banner212

banner211

Arifiye İlçesinde Olimpik Gurur…

Olimpik projede Arifiye Gençlik Spor Kulübünden 5 sporcusunun çağrılması ile büyük gurur yaşıyor.

Salon 24.11.2013, 17:52
Arifiye İlçesinde Olimpik Gurur…
banner218

Gençlik Spor Bakanlığı ile Türkiye Bisiklet Federasyonu Başkanlığına 2016 ve 2020 Olimpiyat oyunlarında Türkiye’ yi  temsil edecek olan Bisikletçilerin belirleneceği  ve uzun yıllar sürecek olan Olimpik projede Arifiye Gençlik Spor Kulübünden  5 sporcusunun çağrılması ile büyük gurur yaşıyor.


Spor Genel Müdürlüğü tarafından 3 ilde bulunan Olimpik Proje merkezleri için belirlenen illerden biri olan  Kocaeli ilinde 04 Kasım 2013 tarihinde  yapılan toplanma ile başladı. Olimpik proje sürecinde sporcular 3 er aylık bölümlerde yapılacak eğitim çalışmalarının sonunda başarı ve performans testlerine tabi tutulacaklar. Projede yer alan tüm sporcuların tüm ihtiyaçları Spor Genel Müdürlüğü tarafından karşılanacak.

2011 yılında  Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü  tarafından  İlçe Coğrafi şartları ve sporcu potansiyeli göz  önüne alınarak kurulan Arifiye Gençlik Spor kulübü bisiklet branşı  tamamen alt yapıdan, transfer etmeksizin çekirdekten yetiştirme  bir kadro ile büyük bir ivme kazanarak bu güne gelindi.

“Yetenek seçimi” modeli uygulanarak İlçede bulunan okulların ilk kademesinde yapılan taramalar sonunda, bisiklet branşına uygun fiziki yapı ve motorik uyum testleri ile belirlenen 8 öğrenci ile başlanan çalışmalardan sonra 2013 yılı itibarı ile Sakarya ilinin Bisiklet alt yapısı oluşturulmuş olup; Sakarya İlimizde bisiklet branşında 20 sporcudan oluşan alt yapı ile söz sahibi durumdayız.

 

Bisiklet Milli takımı Antrenör Tuncer Salihoğlu ve Antrenör Saniye Sezer tarafından verilen programlar  ile çalışmalarını haftanın 6 günü ilimizin her tarafında yol ve kriteryum antrenmanları ile süsleyen başarılı sporcuları barındıran kulübümüz şu an sadece  yıldızlar kademesinde yoluna devam etmektedir. Gönüllülük esasına dayanarak yapılan Mastırlar gurubu  olarak bilinen 35 yaş üstü çalışmalarımız başlamıştır. Şu an Mastırlarda kulübümüz adına devam eden sporcumuz Mehmet Bahattin Taşkın 2013 yılı sezonunu  Türkiye  ikinci olarak tamamlamıştır. Çalışmalarımız 2014 yılı itibarı ile  takım oluşumuna gidilecektir. Taban çalışmaları tamamlanmış olup yeni sezon başlaması beklenmektedir.

 

Arifiye Gençlik Spor Kulübü Sekreteri İbrahim Arkan tarafından yapılan açıklama sonunda Abdülkerim Cömert, Ertuğrul Ademoğlu, Onur Turgut, Muratcan İleri ve Tunahan Furuncu oluşan ekibimize Yıldız B kategorisinde Türkiye Birincisi olan 1999 doğumlu  sporcumuz Serhat Mercan da katılımı ile 2014 yılı itibarı ile sayımız 6 ya çıkacak.

 

Çalışmalarımıza maddi ve manevi desteği sağlayan önce İle Kaymakamımız Mehmet Ünal ,İlçe Belediye Başkanımız İsmail Karakullukçu, Gençlik Spor İl Müdürü Salih Koşu ya destek olan tüm kurum ve kuruluşlara çok teşekkür ederim. Bisiklet sporunun meşakkatli ve masraflı olduğunun bildiren İbrahim Arkan yeni tedarikçilerin başarımıza daha da destek vereceklerini belirtti.

banner220
Yorumlar (0)