Yılmaz Vural Maç Sonrası İsyan Etti

Bank Asya 1.

Sakaryaspor 22.04.2012, 16:49
Yılmaz Vural Maç Sonrası İsyan Etti
Bank Asya 1. Lig'in 31 haftasında oynanan Sakaryaspor-Kasımpaşa maçının ardından her iki takım teknik direktörü de skoru ve takımlarının oyunlarını değerlendirdi. Toplantıda konuşan Sakaryaspor'un teknik patronu Vural, Sakaryaspor'un kurum olarak iflas ettiğini açıkladı.

Maç sonrası düzenlenen basın toplantısında konuşan Kasımpaşa Teknik Direktörü Metin Diyadin takım olarak iyi olmadıkları bir gün yaşadıklarını ifade ederek, "Saha da kendisini ispat etmek isteyen oyuncularla kurulu bir takıma karşı oynadık. Ancak bu bir mazeret olamazdı ve mutlak galip gelmemiz gerekiyordu. Oyun içerisinde iyi oynamadık. Hakemin lehimize verdiği ve vermediği penaltı da bizi sıkıntıya soktu. Maçın ikinci yarısında Sakaryaspor'un genç oyuncuları yorulunca etkili oynamaya başladık. Her şeyerağmen galip gelmeliydik. Mağlup olabilirdik. Bugünkü oyunumuza bakınca sanki birkaç şey kötü oynamak için bir araya gelmiş gibiydi. Sakaryaspor'un geçtiğimiz hafta maçını izledim ve bu maçın çok zor geçeceğini biliyordum. Futbolcularımıza bunu anlattık fakat yine bir korku yaşadık. Hakeme gelince ise ben Kritik haftalarda böyle hakemler olmamalı diye düşünüyorum. Yani sezon boyunca 2-3 maç yönetmiş isimleri böyle kritik maçlarla vermemeleri gerekir" dedi.Sakaryaspor Teknik Direktörü Yılmaz Vural ise, maçta 8 net gol pozisyonlarının olduğunu ancak bugün şansın kendilerinden yana olmadığını söyledi. Sakaryaspor'un içinde bulunduğu durum ile ilgili çarpıcı açıklamalarda bulunan Vural, "Biz 29 yeni ismi profesyonel yapmak istiyoruz ama Sakarya maalesef bu futbolcuları profesyonel yapmak için adam başı bin 300 lira para bulamayan bir yer. O yüzden bu tip şeyleri düşünmek gerekir. Elimiz kolumuz şu an bağlı. Ciddi sıkıntılarımız var. Ben her toplantıdaBüyükşehir Belediye Başkanımız Zeki Toçoğlu'na çağrı yapıyorum. Gidene kadar da bu çağrıyı yapacağım. Önümüzde Sakaryaspor'un bir kongresi var. Burada yönetime gelenlerde heves olmalı. Buraya gelecek başkan gidecek sanayide iş yapacak sonra gelip kulüp yönetecek. Bu iş olmaz. Sakaryaspor böyle bir yer değil. Yani burada basında destek verdiği insanlara dikkat etsin. Varsa gücü yetecek bir kişi gelip bu takıma sahip olsun. Yoksa hiç kimse gelmesin ve bu takıma bir kurum sahip olsun. Kimdir bu kurum Özelİdaresi, Büyükşehir Belediyesi, Sanayi Odası. Yani kişi varlığı ile burayı bir yere götüremezsiniz. Bu şekilde kurnaz gelir buraya. Kulüp binasına sadece yeni bir başkan resmi asılır. Kulüp binası başkan fotoğrafından geçinmiyor. 3 günde bir yeni başkan seçiliyor burada. Böyle bir şey olmaz. Burada medyanın ısrarcı olması gerekiyor. Buranın kişi ile götürülmesi çok mümkün değil" diye konuştu.

Vural, Sakaryaspor'un arkasındaki manevi gücün çok fazla olduğunu anlatarak, "Ama para bulamıyor bu şehir. Birbirinizi yemekten, birbiriniz ile çatışmaktan, hesap kitap sormaktan Sakaryaspor'umuzu bu hale getirmişsiniz. Hepinizi tebrik ederim. Medyamızı da antrenörümüzü de oyuncumuzu da, kurumu bu hale getiren herkesi tebrik ederim. Şuan Sakaryaspor kurumu olarak iflas ettik. Bu iflasın altından kalkmak plan, program ve bilgili insan ister. Yoksa ben geleyim siyasi olarak rol alayım, öteki başka şeyleryapsın diyen insanlara burayı teslim etmeyin. Bu benden size gidersem vasiyet olsun. Medyamız çocuk değil. Doğruyu yanlışı çok iyi biliyor. Bunun için toplumu da doğru yönlendirin. Futbol sadece bir oyun eğil sosyal bir alandır. Sakarya bu alanı kaybetmek üzere. Sakaryaspor bu gençlerle yine idare eder ama hedef büyültemez. Bu gençliğe acıyın. Bu çocuklara her gün 10-20 lira vermekten bıktım. Futbolcularım dolmuş parası olmadığı için antrenmana gelemiyorlar. Dolmuş dediğiniz sadece bir lira. Aylardır birlira para dönmeyen bir yer artık Sakaryaspor. Profesyonellik ise eğer burada durup düşünmek gerekiyor" şeklinde konuştu.

Vural son olarak Sakaryaspor'u satın almak isteyen şirketlerin girişimleri ile ilgili şunları kaydetti:
"Bir laf söylüyorlar sonra herkes kenarı çekiliyor. Fi Yapı bu işin içine girmeye çalıştı. Ancak hemen ihale aldılar diye yakıştırmalar yapılmaya başlandı. Kimse bu yakıştırmalardan dolayı kimse Sakaryaspor'u ağzına almak istemiyor. Bunun için kimse bu işe girmiyor."

Yorumlar (0)