27.04.2012, 18:52

Amacınız Nedir ?

7 Mayıs Pazartesi günü yapılacak olan Sakaryaspor Olağan Genel Kurulu ile ilgili somut bir gelişme yok ama aday adayları çok(!)

Benim yaptığım istihbarata göre, Vedat Yaşlıca ciddi ciddi hazırlanıyor. Sonrasında Sadık Akbıyıklı var. Kendisinin başkan olması istenen ama kendisinin istemediğini öğrendiğim Halit İnci yi de unutmamak gerek. Başka bir sürpriz çıkarsa da kimse şaşırmasın.

Dediğim gibi bunlar aday adayı. Hiç belli olmaz, hiç kimse çıkmaz ve bu seçim bir kez daha KAYYUM a kalır. Ben bunu istemiyorum çünkü geçen sene de böyle bir plan yapılmıştı ama tutmamıştı. Zeki Toçoğlu nun Sakaryaspor u alma ihtimali, benim Güneş e ayak basmaya eş değerde(!), yani yok, yani sıfır. Boş verin bu işi.

O zaman ne yapılmalı

Her seçim dönemi söylenen ama bir türlü olmayan, bu kendin kabulleneceği, inanacağı, güveneceği, şeffaf, objektif, dürüst ve bir o kadar da paralı başkan ile yönetim bu kez mutlak oluşturulmalı.

Bundan daha önemlisi ise,

Gelecek paraya güvenmeyen, almaya değil vermeye gelen, transferi açacak, iç transferi pürüzsüz halledecek, Maliye ve SSK borçlarından korkmayacak isimlerin gelmesi.

Özellikle de 2014-2015 futbol sezonunda uygulamaya koyulacak olan UEFA kriterlerini unutmayıp, ona göre kurumsallaşmayı sağlatmalı.

Salih ve Berat tan gelecek paraya da, eğer verdiği sözü tutup gönderirse FİYAPI dan gelecek 500 bin TL ye de, şuan ki kadroda yer alan genç futbolcuları satıp oradan gelecek paraya da güvenmesin hiç kimse.

Berat ve Salih in parası yeni sezon öncesi Futbol Federasyonuna ödensin. Fiyapı dan gelecek para da önümüzdeki sene futbolculara prim olarak dağıtacak şekilde tutalım yine bir kenarda. Yani bu paraları yok saysın gelecekler.

Başkanlığa ve yöneticiliğe soyunacak kişiler ceplerinden nakit koyacakları paraya göre hareket etsin.

Bunun için de başkan adayının en az 150 bin TL, Basın Sözcüsü, Futbol Şube Sorumlusu ve Başkan Vekili olmak isteyenin de 100 er bin TL, diğer üyelerin 50 şer bin TL nakit vermesi şart ki, 17 yönetici hesaba katıldığında yaklaşık 1,5 milyon TL nakit paramız olmuş olur. Bu da bize yeni sezon için kurulacak yeni Sakaryaspor için yeter de artar bile. Ya da bu para da Salih ve Berat tan veya yeni yeni Yetiştirme Bedeli alınarak gönderilen futbolculardan gelecek parayla birleştirilip, transferin açılması için borçlu olduğumuz futbolculara verilsin. Federasyona olan bu borç kapatılsın ve hemen transfere geçilsin. Biz de o zaman Büyükşehir e, Valiliğe, İş adamlarına, kurumlara deriz ki, Yönetim bunu yaptı. Sıra transferde. Hadi bakalım, pamuk eller cebe. Başka yolu yok.

Yani ya bu şehir federasyon borcunu kapatacak ya da bu şehir gelecek yönetim tarafından federasyona olan borç kapatılıp transferler bu şehir tarafından yapılacak.

Kombine bilet, saha içi ve göğüs reklamı gibi plan ve projeler de tutarsa, sırtımız yere gelmez ve seneye de şampiyon oluruz. Aksi taktirde 2 ay sonra yine bir seçim falan filan derken ver elini 3.Lig!

Eğer ki bunun aksini düşünen, transfer açmayı aklına bile getirmeyip, Transferi açamam diyen, Ben da para yok. 50 bin veya 100 bin TL nereden bulayım diyen varsa peşin peşin söyleyeyim hiç aday olmasın.

Çünkü bu takım transferi açamaz, adam gibi transfer yapamaz ize, tıpkı bu sene ki gibi haftalar önce 3.lige düşer.

 

 
Yorumlar (0)