banner212

banner211

Zeki Toçoğlu Sakaryaspor projelerini açıkladı

Sakaryaspor için çok önemli olan Alt yapı'nın yapılanması, Alt Yapı Tesisleri, Yeni Stat, kısa süre önce yanan Rüstemler Tesisleri ve Sakaryaspor'a verilecek olan katkı ile ilgili basına açıklama yapacak olan başkan Toçoğlu, yine basından gelecek soruları da cevapladı.

Sakaryaspor 19.06.2012, 08:28
Zeki Toçoğlu Sakaryaspor projelerini açıkladı
banner218
Sakaryaspor için çok önemli olan Alt yapı'nın yapılanması, Alt Yapı Tesisleri, Yeni Stat, kısa süre önce yanan Rüstemler Tesisleri ve Sakaryaspor'a verilecek olan katkı ile ilgili basına açıklama yapacak olan başkan Toçoğlu, yine basından gelecek soruları da cevapladı.

ALT YAPIDA BÜYÜK DEĞİŞİM

Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu alt yapı ile ilgili sorulara; 'Sakaryaspor da hocalık yapıpda gençlerin pazarlamasına bulaşmış kişilerle Sakaryaspor alt yapısında görev vermeyeceğiz.Alt yapıda görev alacak antrenör ve personelin maaş ödemeli belediye tarafından ödenecek.Sakaryaspor'un kurumsal menejerlik sistemi dışında menejerliğini veren oyuncular Sakaryaspor alt yapısında görev alamayacak'' dedi

Spor basını ile buluşan Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, Sakaryaspor altyapısının tüm sorumluluğunu aldıklarını belirterek, "Sakaryaspor'un geleceğini inşa ediyoruz. Kulübün altyapısına Serdivan'da yeni bir tesis kazandıracağız. 2 tane 23 kişilik otobüs alıyoruz. Altyapının A'dan Z'ye her şeyi ile ilgileneceğiz. Yeni kaynaklar bulduğumuz takdirde A Takım'a da destek olmaya devam edeceğiz" dedi.

[b]Sakaryaspor'un geleceğinin altyapıdan ve tesisleşmeden geçtiğinin altını çizerek konuşmasına başlayan Başkan Toçoğlu, "Bizim şuan en çok sıkıntı çektiğimiz konulardan bir tanesi tesisleşme konusu. Tesisleşmenin üzerinde önemle duruyoruz. Rüstemler Tesisleri daha önce mera vasfı olan arazi üzerine yapılmış. Daha sonra ilaveler yapılmak istendiğinde resmiyet kazanmadığı için böyle bir durum ortaya çıkmış. Fakat Rüstemler Tesisleri çok kötü bir durumda değil. Binasında ve kullanımında bir takım iyileştirmeler yapmak gerekiyor." dedi.

[b]Rüstemler'in her şeyi ile ilgileneceğiz[/b]
Rüstemler Tesisleri'ni incelediklerini ve sorunlara çözüm bulacaklarını ifade eden Başkan Toçoğlu, "Belediyeden arkadaşlarımla beraber son olarak tekrar Rüstemler Tesislerinde incelemeler yaptık. Geçen yıl elden geçirmemize rağmen aşırı kullanmadan dolayı sahalarda bir yıpranma var. Personelde bir takım moral bozuklukları var. Koordinasyon eksikliği var. Biz Rüstemler Tesislerini baştan aşağı elden geçireceğiz. İdari binayı yenileyeceğiz. AGDAŞ ile görüştük. Olabilirse eğer, doğalgaz sorununu hızlı bir şekilde çözeceğiz. Güneş enerjisi sistemini kuracağız. Altyapı için idari bina, saha etrafında düzenlemeler. Tabi bütün bunların hepsi profesyonel takım için. Sakaryaspor'u konuşurken sahip çıkmak, icraat yapmak gerekir." diye konuştu.

[b]Altyapının tüm sorumluluğunu alıyoruz[/b]
Altyapının tüm sorumluluğunu üstleneceklerinin altını çizen Başkan Toçoğlu, torpile ve amatör çalışmaya yer olmadığını kaydetti. Toçoğlu, "Önemli futbolcular yetiştirmiş bölge için normal ve olması gereken yerden başlayacağız. Altyapının bütün sorumluluğunu alırken yetkilerinin de bize devredilmesi düşüncesindeyim. Biz Büyükşehir Belediyesi olarak altyapının tamamını üstleniyoruz. Bunu da hukuki bir zemine oturtacağız. Tesislerden hocasına kadar bütün sorumluluk üzerimizde olacak. Spor Okullarından profesyonel takıma kadar bütün maliyeti üstlenmiş olacağız. Bütün bunlar sorumluluğunun ¼'ünü altyapıya ayıran profesyonel takımı ve yönetimini de büyük oranda rahatlatmış olacak. Altyapı da torpile asla yer olmayacak. Torpille bir yere varılamaz. Siz torpille birini alırsınız ama bu aday arkadaş sahaya çıkacak ve hünerlerini sergileyecek. İyi olmayan aday elenir. Bu basit bir kuraldır. Altyapı da U-20'ler, Futbol Federasyonu tarafından kabul edilirse eğer hemen o konu için çalışma yapacağız. U-20 olmazsa U-18 için. Sağlandığı takdirde civardan veya yurtdışından gelen oyuncuların barınmalarını da sağlayacağız." şeklinde konuştu.

[b]Serdivan'a yeni tesis, altyapıya iki otobüs[/b]
Serdivan'da yeni bir tesis ve altyapıya iki otobüs müjdelerini de veren Başkan Zeki Toçoğlu, "Altyapı tesislerinin şehre yakın olmasının avantajı var. Bu düşünceyle Serdivan'da bir altyapı tesisi yapacağız. Biliyorsunuz Sakarya'da yer çok ama yer yok. Bir takım sıkıntılar var. Serdivan Belediye Başkanımız Yusuf Alemdar'la anlaştık. Bize spor alanını devrettiler. Serdivanspor'un da yararlanacağı bir tesisi Sakarya'mıza kazandıracağız. Tesisimizde bir sentetik saha, iki çim antreman sahası yer alacak ve Sakaryaspor'un altyapısına tahsis edilecek. İmarla ilgili bekleme süresi geçtiği gibi hemen ihalesini gerçekleştireceğiz. Ayrıca 2 tane 23 kişilik otobüsü de Sakaryaspor'un altyapısına kazandıracağız." ifadelerini kullandı.

Sentetik Sahalar[/b]
Basın mensuplarının sentetik saha ile ilgili sorularına cevap veren Başkan Toçoğlu, "Sentetik sahalar yapıyoruz. Tabi sentetik sahalar %100 doğal çim saha gibi olmaz. Yeni düzenlemelerle sentetik sahalar da iyileştirildi. Sentetik sahalarda sürekli maç oynanabiliyor. Bütün altyapı maç oynayacak. Bunu düşünerek düzenlemeler yapıyoruz." dedi.

[b]Altyapıda görev alacaklar
Sakaryaspor'un altyapısında görev yapacaklar konusunda görüşlerini basın mensuplarıyla paylaşan Başkan Zeki Toçoğlu, "Sakaryaspor, altyapısı ile bu badireden kurtulacaktır. Danışmanlık şirketlerinden de görüşler aldık. Ne yapmak istediğimizi kararlaştırdık. Bizim ölçümüz şudur. Biz samimiyetle çalışan, kulübü çok seven ve üretken olan insanlarla çalışmak istiyoruz. Bütün ödeneklerimiz legal ve resmi olacak. Herhangi şaibeli bir işe bulaşmamış, gayretli ve samimi arkadaşları, sunduğumuz ekonomik şartlarla belediyemizin bünyesinde istihdam edeceğiz." şeklinde konuştu.

[b]Kurumsal Menajerlik Geliyor[/b]
Menajerlik konusunda önemli açıklamalarda bulunan Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, "Biz arkadaşlarımıza hep şunu söyledik. Daha ciddi ve daha kurumsal çalışalım. Stadın bahçesinde forma satılıyor nasıl yapıldığı ne yapıldığı net değil. Herkes kafasına göre çalışma yapıyor. Koordinasyonda ve profesyonel çalışmada ciddi sıkıntılar var. Net söylüyorum, altını çizerek söylüyorum. Sakaryaspor'da yetişen gençler Sakaryaspor'a ve kendine kazandıracak. Birilerine fayda sağlayıp yok olup gitmeyecekler. Buna meydan vermeyeceğiz. Kulüp adına kurumsal bir menajerlik oluşturacağız. Kurumsal menajerliğin dışında herhangi birisiyle anlaşanlar altyapımızda yer alamayacak, sportif faaliyetlerimize katılamayacaklar. Manipülasyonlara asla yer vermeyeceğiz. Yola çıkacağımız arkadaşları çok yakında netleştireceğiz ve vazgeçilemeyecek arkadaşlar seçeceğiz." dedi.

[b]Kulübün geleceğini inşa ediyoruz[/b]
İhtimaller üzerinde durmadan Sakaryaspor'un geleceğini inşa edeceklerini belirten Başkan Toçoğlu, "Amacımız en az 10 yıl bozulmayacak bir sistem geliştirmektir. İhtimaller üzerinde durmadan Sakaryaspor için çalışacağız. Sakaryaspor'un yetiştirdiği değerlerden ne belediyemiz ne de şirketimiz yararlanacak. Sadece ve sadece Sakaryaspor A.Ş. yararlanacak." diye konuştu.

Üstyapı için üzerimize düşeni yapıyoruz[/b]
Sakaryaspor üstyapısına kaynak sağlama noktasında da üzerlerine düşeni yaptıklarını söyleyen Başkan Zeki Toçoğlu, "Parkomat sistemi ile Sakaryaspor'a kaynak sağladık. Çekler ödeniyor. Sakaryaspor'un üstyapısıyla ilgili değiliz fakat görüldüğü üzere üzerimize düşeni de yapıyoruz. Yönetimle koordineli çalışıyoruz. Ayrıca basında çıkan faturalardan Sakaryaspor'a 1 TL projesini de desteklemiyorum. Çünkü faturalarda vatandaşa fazlasıyla ek ödeme var zaten. Sakaryaspor kendine kaynak bulmak zorundadır. Yeni kaynaklar bulduğumuz takdirde Sakaryaspor'a tahsis için çalışacağız." ifadelerini kullandı.

Yeni Stadyum[/b]
Yeni stadyum konusunda soruları cevaplayan Başkan Toçoğlu, "120 dönüm üzerinde 40 bin metrekarelik yeni stadyum 80 milyon TL'ye mal olacak ve stadın tapusu Gençlik ve Spor Bakanlığı'nda. Daha kısa sürede sürecin tamamlanması için bastıracağız. Stadyum, yaşam alanları, mağazalar ve kafeteryalar yani bütünüyle Sakaryaspor'a tahsis edilecek." dedi.

[b]Sakaryaspor'un geleceği için[/b]
Başkan Zeki Toçoğlu basın toplantısının son bölümünde şunları kaydetti; "Sakarya Büyükşehir Belediyesi olarak kulübümüz var. Diğer branşlarda da güzel başarılarımız var. Sporun her noktasıyla ilgilenen bir Büyükşehir fikriyle çalışmalar yapıyoruz. Sakarya amatör sporun başkenti olacak demiştik. Evet, üzerinde çalışmalar yapıyoruz. Basın mensubu arkadaşlarımıza basın odası da yapacağız. A takımı oluşturan teknik kadro ile altyapıyı yöneten teknik kadro anlaşarak çalışmalı. Bunu dikkate alıyoruz. Sakaryaspor'un geleceği için çalışıyoruz. Basın mensubu arkadaşlarımıza da büyük görevler düşüyor. Hep birlikte Sakaryaspor'u çok daha iyi noktalara taşıyacağız."

Yorumlar (0)