18.10.2012, 11:35

Büyükşehir Görevden Kaçmamalı

Sakaryaspor’da 6 haftalık kötü performans önce teknik heyeti ardından da yönetimi pes ettirdi. Ancak futbolcular hem sonuç hem de futbol olarak bu sürede kötü netice alma konusunda halen pes etmedi!

***

Sıkıntıların saha dışında olmadığını saha içerisinde sorunlar olduğunu söyledik. Bunun farkına varan Kaptan Levent Demiray da idman öncesinde özellikle genç oyuncuları bu konuda yüksek sesle uyarma ihtiyacı duydu. Geç kalınmış olmasına karşın yapılması gereken bir hamleyi yaptı. Ancak genç arkadaşların bu ikazları ne kadar dikkate alacağını merak ediyorum. Yönetimin, teknik heyetin, taraftarın, basının yaptığı eleştirileri hep kulak arkası yapan oyuncu arkadaşlarımız artık bir şeylerin farkına varmalı. 6 haftalık dönemde mağlup olduğumuz takımların karşısına sadece Sakaryaspor forması çıksa bu kadar rahat ve farklı sonuçlarla galibiyet alabileceklerine inanmıyorum. Bunun böyle olduğunu artık bizim gibi sahada olan oyuncularda görmeli. Ve bu sonuçlara isyan etmeli. Bu kadar ucuz olmayan Sakaryaspor formasını bu kadar ucuz olarak kullanma haklarının olmadığının da artık farkına varmaları lazım.

***

Vedat Yaşlıca ve kurmayları da bu sonuçlara 6 hafta dayanabildi. Genel kurul kararı alan Yaşlıca ve ekibi en doğru kararı verdi. Bu işin transferin açılmadan çözülemeyeceğini kendilerinde bunu başaramayacağını bildikleri için aldıkları karara saygı duyuyorum. Ama bu karar sonrası izlenecek yol önemli. Transferin açılmadan bu işlerin yürümeyeceği aşikar. Bu zamana kadar böyle geldi bizde bu işi transferi açmadan götürürüz götürenler nasıl götürdü gibi düşüncesi olan ve yönetime talip olmayı düşünen adayların şimdiden bu düşüncelerinden vazgeçmeleri şart. Son yıllarda 6 ayda bir kongre yapma alışkanlığı kazanmış! Sakaryaspor’da bu kongrelerin ne takıma ne kulübe ne de camiaya zarardan başka bir şey getirmediğini de görmek gerekiyor.

***

Bu dönemde en büyük görev Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu’na düşüyor. Başkan Toçoğlu’nun çağrısını bekleyen iş adamlarının olduğunu biliyoruz. Ancak bu takımın Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu’nun çağrısından çok belediye desteğine ihtiyacı olduğu ortada. Son yıllarda o kadar çok kongre yapıldı ki artık yöneticilik yapmayan iş adamı bulmakta zorlanıyoruz. Görev yapan iş adamlarının büyük bölümü de Atatürk Stadı’nın oradan geçerken ya yolunu değiştiriyor yada Sakaryaspor ismi duyunca yaka silkiyor. Böyle küskün, böyle bitkin bir şehrin ayağa kalkabilmesi içinde şehrin mülki amirlerinin gerekli hamleleri yapmalarından başka bir kurtuluş çaresi de gözükmüyor.

***

Artık Başkan Zeki Toçoğlu, koşar adım 3.Lig’e giden Sakaryaspor’a yapılması gereken neyse onu yapmalı. Ya kulübü Büyükşehir bünyesine almalı ya da kendisinin önderliğinde oluşacak bir yönetim olması durumunda göreve geleceklerini söyleyen şehrin iş adamlarına bu önderliği yapmalı. Sakaryaspor’un eriyip bitmesine kimse izin vermemeli. Bu şehrin tek markası ve en büyük sosyal aktivitesi olan yeşil-siyahlı ekibimizin, ayağa kalkması için bu dönem bir milat. Ancak bu dönemde de görev beklenen isimlerin duyarsız kalmaları halinde  Sakaryaspor sevgisinin sadece lafta kaldığını artık söylenecek bu sözlere de karınların tok olduğunu da bilmeleri gerekiyor.

 

Yorumlar (0)