17.04.2024, 11:17

BU TAKIM MI PLAY OFF OYNAYACAK?


Gün geçmiyor ki Sakaryaspor futbol takımı hakkında kötü şeyler yazmayalım! Yahu sizin olmazsa olmazınız, Erzurumspor’u dış sahada da olsa yenmek ama o ne hal, o ne vurdumduymazlık, o ne gamsızlık, o ne ruhsuzluktur ya öyle?
Taa sezon başından beri yazıp duruyorum, Sakaryasporun hedefi play off oynamak değil ilk 2 sırayı alıp Süper Lige hiç play off oynamadan çıkmaktır diye ama dinleyen, inanan kim? Hadi o olmadı bari 2.yarıya bu hedef ile başlaydınız ya? İstenseydi bugün 5.sırada olmaz ilk 2 sırada ve hatta tıpkı Eyüpsor gibi haftalar önce 1.Lige çıkmayı garantilemiş olurduk. Şimdi Play Off bile çok zor!
Sakaryaspor bu maça Cihan, Oğuz, Bülent Uzun, Donkor, Rotman, Hasan, Murat Cem, Burak, Roshi, Kabongo ve Dimitrov ilk on biri ile çıktı. Ki bana göre Dimitrov yerine Del Valle oynamalıydı. Çünkü maç deplasmandaydı ve tıpkı Roshi gibi bize kontra atakta gol atabilecek daha yetenekli ve kaliteli futbolcuydu. Bırak santrforsuz, Kabongo’suz çık bu maça ama Del Valle’ti oynat da nerde bunu düşünecek yetenekte bir teknik direktör? Sonrasında ise şöyle bir değişikliklere bakıyorum, 86.dakikada Murat Cem-Muhammed Hikmet, 72’de Hasan-Del Valle ve Dimitrov-Samed Onur, 83’te de Kabongo-Dino tercihleri yapılmış ki bu değişiklikler de zamanı da yine yanlıştı. Hayır yani, transfer yasağı olan takım Erzurumspor değil de sanki Sakaryaspordu. 

KÜÇÜK DÜŞÜNEN BÜYÜK KAYBEDER!

Bakar mısınız kadroya ve değişikliklere? Ne bir Eyüpsor kalitesinde bir takımız ne de Göztepe. Kaldı ki kadro kalitesinden ve bolluğundan giren çıkanı aratmıyor. Teknik direktörleri de istedikleri hamleleri yapıp giden maçı geri alabiliyorlar. Sakaryasporda bırakın ilk 11’i, yedek kulübesinde bile Göztepe ve Eyüpsor’daki gibi bir kadro yok ki ilk 2’de olsun? Biz ala ala Gençlerbirliği’nden sağ bek Muhammet Hikmet’i, Karagümrükspor’dan da orta saha oyuncusu Samed’i almışız. Birde geçen sene de kiralık aldığımız Bulgar Dimitrov var! Ne transferler ama di mi?  
Yahu ne zaman adam gibi, bir futbol, ilk 11, değişiklik, mücadele ve futbol göreceğiz Sakaryasporda? Erzurumspor sahaya ADETA yedeksiz denecek 11 kişiyle çıkıyor ve biz onlardan çekiniyor, hücum futbol oynamayı ve golleri atmayı değil de oyunu YİNE kendi sahamızda kabul edip, defansımızı kendi ceza alanımız önünde, orta saha oyuncularını da hemen onların 5-10 metre önünde, santrfor Kabongo’yu  ise bu orta saha ve defansımızdan 50 metre uzakta oynatıyoruz, hem de tek başına! Bu şekilde şişirilen her top, sanki rakip yarı alanda 20 metre yüksekliğinde bir beton varmış gibi geri geliyor? Neden ya bu korkak futbol, neden bu kadar küçük düşünüyorsunuz? Önce siz kendiniz tat alacaksınız oynadığınız futboldan ki bizlere de o tadı geçirin!
Çok değil ya, az inansaydınız ve isteseydiniz hem Erzurumsporu yenerdiniz hem de şimdi 2.sıradaydınız. Nasıl mı? Çünkü Kocaelispor da Göztepe de hep bize çalıştı ama biz seri galibiyetler almak yerine bu tür beraberliklerle yetindik ya da yenildik ve buralarda sürünüyoruz! İşte bunun için KÜÇÜK düşünüldü diyorum ya? 

BU RUH BİZİ PLAY OFF’A SOKMAZ!
Bu takım var ya bu takım son 4 maça da bu ruh, bu inançsızlık, bu isteksizlik ile çıksın, ligi İLK 7SIRADA DEĞİL 8 ya 9.sırada tamamlar ve PLAY OFF’A DA KALAMAZ.  Kaldı ki son 4 maçımızın ikisi ligde kalma mücadelesi veren Ankara Keçiörengücü ve Tuzlaspor ile burada, Giresunspor ve Kocaelispor ile de rakip sahada. Kimi yeneceğiz bu 4 maçta? Bir kere Kocaelispor maçını unutun, o maç bana göre SIFIR puan demektir de lige havlu atmış Giresunsporu bile yenemeyiz bugünkü futbol ve ruhla. Hayır yani 4’te 4 yapsa ne olur ki? Yine play off oynayacağız, 2.sırada yer alıp direkt olarak Süper Lige çıkamayacağız ki? Göztepe İKİNCİ, Kocaelispor da 3.olur. 
Tercih Tuncay hoca ve futbolcularda. Ya kalan her maçta ölümüne mücadele edip bugüne kadar beklenen ama yapılmayanları yapıp Sakaryasporu Play Off’tan Süper Lige çıkartırlar, ya da büyük bir kahırla yine seneye bu ligde oynatırlar…
Bana göre de ha play off oynamışız ha ligi 15.sırada bitirmişiz hiç fark etmez. Çünkü her ikisinde de yine bu ligdesin Süper Lig’de değil. Yazık o kadar emeğe ve paraya…
İddia ediyorum. Bu takım rakiplerin alacağı sonuçlarla Sakaryasporu yine Play Off’a sokabilir ama belki play off baraj maçlarında belki de tek maç üzerinden tarafsız sahada oynanacak o Play Off finalinde tek rakibimiz olan Kocaelispor’a yine yenilecek ve onları Süper Lige çıkartacak, bizi de yine kahredecek. Çünkü inancım kalmadı takıma…

Yorumlar (1)
Üzgün Ümitsiz 1 ay önce
Bu kadro Temmuz ayından beri yetersizdi, Tuncay Şanlı ve ekibi de görev verilen ilk günden beri hatalı seçimdi. Biz bunu her defasında söyledik Siz ise halâ problemin "ruh eksikliği" olduğunu yazıyorsunuz.