25.09.2023, 14:03

Bu saatten sonra yapılacak 2 şey var:


Tuncay Şanlı ile ikinci ligde ise 6.kez çıktığımız Çorumspor maçını 1-0 yenilgiyle tamamladık, üst üste 3.yenilgimiz aldık. Ligin dibine doğru da iniyoruz!  
Tamam, kabul; sahaya korkmadan, cesaretle 3 puan almak için çıktık, pozisyonlar da bulduk  ama yanlış. Çünkü oyuncular halen tam olarak hazır değiller, takım tam rayına oturmamış. Oyuncular halen birbirini tanımıyor, takım oyunu yok. Kim, ne zaman nerde duracağını da ne yapacağını da bilmiyor. Çünkü yabancılar birbirlerine. Bu yüzden hem biraz daha sabır göstermeliyiz bu takıma hem de daha erken yapılmalıydı bu transferler. 
Son sözüm de şu olur?
Sakaryasporun en ideal oyun sistemi 4-5-1 olmalı, bunun için de Cihan, Oğuz, B.Cevahir, Donkor, Rotman, Mikail, Sinan, Hasan, Roshi, Burak Süleyman ve Kabongo şeklinde olmalıdır. Simon, Mohammed, Del Valle, Dani ve Murat Cem de hamle oyuncularımız olmalıdır. 4-2-3-1 de olur ama o zaman da orta sahanın ortasında Sinan ve Hasan oynayıp,, sağ açıkta Roshi, sol açıkta Burak, santrforda da Kabongo’ya yer verilmelidir. Hayır yani baksanıza Dani tıpkı ben(!) Mohammed ve Del Valla bitmiş de okeye dönüyor(!) 6 maçta takıma katkıları SIFIR. Şuan ki halleri de öyle?   
Bu saatten sonra yapılacak 2 şey var:


Sakaryaspor Kulüp Başkanı Cumhur Genç ve yönetimi, devre arasına kadar, futbolculara paralarını günü gününe, kuruşu kuruşuna vererek onları galibiyetlere, güzel ve savaşçı futbola teşvik ettirmelerini sağlayacak. Yani saha dışındaki GECİKMİŞ işleri hemen yerine getirecek. 
Sakaryaspor teknik sorumlusu Tuncay Şanlı ve ekibi de devre arasına kadar tüm futbolcuların beyinlerini yıkayıp geçmişi unutturarak, bu haftadan itibaren seri galibiyetler aldırtmalıdır. ..


Yani futbolcularımızın bundan sonraki her maçta; ağızlarından adeta salyalar akacak, formalarda ıslanmamış yer kalmayacak, ayak konacak yere başını sokarak her tarafı yara bere ve kan olacak. Yani tüm ruhunu verecek bu takım için tüm ruhunu. Tuncay Şanlı futbolculuk hayatınca bunu kendi yaptı, şimdi de bu oyuncularına yaptırsın. Böyle oynayalım da yine yenilelim hiç önemli değil. Eğer o taraftar seni ve futbolcuları ayakta alkışlamazsa namerdim. Ben şimdi bunu bekliyorum hepsinden… 

Yorumlar (1)
Üzgün Ümitsiz 10 ay önce
Hasan bey "T. Taşkın go home!" yazdı. "Nalepa güle güle" yazdı. T.Şanlının başarısına kefil olduğunu yazdı. Taşkın ve Nalepa gitti, Hasan bey ve T.Şanlı burada. Gitme sırası şimdi kimde?