03.04.2013, 16:25

5 milyon TL’yi onlar koysun,ben de 1 milyon TL bulacağım

Sezon sonu bırakacağım ve hazırlayıp sunduğum Spor54 programının bu haftaki konuğum ASKF Başkanı Hüseyin Kama idi.

Kendisine amatör futbolumuzdaki olayları ve Sakaryaspor hakkındaki düşüncelerini sordum.

Öncelikli sözü, Yeni Oluşumculara inanmadığı ve böyle bir oluşumun olmayacağı idi. “Bugüne kadar nerelerdeydiler. Neymiş, 5 milyon mu bulacaklarmış mış. Onlar 5 milyon TL versin, ben de 1 milyon koyacağım” deyince ben de “O zaman sen çık yap” dedim. Biz çıkarsak şartsız, gönüllü çıkar, adam gibi de yaparız bu işi ama onlar çıkmak değil reklam peşindeler” dedi.

Yeni Oluşumculara bir çok kişi inanmıyor ama ben inanıyorum. Zaten bu dönemde de ortaya çıkmazlarsa bir daha hiç çıkmasınlar. Hatta bu memleketi terk etsinler. Çünkü eğer bunu yapmazlarsa bu Yeni Oluşumcular, ben de onların hiçbirini Sakaryalı ve Sakaryasporlu olarak görmem, hepsi benim için birer VATAN HAİNİ olur.

TRANSFER DOSYASI AÇILDI BİLE

Kaldı ki önce Yunus Akman’ın işini bitirecekler ve böylece Sakaryaspor iflas davası ortadan kalkmış olacak. Sonra da başkan ve yönetici olmadan, gelecek sezon için transfer açılacak. Sonra seçime gidilecek ve yeni başkan ile yönetim oluşacak. Yepyeni bir kadro kurulacak. Yani hedef 3 sene sonra Süper Lige çıkmak olacak. Kaldı ki transfer, öyle milletin kasten şişirdiği gibi 5milyon TL’ye falan da bitmiyor. 3,5 milyon TL’ye de değil. Çok daha altında bitti bile. Evet evet bitti bile. Siz ne sanıyorsunuz ki bu sessizliğin sebebini? Tıpkı Orhan Şeşen ve Fatih Buruşoğlu’nun yaptığı gibi bu iş sessiz ve derinden halledildi. Sadece transfer zamanı bekleniyor.

 

GİDEN GİDER, KALAN SAĞLAR BİZİMDİR

Bu arada, mevcut kadrodaki futbolcular içinde, sözleşmesi devam edenler içinde, gitmek isteyenlere, en az yetiştiricilik bedelleri ödenmesi şartıyla gönderilecek. Misal mi? Cihan, Özgür, Hakan Çalışkan, A.Kadir gibi. Tabi bu paraya onları alan olursa!

Sözleşmeleri biten Onur Demir, Kerem, Bünyamin, Gazanfer ve Mesut ise serbest bırakılacak. 3.lig Statüsü gereği Levent, Selim ve Harun yaş sınırından dolayı otomatikman bu takımdan gönderilecek.

Bir başka deyişe kalanlardan da birtakım çıktığını söylemek isterim size.

Nasıl mı? Hüseyin, Hakan Toker- Cihan-Hakan Çalışkan, Ayhan, Özgür, Alaattin Hamza, Çağrı, Muhammer, A.Kadir ve Doğan Seçgin.  Bu isimlere kalan Hakkı ve Onur Anıl’ı da ekleyebiliriz. Tabi altyapı takımlarımızdan gelecek yeni isimleri de. Özellikle A2 ve bu sene Türkiye ikincisi olan U-16 takımızdan.

500 BİN TL’YE YEPYENİ BİR KADRO KURULUR

Kocaelisporun hali ortada. Halen 3.ligden düşmeme mücadelesi veriyorlar. Bu yüzden de Harun, Selim ve levent dışındaki kadro muhafaza edilmek, ayrıca şampiyonluk için, bir kaleci, bir stoper, ön libero bir orta saha, oyun kurucu bir orta saha ve bu ligden az 20 gol atacak bir golcü almamız lazım. Hatta 2 yeni golcü. Bunun hesabı da ortada. Zira bu ligin ederi 1 yıllığına 50 bin TL. 10 tane futbolcu alsan yapar 500 bin TL ki bu da at değil deve değil yani. En kalitesini getirsen yapar 1 milyon TL ki bu para da mevcut kadrodan futbolcu satarak olmamalı. Cepten  para konarak yapılmalı. Zaten bu parayı verip Sakaryasporu şampiyonluğa oynatamayacaksak, kimsenin gelmesine de gerek yok.

 

TOÇOĞLU BAŞKAN YOK SAYILMAMALI

Burada mesele, şu an ki futbolculara olan borçlardır. Bu nedenle de önce bu borçlar halledilmeli, sonra transfer açılmalıdır. Yok öyle bu paraları vermeden transferi açmak, futbolcu almak. Bu ne ahlaka sığar ne de dinimize ve  kişiliğe…

Tabi altyapı konusu Zeki Toçoğlu başkan ile yüzde yüz mutabakata varılarak çözülmelidir. Zira Sakaryaspor Altyapı takımları, geçen sene yapılan protokolle 10 yıllığına Sakarya Büyükşehir Belediyesine ve dolayısıyla Sayın Zeki Toçoğlu başkana direkt olarak bağlanmıştı. Toçoğlu başkanı hiç kimse ama hiç kimse yok saymamalı. Kaldı ki Zeki başkan bu ilin Şehrül Emin’i. Yani şehrin teslim edilebileceği en emin insan. Ben ondan eminim, herkes ve özellikle de ona muhalif olanlar ile Yeni Oluşumcular da emin olmalıdır. Yoksa bu oluşum da hiçbir işe yaramaz.

Bu işin yolu da sevgi, saygı, güven ve inançtan geçer ki Toçoğlu ile uzlaşmak bu demektir. Yani başarı, barış ve dirilen Sakarya…

Bu utanç tablosuna son verilmeli. Tablo ortada. Kimin içi siniyor alınan sonuçlara ve ligdeki konumumuza. Zaten sinen de bizden değildir, kansız ve şerefsizdir.

 

Yorumlar (0)