21.11.2013, 10:29

Adapazarıspor ve SAÜ Basket

Adapazarıspor Pazar günü Kuştepespor’u 2-0 yenerken,iki ayrı devrede iki ayrı görüntü verdi. Mavi Beyazlılar maçın İlk 45 dakikasında silik sonuç alamayan bir görüntüyü verirken ikinci 45 te hakiki hüviyetini buldu ve baskılı,paslı güzel oyunu ortaya koyunca ilki 40 metreden Ozan ile, ikincisi kale önünden Papen Mustafa ile golleri bularak 3 Puanı hanesine yazdırdı.


Futbolculara gelince :  Vedat :Kalede güven verdi. Fazla tehlikeli iş düşmedi ancak gelen Top’ları kolay ve güvenle önledi. İskender, Uğur, Tolga, Burak dörtlüsü rakibe zamanında ve tehlike alanının dışında bastı, Top kullanmasına izin vermedi. Takımın arka tarafı sağlam ve enerjik. Yusuf oynadığı dakikalarda iyi idi yerini Faruk’a bıraktı. Hakan Kökçü çalışkan ve atakların başlamasına yardım etti.Ozan atom karınca gibi çalıştı, 40 metreden Rop’a füze gibi vurdu ve takımı şaha kaldırdı.Gol sevinci görülmeye değerdi. Ozan alkışlar arasında yerini Cebraile bıraktı.


Dardan: Her takıma dardan gibi delici ve yıpratıcı bir oyuncu lazım. Dardan’ı sezon başı Kamp ta izlediğim zama


Arjan: Genç Arjan adeta bir dinamo. Ne yoruluyor ne de duruyor. Böylesine biyonik bir Futbolcu derslere konu olmalı diye düşünüyorum. Oyuna katkısı çok büyük.  Metin: Usta ayak Metin Penaltı atışı için Top’un başına geçince biraz gergindi.Bunu hissettirdi. Penaltı atışını Kaleci kurtarınca morali çok bozuldu. Oyundan iyice düştü ve yerini Papen Mustafa’ya bıraktı. Papen Mustafa: Usta oyuncu Kulübeden saha içine girince oyunda denge değişti. Rakip takım Mustafa’yı 2 kişi ile kontrol etse de bir Pozisyonda kaçırdılar ve Mustafa  Dardan’dan gelen Top’u Kale’ye yolladı. Ustalığını gösterdi. Blerim Mula maçı çok güzel okudu ve gerekli anlarda gerekli müdahaleleri yaparak Galibiyetin gelmesinde büyük tecrübesini gösterdi


SAܒlü Bayanlar

SAÜ bayan Basketbolcuları bu haftada istedikleri galibiyeti alamadılar. Mersin temsilcisi Kurtuluş karşısında ilk devre çok iyi olan SAܒlü bayanlar 2 periyod’da Galibiyete giden bir oyun çıkardılar. Vali Mustafa Büyük ikinci devre başında Salona gelerek maçı izledi. SAÜ takımı maçı kazanır diyorduk iş son periyoda geldi maç tersine döndü. Temsilcimiz son 4 dakika da basket atamaz rakip oyuncuları kontrol edemez hale geldiler. Maçın bitimine 3 dakika 33 saniye kala durum 51-51 oldu öne geçeriz derken fark yemeye başladılar. Maç bitti skor 55-65 olarak yazıldı. Biz maçın bitimini değil de SAÜ takımının bittiğini gördük. Bir ata sözü aklımıza geldi. “ Taşıma suyla değirmen dönmez ”SAÜ yöneticilerinin takımın kötü gidişine dur demek için acil tedbirleri alması lazım , yoksa takım dağılma ve yok olma yolunda. Bizden hatırlatması.


Karamanda İnternet

Erenler ve Karaman Futbol sahaları ve tesisleri İki Belediyemizin malı. Erenler sahasında geçen yıllar İnternet sıkıntısı vardı. Büyükşehir belediye Başkanı Zeki Toçoğlu sıkıntıyı duyunca ilgilileri bir hayli haşlamıştı. Şimdi orada sorun yok. Adapazarı Belediyesinin Milyon liralar harcayarak yaptığı mükemmel tesiste internet maalesef çalışmıyor. 3 Hafta önce bilgisayarlarımızı götürdük ve maçı geçeriz dedik “İnternet gidiyor geliyor bizde giremiyoruz “ demişlerdi, giremedik. Bu hafta artık olmuştur diye yine PC mizi sırtlandık gittik. Oda ne İnternet yine çalışmıyor. Başkan Süleyman Dişli bu güzel tesisi kazandırmış hiçbir fedakarlıktan kaçmamış parayı da dökmüş ancak internet konusunda sınıfta kalmış. Maç başlamadan önce Şeref Tribününde oturan başkan vekili Rıdvan Özüm’e durumu bildirdim, ilgileneceğim dedi. Buradan da hatırlatayım dedim. Kısacası Adapazarı Belediyesi bu tesis ile Denizi geçmiş ancak İnternette derede boğulmuş.  Ayıp.

 

Yorumlar (0)