U17 Play-Off'da şampiyon Karasuspor

U 17 Play-OFF Mehmet Sütlü Grubu 7. Hafta Müsabakasında Karasuspor ile Rasimpaşaspor karşı karşıya geldi. Sarı kırmızılı ekip sahadan 5-0 galip ayrıldı.

U17 Ligi 17.05.2024, 09:55 SporExpres
U17 Play-Off'da şampiyon Karasuspor

FİŞİ ÇEKTİLER

U 17 Play-OFF Mehmet Sütlü Grubu 7. Hafta Müsabakasında Karasuspor U 15  ile Rasimpaşaspor U 17  Erenler Atatürk Stadında karşı karşıya geldi. Grupta şampiyonluk mücadelesi veren sarı kırmızılı ekip dakika 10’da Mustafa ile skoru 1-0’a getirdi. Erken gelen gol ile ataklarını s’ıklaştıran kuzey ekibi dakika 17’de Adem ile farkı ikiye çıkarttı. Oyun üstünlüğünü ele alan Karasuspor dakika 25’de Gökhan ile skoru 3-0 taşıdı. Müsabakanın ilk yarısında başka gol olmayınca  ilk yarı sarı kırmızılı ekibin 3-0 üstünlüğü ile sona erdi.

FARK ATTILAR

Müsabakanın ikinci yarısına kaldığı yerden devam eden Karasuspor dakika 45’de Eren ile durumu 4-0’a getirdi. Oyundan kopan rakibinin hatalarını iyi değerlendiren sarı kırmızılı ekip dakika 55’de Bora’nın ayağından bulduğu gol ile farkı 5’e çıkarttı. Karşılaşmanın geride kalan dakikalarından başka gol olmayınca Karasupsor sahadan 5-0 galip ayrılarak Play-OFF grubunu şampiyon olarak tamamlayarak Türkiye Şampiyonasına gitmeye hak kazandı.

MUTLUYUZ

Karasuspor Antrenörü Sadun Hoşbay, “  Hedefimiz olan şampiyonluğa zorlu Play-OFF grubunun ardından ulaştık. Bütün oyuncularımı kutluyorum. Bize her zaman destek olan yönetimimize teşekkür ediyorum. Şimdi önümüzde Türkiye Şampiyonası var. En iyi şekilde hazırlanıp Karasu’yu temsil edeceğiz” dedi.  

Yorumlar (0)