banner212

banner211

Sakaryaspor yönetimi son 1 haftayı anlattı

14 Mayıs'ta yapılan genel kurulla görev başına gelen yönetim Kurulunda yapılan görev dağılımı sonrası belirlenen yönetim kurulu üyeleri basınla bir araya gelerek haftalık değerlendirme toplantısı yaptı

İSTANBUL AĞIRLIKLI

Sakaryaspor yönetim kurulunda yapılan görev dağılımı sonrası hayati görevler verilen İstanbul ağırlıklı yönetim kurulu üyeleri Basının önüne çıktılar ve kendilerini tanıttılar.

Sakaryaspor 22.05.2012, 15:56
Sakaryaspor yönetimi son 1 haftayı anlattı
banner218
14 Mayıs'ta yapılan genel kurulla görev başına gelen yönetim Kurulunda yapılan görev dağılımı sonrası belirlenen yönetim kurulu üyeleri basınla bir araya gelerek haftalık değerlendirme toplantısı yaptı

İSTANBUL AĞIRLIKLI

Sakaryaspor yönetim kurulunda yapılan görev dağılımı sonrası hayati görevler verilen İstanbul ağırlıklı yönetim kurulu üyeleri Basının önüne çıktılar ve kendilerini tanıttılar. Başkan Vedat Yaşlıca üyeleri tek tek tanıtırken üyeler de sırasıyla kendilerini anlattılar. Osman Vural, Mustafa Bayrak ve Avukat Özgün mert Balcı yaptıkları konuşmalarda ne kadar önemli bir görev aldıklarını ve Sakaryaspor'u bu zor günlerden kurtarmak amacıyla neler yapabileceklerini uzun uzun anlattılar.

BİR HAFTALIK İCRAAT

Tanışma toplantısından hemen sonra basın sözcüleri Erdal Bıçakçı ile Cemal İyem genel kuruldan bu yana yapılanları ve yapılmak istenenleri anlattılar. Basının sürekli olarak bilgilendirileceğini söyleyen basın sözcüleri herkesle iyi geçinmek zorunda olduklarını, ancak basının da iyi niyet ölçüleri içerisinde davranması halinde sorunların tek tek çözülebileceğini söylediler.
[gallery link="file" orderby="title"]

İŞTE O AÇIKLAMA

Köklü bir geçmişe ve Türk futbolunda çok önemli bir yere sahip olan Sakaryaspor'un 14.Mayıs.2012 tarihinde düzenlenen kongresiyle göreve gelmiş bulunmaktayız. Bugün takvim 22.Mayıs.2012 tarihini göstermektedir. Kongrenin üzerinden geçen bu bir haftalık süreçte neler yaptık, ileride neler yapmayı planlamaktayız? Bu konularda bilgi vermek üzere siz çok değerli basın mensupları ile bir araya gelmiş bulunmaktayız.
Bu süreci önce ana başlıkları halinde sizlere aktaralım:
a) 14.Mayıs.2012 tarihinde kongre sonlanır sonlanmaz Sakaryaspor Kulüp binasında yeni yönetim kurulu üyeleri ile bir araya gelerek genel bir tanışma ve istişare yapılmıştır. Daha sonra yönetim kurulu topluca Sapancaspor-Akyazıspor karşılaşmasını izlemek üzere stadyuma gitmiştir. Burada Sapanca Belediye Başkanı, Akyazı Belediye Başkanı ve Büyükşehir Belediye Başkanımız ile görüşülmüştür.
b) 16.Mayıs.2012 tarihinde bizden önce Sakaryaspor Kulübüne hizmet etmiş olan eski yönetim adına başkan Sayın Erdal Taşkın ve futbol şube sorumlusu Metin Dirim'in ve Sakaryaspor yeni başkanı Sayın Vedat Yaşlıca ve yönetim kurulu üyelerinin katılımında Sakaryaspor Kulübü Derneği'nin devri gerçekleşmiştir. Aynı akşam zaman kaybetmeden Sayın Vedat Yaşlıca başkanlığında yeni yönetim kurulu üyeleri ile bir toplantı gerçekleşmiş; ve ilerleyen saatlerde Sayın Yılmaz Vural ile başkanımız Vedat Yaşlıca telefonda görüşmüş, kendisine Sakaryaspor'a hizmetleri için teşekkür ederek, kendisinden Sakaryaspor'un geleceği ile ilgili öneri ve tavsiyelerini almıştır. Zaman kaybetmeden daha önce birçok kez görüşülerek fikir alışverişinde bulunulan Sayın Murat Bölükbaşı ile gecenin ilerleyen saatlerinde tekrar görüşülerek ön anlaşma sağlanmış ve gelecek sezonun planlaması yapılmıştır.
c) 17.Mayıs.2012 tarihinde saat sabah 9.00'da Sakaryaspor kulüp binasında toplanılarak Sakaryaspor'un gelir gider dengesi, borçları konusunda ön bir inceleme yapılmış, bu konuda uzman (muhasebeci, hukukçu vb..) kişilerin görüşleri alınmıştır. Halen bu rakamlar incelenmektedir. Aynı gün Sayın Murat Bölükbaşı, ekibi ve altyapı hocalarımızın katılımında Rüstemler tesislerinde 17-18-19 Mayıs tarihlerinde yapılmış olan A2-U18-U17 takımlarındaki tüm oyuncuların izlenmesi, görülmesi ve rapor hazırlanması sürecinin startı verilmiştir.

d) 18. Mayıs.2012 tarihinde yapılan yönetim kurulu toplantısında görev dağılımı belirlenmiştir. Görev dağılımı belirlendikten sonra Sakaryaspor Profesyonel Futbol Takımı oyuncuları ile görüşmeler yapmak üzere bir transfer komitesi oluşturulmuştur. Ayrıca toplantıda Sakaryaspor'a kısa-orta ve uzun vadede gelir getirebilecek projeler üzerinde konuşulmuştur. Tüm kamuoyunu bilgilendirmek isteriz ki, Sakaryaspor'da uzun dönemden beri gerçekleşmeyen bir ilki başararak projelerimizi hayata geçireceğiz. Bu projelerimizde ana felsefemiz 1)Sakaryaspor Kulübünün Sakarya halkı ile bütünleşmesini sağlamak 2) Sakaryaspor'a başlangıcı ve sonu belli olan projelerle nakdi gelir sağlamak 3)Sakaryaspor'a düzenli gelir getirebilecek devamlılık arz eden projeler ortaya koymaktır (Sakaryaspor'un kendisine ait mülklerinin olması vb..).
e) 19.Mayıs.2012 tarihinde projelerimiz üzerinde konuşulmuş, bizim yönetimimizin hiçbir suçunun olmadığı mevcut personel maaş borçlarının, futbolcu borçlarının, şehre olan borçların nasıl ödeneceği konusunda bir planlama yapılmaya başlanmıştır.
f) 20.Mayıs.2012 tarihinde Sakarya Üniversitesi – Halk – Sivil Toplum Kuruluşları bünyesinde Sakaryaspor'a hizmet etmek isteyen Avrupa'da çok yaygın bir sistem olan gönüllü çalışma takımı oluşturulmaya başlanmıştır. Gönüllü Çalışma Takımı ile birlikte kalbi Sakaryaspor sevgisiyle çarpan tüm öğrenci ve diğer meslek gruplarındaki kişiler bir araya getirilerek "Herkesin Sakaryaspor için yapacağı bir şey vardır" felsefesinden hareketle Sakaryaspor'un tarihinde hiç görmediği bir halk bütünleşmesi yönetimimiz döneminde Allah'ın izniyle sağlanacaktır. Buna olan inancımız tamdır. Düzenlenecek olan halk konserleri, yine Sakarya Üniversitesi Devlet Konservatuarı ile temaslar kurularak stadyumda çeşitli organizasyonlar sağlanması, insanların futbol karşılaşmalarına eşleri, çocukları ile birlikte gelebilecekleri bir ortam yaratılması amaçlanmaktadır. Yine düzenli yapılması planlanan okul ziyaretleri ile Sakaryamızın geleceği olan bu miniklerimizin kalplerine İstanbul takımlarının değil Sakaryaspor sevgisinin aşılanmasını sağlayacağız.
g) 21.Mayıs.2012 tarihinde sözleşmesi biten oyuncularımızla transfer komitesi görüşmelere başlamıştır. İlk gün Hakan Çalışkan, İ. Çağlar Ürdem, Bünyamin Demir ile görüşülmüştür. İkinci gün Cüneyt Çelik, İlkay Demir, Şaban Özel, Y.Görkem Arslan, Berat Çetinkaya, Mesut Morgül, Kani Çevik, Metekan Yılmaz ile görüşme yapılması planlanmıştır. Bu futbolculardan Berat Çetinkaya milli takım kampında, Mesut Morgül tedavi için İzmir'de bulunduğundan, Berat Çetinkaya ile dönüşünde Mesut Morgül İle ise 23.Mayıs.2012 Çarşamba günü görüşülmek üzere randevulaşılmıştır. 22.Mayıs.2012 Salı günü saat 12.00 de tüm futbolcularımızla transfer komitesi görüşme yapacaktır. Bu doğrultuda bütün futbolcular bu saatte kulübe davet edilmiştir.
h) 22.Mayıs.2012 tarihinde basın toplantısı düzenlenerek genel bir bilgilendirme yapılmıştır.

Diğer Notlar:
- Sakaryaspor A.Ş'nin devri henüz gerçekleşmemiştir. Bu yüzden bazı rakamları net olarak görememekteyiz.
- Bir gazetede yönetim kurulu üyelerimizden Sayın Cihan SARAÇ'ın istifa ettiği, bunun nedeninde yönetimde etkin görev alamamasının olduğu gibi asılsız, gerçeği yansıtmayan bir haber çıkmıştır. Her yönetim kurulu üyesi görev alacak diye bir zorunluluk yoktur. Cihan Beyin görev alıp almayacağı yönetim kurulunun ve kendisinin tasarrufundadır. Cihan Bey bu haberden duyduğu rahatsızlığı bize ifade etmiş ve bu konuda bir tekzip metni yayınlanmasını istemiştir. Yine aynı gazetede yönetime usulsüz takviye yapıldığı yönündeki haber de gerçeği yansıtmamaktadır. Usulsüz yapılan hiçbir durum söz konusu değildir. Danışman olarak kulübümüze alınan kişiler yönetim kurullarında görev alabilirler.
- Sakaryaspor'un küçülmesi başlıklı basında bir tartışma konusu kendisini göstermektedir. Buradaki ‘küçülme' sözünü güçsüz olma, etkisiz hedefleri olmayan bir takım olma olarak algılayanlar konuyu gerçekten algılayamamışlardır. Lütfen bu arkadaşlar internet üzerinden de ulaşabilecekleri "UEFA Kriterlerini" 5 dakikalarını ayırıp bir okusunlar. Yine Yrd. Doç. Dr. Cemal İyem'e ait olan Uluslararası Spor Araştırmaları Kongresinde sunulan "Futbolda İnsan Kaynakları Planlaması" başlıklı yazıyı da okuyabilirler. Sakaryaspor Kulübünün bu kriterleri dikkate alarak gelir-gider dengesini analiz etmesi, gereksiz maliyetlerini düşürmesi, üniversite, halk, yerel yönetimler, siyasi partiler, sivil toplum kuruluşları ile istişarelerde bulunarak bir kurumsallaşma içersine girmesi küçülmek değil yeniden doğmaktır. Sakaryaspor'un sokağa atılacak 1 TL si dahi yoktur. Bizler Vedat Yaşlıca başkanlığındaki yönetim kurulu üyeleri olarak her birimiz işimizi, evimizi nasıl yönetiyorsak nasıl harcamalarımıza dikkat ediyorsak aynı anlayışı Büyük Sakaryaspor içinde göstereceğiz. Hiç kimsenin bundan şüphesi olmasın.
- Saygıdeğer Sakarya Halkı, kıymetli basın mensupları fikirleriniz bizim için çok önemlidir. Bizleri tabiî ki eleştireceksiniz, yapacağınız yıkıcı olmayan eleştiriler bizlere motivasyon sağlayacaktır. Bu takım hepimizin, bu takımın başarısı hepimizin başarısıdır. Sayın Başkanımız Vedat YAŞLICA ve yönetim kurulumuz heyecanlıdır, iş üretmek istemektedir, iyi niyetlidir. Bu konudaki samimiyetimize Sakarya halkı, Sakaryasporlular lütfen inansınlar ve samimiyetimizi göstermemiz için bize bu çalışma ortamını versinler.

Hepinizi en içten duygularımızla selamlıyoruz.

Sakaryaspor Yönetim Kurulu Adına,
Basın Sözcüleri
Erdal BIÇAKÇI – Yrd. Doç. Dr. Cemal İYEM

Yorumlar (0)