19.01.2021, 13:07

BU TAKIM OY-NA-MI-YOR

Herkesin hesabı ertelenen Serik maçının kayıpsız geçileceği yönündeydi. Zor da olsa hesaplar tuttu derken son dakika golü hesapları alt üst etti.

Sezon başından itibaren üzerine koymadan geçilen maçların hiçbirinde beğenilen, alkışlanan futbol sergilenmedi.

Haftalardır oynarmış gibi yapıldı.. Kazanılan maçlarda bile yüzler gülmüyordu. Bugün de böyle bir maç sergilendi.

Kötü futbolda ısrarcıydı Sakaryaspor. Rakibe karşı yine üstünlük kurulamazken geriden çıkışlarda gelişi güzel paslar maça damga vurdu.

Kanat organizasyonları ile netice arayan Sakaryaspor, kaptıklarımla giderim niyetli Serikin yarı sahada ki baskısını kıramadı ilk yarı boyunca.

Mesafe kat etmeden atılan paslar yerini bulmadığından, Sakaryaspor kısır döngü içinde boğuşup durdu.

İkinci toplara ilk müdahale her defasında rakipten geldi. Serik maçın başında bulduğu fırsatı gole çevirse, bunun altından kalkacak yapıda değildi Sakaryaspor.

Defans arkasına sarkmalara da seyirci kaldılar. Savuma, adam paylaşımında çelişkideydi.

İlk yarı golsüz geçildiyse kaleci Oğuzun payı ne kadar büyükse, yenilen golde de o kadar büyük. Son dakika sana gol mü lazım.  Nedir bu telaşen.  Tecrübene yakışmadı..

Serik, planından vazgeçmemekte ısrarcı oldu…  Ali Özgünü bağlamakta hedeflerinden biriydi.. Önce aradan, havadan, yerden topla Ali nin irtibatını kestiler.

Sakaryaspor kenar yönetimin sahadakilerle irtibatı zaten çok öncelerden kalmamıştı.. Onlarda bu duruma seyirci kaldı.

İkinci yarıda hareketlenen maçta günün tek çalışkanı Abdülazizin golü geldiğinde iş bitti sanıldı.

Serik gol yemeden açılmaya niyeti yoktu. Açıldıklarında Ali Özgün ilk kez golle burun buruna geldiğinde acemileşti adeta. Çağrı da aynı şekilde netice alamadan döndü..

Tam da bu arada kenarda ısınan Berk, hocasına ıslık çaldı geleyim mi diye. Cevap veren olmadı.. Açtı ağzını, yumdu gözünü… Oyuncular arasında ki gruplaşmaların önüne geçilemedi maalesef.

Benzer durum daha öncede yaşanmıştı. Oyundan  atılan Berkaycanın yerine kenardan Çağrı ya, stopere sen geç denildiğinde Çağrı nın cevabı Azad geçsin. Bunlarla ilk yarı geçti, gitti…

Bu takımı kuran, istifa kararı ile içine eden de kimse kusura bakmasın Yönetim. O günden beri şakülü kaçtı takımın.

İsmail Ertekin in alacağını ödeyecek parayı bulamadı. İş uzadı da uzadı. Bugün yarın Ertekin in parası ödenirse yeni teknik adamla sözleşme imzalanacak.

Bozkurtla anlaşıldı denilmekte ama belli olmaz Sakaryaspor VARa gidebilir.

Yorumlar (0)