banner212

banner211

12.04.2022, 17:14

BU SATTEN SONRA YAPILACAK TEK ŞEY?

Şurada ligin bitimine 4 hafta kalmış. Ununu eleyen elemiş eleği de duvara asmış olduğu için gidip canlı canlı izlediğim Etimesgut maçını eleştirecek halim yok! 1puan almış puan farkını da 8 yapmışız, daha ne olsun?
Evet, onları da Ankara’da yenseydik, 1461 Trabzon ve Bodrumspor ile puan farkını 10 yapıp, kalan 4 maç sonrasında bu pazar günkü Turgutluspor maçını da kazanıp bu hafta şampiyonluk turu atacaktık ama olmadı. Oldu da olmadı çünkü hem Turgutluspor maçını kazanmamızı ve hem de 1461 Trabzonspor-Bodrumspor maçının berabere bitmesini bekleyecektik!
Al Etimesgut maçını Başkentte, at bu hafta burada şampiyonluk turunu di mi ama?
Neyse, bunda da bir hayır var illa ki? 
Biz en iyisi mi Turgutluspor maçını alalım da bize ne Trabzon-Bodrum maçından ama belli ki bize bu turu attırmayacaklar. Çünkü 2 takımdan biri beraberliğe razı olmaz, birisi diğerine kıyak yapar(!) O durumda da biz bu hafta yensek bile onlardan birini,n de yenmesi durumunda puan farkı 3 maç kala yine 8 kalacak ki bu da Seikspor maçını kazanıp aradaki 8 puanlım farkı koruyup bu maçtan sonrada sadece 2 maç kalacağı ve aradaki puan farkı da 8 olacağı için, yani son 2 maçta yenilsek bile matematiksel olarak da Serik’te şampiyonluk turu atmak demektir. 
Bitti mi? Hayır çünkü kalan 4 maç sonrasında eğer ki ligi puan puan bitirirsek Bodrumspor ile her 2 maçta da 1-0’lık galibiyetler olduğu için iş GENEL AVERAJA bakacak ama 1461 Trabzon ile puan puana ligi bitirirsek, onlarla burada berabere kalıp orada 1-0 yendiğimiz için, İKİLİ AVERAJ BİZDE OLDUĞU için yine şampiyon olabileceğiz. 
Yani demem o dur ki, TURU ya Serik deplasmanında atacağız ya da 3 hafta sonra burada oynayacağımız Kahramanmaraşsporu yenip burada atacağız. Son maç olan Sivas Belediyespor maçı da tamamen formalite olacak. 
İnşallah 1461 Trabzon-Bodrum maçı berabere biter, biz de ligde kalma mücadelesi veren Turgutlusporu burada yener de o turu bu hafta hep birlikte atarız. 

BİLET FİYATLARI YÜZDE 50 İNMELİ ÇÜNKÜ?
Bu takımın bu şampiyonluk mücadelesindeki toplam giderine kadar biliyor musunuz? Tam 50 milyon lira, eski paraya göre de 50 trilyon. 
Geçmiş borç yok takıma ama maç başları, kalan maçlar, primler ve en önemlisi şampiyonluk primleri tutuyor. Veren verdi sıra hepimizde…
Şöyle bir hesap yaptım da, ortalama 30 liradan hesap etsek stadımızdaki 28 bin 880 bileti, yapar 900 bin lira, düz hesap 1 maçta 1 milyon lira. 3 hafta sonraki Maraş maçıyla da eder 2 milyon lira…
Ama birde yönetimin yüzde 50’lik artan bilet fiyatlarını hesap edersek, ortalama 50 liradan 10 bin seyirci gelir ki o da 500 bin lira demektir. Yani arada yarı yarıya hasılat farkı oluyor. Çünkü o zamlı tarifeye mübarek Ramazan ayında, oruçlu oruçlu çok kişi Turgutlu maçına da Maraş maçına da gelmez. 
Bu yüzden, VİP PROTOKOLve NUMARALI ALT İLE ÜST TRİBÜNLER HARİÇ, kale arkalarıyla maraton tribün bilet fiyatları yüzde 50 indirilmelidir. Yani 2 maçta 500 bin lirayı o tribünlerden kazanmak yerine 2 milyon lira hasılat elde etmek düşünülmelidir. 
Ayrıca, o dolu tribünün şampiyonluk kutlaması kadar, ligde alma savaşı veren Turgutluspor takımını da unutmamak lazım. Öyle ya orada zor beraberlik almıştık ki Allah korusun tur atmak yerine, berabere kalıp veya yenilerek o hevesi kursakta bırakmanın da bir anlamı yok yani. Sonra veremezsiniz puan kaybının da bilet fiyatların hesabını da…
SERBEST VURUŞ’A BEKLİYORUM!
Bu arada, her çarşamba günü, konun uzman ve yetkilileriyle, başta Sakaryaspor, Hendekspor ve BAL Ligi olmak üzere gündemdeki spor olaylarının konuşulup tartışıldığı hasan gökdemir ile SERBEST VURUŞ programımı her çarşamba akşamı saat 20.00’dan itibaren (Ramazan ayında 21.00’da olabilir), haberlisin.com, haber54.com ve aksamhaberleri.com’un  facebook ve instagram adresleriyle youtube hesabımdan da canlı canlı izleyebilir, programımıza da mesaj atarak veya bizzat katılarak destek verebilirsiniz. Beklerim…
İŞTE SOSYAL MEDYA HESAPLARIM  
Facebook: Hasan Gökdemir
İnstagram: journal5462 ve journalist5462
Youtube: Hasan Gökdemir ile Serbest Vuruş.
Twitter:  hasangk91802922

Yorumlar (0)