ŞİMDİ NE OLACACAK? İKİ SENARYO VAR

Sakaryaspor’un play-off çeyrek finalindeki rakibi Ankara Demirspor ligden çekildiğini açıkladı. Bu kararın ardından yeşil siyahlıların doğrudan yarı finale yolu görünse de belirsizlik sürüyor.

Sakaryaspor 11.07.2020, 12:25 11.07.2020, 12:33 SporExpres
ŞİMDİ NE OLACACAK? İKİ SENARYO VAR

Ankara Demirspor dün resmi sosyal medya hesapların yaptığı açıklamada; ’’ Pandemiden dolayı maçların oynatılmaması kararı alınıp düşecek takımlara uygulanan "matematiksellik" ilkesinin kulübümüze de uygulanması gerekirdi. Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu'nun doğru bulmadığımız 8.7.2020 tarihinde aldığı karara itiraz ediyor ligden çekilme, play-off maçlarını oynamama ve profesyonel futbol şubemizi kapatma, profesyonel futboldan çekilme kararı aldığımızı Türk Spor Kamoyuna ilan ediyoruz."

ŞİMDİ NE OLACAK

20-28 Temmuz’da Antalya’da oynanacağı açıklanan play-off müsabakaları öncesinde gündeme bomba gibi düşen Ankara Demirspor’un çekilme kararının ardından en çok merak edilen konu ‘şimdi ne olacak’ oldu. Play-off çeyrek finalinde Sakaryaspor’un rakibi olan mavi beyazlıların bu kararını uygulamaya geçmesi durumunda  çeyrek final mücadelesine çıkmayacak ve temsilcimizin doğrudan yarı finale yükselecek.

KIRŞEHİR ÇAĞRILIR MI ?

Öte yandan Ankara Demirspor’un bu kararını noter tastikli bir şekilde Türkiye Futbol Federasyonu’na bildirmesi durumunda  federasyonun play-offlara bir başka takımı davet etmesinin gündeme gelebileceği iddia edildi. Bu durumda ise grupta 47 puan ile 6’ıncı sırada bulunan Kırşehir Belediyespor’un Ankara Demirspor’un yerine play-off’a çağrılabileceği konuşulan ihtimaller arasında. Bu ihtimalin gerçekleşmesi durumunda ise play-off eşleşmelerinin nasıl gerçekleşeceği ise tam bir muamma.

Yorumlar (2)
Sakaryaspor 4 yıl önce
Kırşehir playoff'a dahil olursa,Kastamonu-Kırşehir eşleşmesi olur,bizde Tuzla ile oynarız.Tuzla'da bizi tuz buz eder.İlk maçta bizi 2.lige postalarlar,aynen devam ederiz.
54sakarya 4 yıl önce
Saçma olur ankara demirspor çekilmeseydi sakaryaspor ankara demirspor maci oynanacakmis gibi sahaya çıkılır hakem hükmen sakaryasporu kazandırır. Bunun aynısı ziraat türkiye kupasında oldu fb bjk maçında bjk çıkmadı hükmen fb kazanmış oldu bjk 1 yil ceza yedi ziraat türkiye kupası maçlarından mahrum oldu