U17 Şampiyonları Kupalarını aldı

Sakarya U17 Ligi’nin en iyi 3 takımı Gençlik Merkezi, Maltepe Gençlik ve Karasuspor şampiyonluk kupalarını düzenlenen törenle aldılar

U17 Ligi 04.06.2023, 12:37 SporExpres
U17 Şampiyonları Kupalarını aldı

Sakarya U17 Ligi oynanan play-off etabının ardından sona erdi. Büyük çekişmeye sahne olan müsabakaların ardından Sakarya’yı Türkiye Şampiyonası’ında temsil edecek 3 takım belli oldu. Erenler Stadı’nda düzenlenen törenle şampiyonaya katılma hakkı elde eden takımlara kupa ve madalyaları verildi.

3 TAKIM

37 Takım ile 4 ayrı grupta başlayan Sakarya U17 Ligi mücadelesi sonrasında gruplarında ilk 3 sırayı alan 12 takımın iki ayrı grupta yaptığı play-off mücadelesi ile sürdü. U-17 Play Off İlhan Okyar Grubu’nu Sakarya Gençlik Merkezi 15 puan ile lider tamamlarken Mustafa Erkaya Grubu’nda Maltepe Gençlikspor 12 puan ile Türkiye Şampiyonası biletini alan ikinci takım oldu. Play-offları 2 ve 3’üncü sırada tamamlayan takımların baraj müsabakasında Karasuspor ve Alaağaçspor finalde karşılaşırken rakibini 5-0 mağlup eden Karasuspor Türkiye Şampiyonası’na katılan üçüncü temsilcimiz oldu.

KUPA VE MADALYA

Sakarya’yı U17 Türkiye Şampiyonası’nda temsil edecek olan Sakarya Gençlik Merkezi, Maltepe Gençlikspor ve Karasuspor için Erenler Stadı’nda kupa ve madalya töreni düzenlendi. Sakarya Amatör Spor Kulüpler Federasyon Başkanı Yaşar Zımba, Gençlik ve Spor İl Müdürü Nevzat İnanç, Futbol İl Temsilcisi Tezcan Demir, Erenler İlçe Müdürü Özcan Çelikten, kulüp yöneticileri, sporcular ve aileleri katıldı. Düzenlenen törenler 3 temsilcimizin futbolcu ve teknik heyetlerine kupa ve madalyaları takdim edildi.

TEBRİK ETTİ

Sakarya Amatör Spor Kulüpler Federasyon başkanı Yaşar Zımba, tüm takımları özellikle gençleri yetiştiren antrenörleri ve onlara değer veren kulüp yöneticilerini tebrik ettiğini belirterek; Herşeyden önce gençleri kötü alışkanlıklardan uzak tutmak için sporun önemi büyük. Hangi branş olursa olsun gençlerin spor yapması gerekiyor. Ben bu gençlerin Sakarya’yı en iyi şekilde temsil edeceklerine inanıyorum. Şimdiden onlara başarılar diliyorum’’ dedi.

Yorumlar (0)