11.10.2017, 23:59

BAL bildiğiniz gibi Süper Amatör fırtınalı geçer

 Uzun bir aranın ardından Sakarya'da amatör futbol heyecanı yeniden başladı. Bölgesel Amatör Lig temsilcilerimiz bu hafta 3. maçlarını oynarken Süper Amatör ve 1.Amatör Küme'de 2.hafta geride kaldı. Lig çok uzun maraton ama biz bu sene yine yerel heyecanlar yaşacağız gibi BAL bize tat vermiyor.

BAL'da heyecanımız yok

Bölgesel Amatör Lig'de Karasuspor 3 haftada 7 puan toplayarak en iyi başlangıcı yapan temsilcimiz oldu. Karasuspor'da başkan Hasan Özkan ilçenin beklentilerinin çok yüksek olduğunun farkında bu yüzden Karasuspor'u daha önceki BAL macerasından daha farklı daha kenetlenmiş görüyorum.

Bir diğer temsilcimiz Adapazarıspor her nekadar kötü başlamasa da bu hafta hem Gebze karşısında alınan mağlubiyet hem de ortaya konulan kötü futbol camiada epey moralleri bozmuş gibi. Gebze çok güçlü ve her yıl hedefe oynayan bir takım ama ben Adapazarıspor'u bu kadar vasat beklemiyorumdum açıkçası.

Geçtiğimiz yıldan BAL'da kalan tek temsilcimiz Sapancaspor lig öncesi çok sancılı bir dönem geçirdi fakat yinede lige kötü başladıkları söylenemez. Yeşil Beyazlıların yukarıya yönelik bir hedefi olmadığı kesin ama ligde kalmak içinde bence umutsuz değiller.

Gerek 11.Gruptaki rakiplerimiz gerekse Spor Toto Bölgesel Lig'deki play-off sistemi nedeni ile diğer takımların durumu göze alındığından bu yılda bir üst lige takım göndermemiz bir rüya gibi görünse de Allah'tan umut kesilmez

Süper Lig fırtınalı geçer

Süper Amatör Lig'de her yıl zirveye oynayan takımlara bu yıl 2-3 yeni takım eklenecek gibi görüyor. Serdivan, Kocaali, Akyazı, Hendek, Karasu Güven, Kalaycı, Kırkpınar bunlar yukarda görmeye alışık olduğumuz takımlar. Yeni sezona iddialı hazırlanan Aşağı Kirazcaspor ve Hendek Dereköy ezber bozmaya hazırlanıyor...

Süper Amatör Lig'de Serdivanspor için ayrı bir pencere açmak gerek. Aralıksız 8 sezonluk bir Reşat Salpat döneminin ardından Sarı Siyahlılarda göreve getirilen Berk Yusuf Yıldız, Serdivanspor'a yeniden bir kolej takımı havası katmış.

Büyük ölçüde yenilenen takımda hava oldukça değişmiş. Umut vadeden gençlerin arasına Erkan, Ümit, Soner ve Enes gibi kaliteli ve tecrübeli takviyelerle kurulan kadro birlik beraberliği sağlamış gibi görünüyor. Yeni bir takım olmalarına rağmen yönetim, teknik heyet ve futbolcular birbirine kenetlenmiş ve saha içinde skor ne olursa olsun oyun disiplinini yakalamışlar.

Serdivanspor daha önce 2 kez BAL macerası yaşadı fakat hem teknik heyeti hem de futbolcuları yeniden bir şampiyonluk için oldukça istekli gördüm

Yorumlar (1)
Selim göral 7 yıl önce
Karasusporda bu ligde iş yapabilir disiplinli bir takım serdivansporuda karasu ile hazırlık maçında izledim bu ligin üstünde oyuncuları var kimseye değmeden çıkarlar