Akyazı'da Satranç heyecanı

Türkiye Satranç Federasyonun organize ettiği Satranç Turnuvası çekişmeli geçti. Akyazı Recep Tayyip Erdoğan Spor Kompleksi Cevat Ayhan Spor Salonunda 25-26 Mayıs 2024 tarihlerinde düzenlenen santranç turnuvasına birçok İl ve İlçeden 8 yaş ve altı, 10 yaş ve altı, 14 yaş ve altı ve açık kategorilerinde katılım sağlandı.

Diğer 29.05.2024, 10:23 Alperen Durmuşkaya
Akyazı'da Satranç heyecanı

128 SPORCU

Akyazı Satranç Turnuvasına 7’den 70’e herkes büyük ilgi gösterdi. Birbirinden çekişmeli ve heyecanlı anlara sahne olan final maçlarında kazananlar sevinirken mağlup olanlar üzüntülerine hakim olamadı.Turnuvalara 4 farklı daldan 128 sporcu dereceye girmek için ter döktü. Dereceye girenlere kupa ve madalyalar takdim edildi. Sporcuların bir kısmı İstanbul, Bursa, Düzce, Kocaeli, Isparta ve Batman’dan turnuvaya katılım sağladı.

DERECE İLE BİTİRDİLER

Türkiye Satranç Federasyonun organize ettiği Satranç Turnuvası çekişmeli geçti. 8 yaş ve altı kategorsinde  Mert Umut Eskiköy birinci olarak tamamladı. 10 yaş ve altı kategorisinde Çınar Bektaş turnuvayı birinci olarak tamamladı. Açık kategoride Coşkun Duman birinciliğin sahibi oldu. 14 yaş ve altı kategorsinde Ahmet Berat Tümer birnicilk ile turnuvayı bitirdi.

SPOR İLE BULUŞTULAR

Akyazı Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Kasım Adem Altun; Analitik düşünme ve zeka oyunlarından  satrancın ülkemizin faydaları saymakla bitmez. Satranç, çocukların eğitimine ve odaklanmalarına yardımcı olur, stratejik düşünme, etkili karar almada yardımcı olurken aynı zamanda özgüvenlerini de arttırır. Önceliğimiz çocuklarımızı, gençlerimizi sporla buluşturup, satranç severlere heyecan dolu anlar yaşatmak ve bu bağlamda Akyazı  Satranç Turnuvası gençlerimizin ufkunu açmak, sağlıklı düşünüp sağlıklı kararlar alabilen yetişkin  bireyler yetiştirmek amacıyla düzenlenmiştir. Organizasyonun yapılmasında bizlere destek veren; Sakarya Gençlik ve Spor İl Müdürü Nevzat İnanç , Akyazı Kaymakamı Sayın Mustafa İkbal Eşki,  Akyazı Belediye Başkanı Sayın Bilal Soykan, , Satranç İl Temsilcimize, İlçe Spor Uzmanımız Recep Kodalak  ve İlçe Müdürlüğümüz Çalışanlarımıza teşekkür ederim.

Yorumlar (0)