22.10.2017, 20:25

DAHA İYİ OLACAK… BİRAZ DAHA ZAMAN

 Rakibimiz Nazilli oyunun başında niyetleri çok açık belli. Sahalarına çekilecekler, zaman çalma adına her fırsatı kullanacaklar, bizi oynatmamaya ve sinirlendirmeye çalışacaklar, savunmada dengesiz yakalanırsak ani hücumla ya da duran toplarda hata yaparsak şans golü arayacaklar.

Önceki maça oranla Nazilli karşısında daha iyi oynadık. İlk yarıda bulduğumuz iki çok net gol pozisyonunu kullanamadık. Tufan’ın Ramazan’a ve Ferhat’ın Mahir’e verdiği pasların istatistiklere asist olarak geçmesi gerekirdi ama çöpe gitti.

Orta sahayı kontrol altına almak ve pas yapmak istatistik olarak iyi ama rakibin dengesini bozmak adına etkili değil çünkü çok ağır oynuyoruz. Bilhassa stoperler hücum pası vermek için boş arkadaşını ararken topsuz oyuncuların oldukları yerlerde hareketsiz beklemeleri orta alanda yan paslarla oynamamıza neden oluyor.

Hücuma geçiş anlarında pas almak için boşa çıkan oyuncularımızın çevre kontrolü yapmamaları büyük sorun. Boş mu yoksa arkalarındaki bir rakibin baskısı altında mı olduklarını bilemedikleri için aldıkları topu tekrar geri pas olarak kullanıyorlar. Halbuki çevre kontrolü yapmış olsa topu aldığı an rakibin kendisinden uzakta ve boş durumda olduğu pozisyonda hızla dönüp hücum için hareketlenerek muhtemelen etkili olabilecek atakları başlatabilirler. Ama bunu maç boyunca çok az yaptık, yani bu kontrolsüzlük nedeniyle olası hızlı hücumlarımızı kendimiz frenlemiş olduk.

Savunma oyuncularımız ile kaleci arasındaki iletişim uyumsuzluğu bu maçta göze battı.

İkinci yarıda gününde olmayan Murat’ı oyundan alıp Fatih’i sahaya sürmek, Ferhat’ı da tek ön libero pozisyonuna çekmek geçiş oyunlarımızı hızlandırdı. Fatih’in taşıyıp kestiği toplarla da etkili olup gol sinyalleri vermeye başladık ki bunların birinde de Ramazan Çevik’in yerine oyuna giren Coşkun’un kafa vuruşu ile golü bulduk.

Yalnız bu gol öncesi Coşkun’un yan yana koşu sırasında rakip oyuncuyu eliyle çekerek yaptığı çok net faul var, hakeme teşekkür etmeden geçemem.

Golden sonra açılan Nazilli karşısında golle sonuçlanacak kontra pozisyonları yakaladık ama cömertçe harcadık. Son dakika içinde yine hızlı çıkışta Beykan ile şık bir gol bulduk ki karşısındaki oyuncu sanırım bel kayması teşhisi ile müşahede altına alınmıştır.

İlk devresi 23dk.55sn. ikinci devresi 21dk.29sn. oynanan maçın tamamında topun oyunda kaldığı süre 45 dakika 24 saniye.

İlk yarı pas sayısı

1.BÖLGE: İsabetli “18” isabetsiz “0”

2. BÖLGE: İsabetli “129” isabetsiz “18”

3. BÖLGE: İsabetli “27” isabetsiz “19”

İkinci yarı pas sayısı

1. BÖLGE: İsabetli “9” isabetsiz “0”

2. BÖLGE: İsabetli “117” isabetsiz “15”

3. BÖLGE. İsabetli “48” isabetsiz “17”

Şut: 8 - Korner:7 – Faul:14 – Ofsayt:3 – Ceza sahasına orta:12- Gol pozisyonu:6

Mahir : Topla buluşma sayısı “8” kullanma: “3” olumlu “5” olumsuz.

Coşkun: Topla buluşma sayısı “9” kullanma: “7” olumlu “2” olumsuz.

Özetle… Önceki maça oranla daha iyi futbol var. Dikkatle gözlemlerseniz oyuncular hayli yetenekli ama bu yetenekleri kullanma yanlışları var.

Bana göre oyuncular henüz tam uyum sağlamış değiller. İsim vermeden geçelim bazı oyuncular da henüz fizik kondisyonda hayli eksik.

Eğer tam uyum sağlanıp oyuncularda gerekli fizik güç de yakalanır ve bu takım hızlı oynamayı başarırsa iyi işler yaparız.

Kimse merak etmesin… Daha iyi olacak biraz daha zaman.

Yorumlar (0)