28.09.2020, 10:54

BUNADA ŞÜKÜR

Kırmızı Grup’un iki transfer şampiyonu ikinci haftada karşı karşıya geldi. Hatta kağıt üzerinde şampiyonluğun iki adayı var gibi grupta. Tabi futbol sahada başka, puan durumunda başka oluyor…

Kadro kalitesi ve derinliği olarak Eyüpspor grupta zaten hemen ilk dikkati çeken ekipti. İstanbul ekibi bu ligde şampiyonluğa kadro kurmak isteyen her hocanın takımında görmek isteyeceği bir çok oyuncuya sahip.

Sakaryaspor’da kadro olarak rakibinden geri kalır bir hali yok aslında bazı nüanslar dışında. Asıl fark Eyüpspor takımının biz daha kongre yaparken kampa başlamış olmasıydı. Bunu da maç tempolarında gördük aslında.

Fakat fizik olarak ne kadar geride olsak da ben açıkçası bu kadar kötü bir Sakaryaspor beklemiyordum. Özellikle ilk devrede neredeyse hiç bir şey yapmadık. Rakip üstümüze geldi fakat kendi beceriksizliklerinden sonuca gidemezken yine kişisel bir beceri ile kilidi açtılar.

İkinci yarıda daha istekli gibi görünsek te üretmekte çok zorlandık. Çok zor pozisyonda golü bulduk üstüne üstlük rakip 10 kişi kaldı. Şimdi baskıyı kurarız bir şekilde galibiyet golü gelir diye beklerken bizim takım daha da duraksadı. Kanı gibi oynuyoruz, ağır ve aksak

İşte tam burada teknik direktör İsmail Ertekin’in oyuncu değişikliklerine anlam veremedim. Sanki pek gol atmaya riske girmeye niyetli değildi. Öyle ya takıma golü getiren ve ikinci yarıda tek heyecan yaratan Devrim Taşkaya oyundan çıktı. Gol aramamız gerekirken Azad Filiz oyuna girdi. Hadi hepsini geçtik maçın bitimine bir dakika kala Hasan Bilal değişikliine hiç anlam veremedim.

Yarıştaki en büyük rakibimiz olan Eyüpspor’a bu kötü günümüzde yenilmediğimize mi sevineyim, bir şekilde hak etmediğimiz halde 3 puan alabilecekken  o isteği gösteremediğimize mi üzüleyim.

Yorumlar (0)