03.11.2016, 15:43

17 Puanlık maç

 Sakaryaspor bu hafta Spor Toto 3.Lig'in 10.haftasında lider Orhangazispor'u konuk edecek. Lige fırtına gibi bir başlangıç yaptıktan sonra bir bocalama dönemi geçirdik. İşler daha da kötüye gidecekken Denizli Belediye yardımımıza yetişti.

Tabi Denizli Belediye'nin gücü malum asıl önemli olan bu hafta oynayacağımız Orhangazispor maçı

Elbette bu maç Dünyanın sonu değil ama bizim için her şeye yeniden başlamak ve işleri yoluna koymak için çok önemli bir fırsat. Orhangazi karşısında alacağımız bir galibiyet hem ligi hem bizi adeta fabrika ayarlarına geri döndürecek. Öyle ki şuana kadar yaşadığımız puan kayıpları toplu halde telafi edebileceğimiz bir maç. Aslında sadece bizim için değil zirveyi kovalayan tüm takımların gözü bu maçta olacak.

Sakaryaspor'un kadro yapısını bana göre 3.lige formatına pek uygun değil. Buda bizim için zaman zaman dezavantaj oluyor. Fakat kadromuz böyle kritik seviyedeki maçları daha rahat kaldırabilecek tecrübeli bir yapıya sahip.

İlginç bir tesadüf ki geçen sezon Orhangazispor ile yine 10.haftada kendi sahamızda karşı karşıya gelmiş ve 3-1 kazanmıştık.

Sakaryaspor'un lider Orhangazispor mağlup olması durumunda ise bizim için sıkıntılı günlerin artması demek. Liderin 7 puan gerisine düşmeyi bir kenara koyun yaşayacağımız moral çöküntüsü ile bana göre rahat kazanabileceğimiz Orduspor karşılaşması bile bizim için kabusa dönebilir. 9 Haftada topladığımız puan 17. Matematiksel olarak şampiyonluk şansınız bitmez ama ruhen bu yarıştan kopmamak için 3 puana ihtiyacımız var. İşte bu yüzden 17 puanlık bir maç. 

 

Denizli’den aldığımız gaz ile taraftarın önünde bu zorlu virajı karlı bir şekilde döneceğimize inanıyorum. Tersini düşünmek bile insanı strese sokuyor.

Malum bu şehrin play-off tecrübesi çok ama play-offlar bizim akıl sağlığımız ile oynuyor adeta. 

Yorumlar (0)