuç çıkmadı.


Haftalardır arka arkaya yapılan toplantıların ardından bugün yapılan basın açıklaması Sakaryaspor kamuoyunu adeta hayel kırıklığına uğrattı.Tamamı sonuç yada hedef içermeyen kelimelerden oluşan basın açıklamasında  iflas modeline karşı oldukları kesin bir dille belirtilmiş.

 

İŞTE HAYAEL KIRIKLIĞI YARATAN O AÇIKLAMA

 


"Sakaryaspor kulübümüzde özellikle 2000 yılından bu yana görev almış önceki Başkan ve Yönetim Kurulu üyeleri kendi aralarında toplanarak 3 kez toplantı yapmışlardır.Bu toplantılara, önceki Başkanlardan (alfabetik sıralamayla); Bülent Yılmaz,Erdal Taşkın ,Ömer Yazıcı,Recep Hacıeyüpoğlu ve Selahattin Aydın katılmışlardır.

Önceki diğer başkanlar İsmail Gürses ,Halit Evin,Rauf Batuboylu ve Vedat Yaşlıca'ya katılım daveti yapılmıssa da kendileri çeşitli mazeretler beyan ederek toplantılara katılamamışlar

ancak bundan sonraki süreçlerde de Sakaryaspor'a katkı sağlamaya devam edeceklerini belirtmişlerdir.

Yine,önceki dönemler Yönetim Kurulu üyeleri olarak da mümkün mertebe herkese toplantılara katılım çağrısı yapılmıştır.

Bu çerçevede, Gültekin Oba,Rıdvan Duran ,Tacettin Koç,Abdullah Şen,İsmail Yenice,Zekeriya Kestane,Muzaffer Güneş,Hayrettin Değirmenci,Fevzi Kılıç,Yavuz Köprülüoğlu,Nuri Paker,Ergun Özkan,Metin Dirim,Rahmi Sak,Ferit Şahin ,Ali Kayabaşoğlu,Erdinç Şehit,Hasan Hüseyin Aktürk toplantılara katılarak görüş ve düşüncelerini sunmuşlardır.

Bu toplantıların amacı yönünden öncelikle belirtmek isteriz ki;Bizler,önceki dönemlerde kulübümüzde görev ve sorumluluk alıp,doğrusuyla yanlışıyla hizmet verdik.Bu itibarla, asla,bugünden yarına Yönetim Kurulu Listesi oluşturarak "En iyisini biz yaparız" diyerek ,Yönetime talip olma düşüncesiyle hareket etmedik .Sakaryaspor'da görev almak ve hizmet etmek hiç kimsenin ve gurubun tekelinde olan,izne,icazete tabi bir durum değildir. Ortak dileğimiz,nitelikli, çalışkan birçok yeni ismin ve yüzün Sakaryaspor camiasına katılması ve Yönetim kademelerinde görev almasıdır .Bunun için bazı kişilerle görüşülmüş,olumlu yanıtlar alınmıştır. Mevcut Yönetimin de bu haliyle göreve devam edip etmemesi,Genel Kurul kararı alıp almaması,yeniden Yönetime talip olup olmaması kendi takdir ve tasarruflarında olan bir konudur.Toplantılarımızda asıl, Sakaryaspor Kulübümüzün kimliğinin ve mevcut kurumsal yapısının geleceği üzerinde durduk.Bu anlamda, hepimiz,1965'ten bugüne gelen şehrimiz kulübünün hangi Lig'de olursa olsun ,sportif mücadelesine asıl kimliği ve mevcut yapısıyla devam etmesi gerektiği,Sakarya şehri var olduğu sürece bu kulübün de yaşaması ve yaşatılmasının ortak amaç edinilmesi düşüncesinden hareketle, bundan sonraki süreçlerde daha duyarlı biçimde birlikte hareket etmeye karar verdik.

Son zamanlarda kamuoyuna yansıyan şekliyle " Adanaspor iflas modeli vs.yeni birtakım modellerin asla kabul edilemez olduğunu,bu ve buna benzer bir takım yeni model girişimlerine karşı Tüzüğümüz ve diğer yasal mevzuatlar dahilinde,birer kulüp üyesi sıfatıyla ,mücadele edeceğimizi beyan etmek isteriz.Yine son zamanlarda kamuoyuna " Kurtuluş İflas Ertelemesinde" düşüncesi yansıtılmaktadır.Konuyla ilgili yasal mevzuat ve kulübün mevcut ekonomik şartları çerçevesinde bu yolun çıkmaz bir yolduğunu,uygulanmaya çalışılması halinde kulübün iflasının ve dolayısıyla kapanmasının çok daha muhtemel bulunduğunu düşünüyoruz.Bu noktadaki düşüncelerimizin,mevcut Başkana, bazı arkadaşlarımız tarafından iletildiğini de vurgulamak isteriz.

Bundan sonraki süreçlerde de, Kulübümüzün yaşaması ve yaşatılması bakımından gerektiği takdirde, yeniden görev ve sorumluluk almaktan asla kaçınmayacağız.

Şehrimizde yaşayan , Sakaryalıyım diyen herkesin Sakaryaspor'a çok daha fazla duyarlılık göstermesi ve katkı sunması dileğiyle kamuoyuna saygılar sunarız.

 

Anahtar Kelimeler:
Sakaryaspor Yeni Oluşum
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner212

banner211