On Kasım Atatürk’ü anma Kupası 3 bant bilardo turnuvası Platin Bilardo salonunda yapıldı." />

Atatürk’ü anma Bilardo turnuvası yapıldı

On Kasım Atatürk’ü anma Kupası 3 bant bilardo turnuvası Platin Bilardo salonunda yapıldı.

Diğer 09.11.2012, 20:45
Atatürk’ü anma  Bilardo turnuvası yapıldı

On Kasım Atatürk’ü anma Kupası 3 bant bilardo turnuvası Platin Bilardo salonunda yapıldı. 32 usta bilardocunun katıldığı turnuvada birincilik kupa ve madalyasını Geyve Belediye Başkanı Murat Kaya verdi.

Çekişmeli geçti

Biribirinden usta 32 Bilardo’cunun katrıldığı tunuva çok çekiçmeli geçti. Elemelerden sonra  Alaattin Erdoğdu ve Ferhat Özbaş Finale yükseldi. Final maçı ise Turnuvanın ismine yakışır şekilde heyecan dolu olarak geçti.

Son vuruş kazandırdı

Final 40 sayı kazanım olarak yapıldı. Karşılaşmayı son ana kadar 6-8 fark ile götüren Ferhat Özbaş son vuruşlarında sayı yapamayınca Alaattin Aydoğdu farkı kapadı ve durum 39-39 oldu. Maç sayısı vuruşu yapan Ferhat Özbaş sayı alamadı. Alaattin Aydoğdu maç sayısı olarak çok zor pozisyonda yaptığı vuruş ile sayı alınca Turnuvayı kazandı.

Seymen’in üzüntüsü

Ferhat Özbaş’ın maçı kaybetmesi en çok 8 yaşındaki oğlu Seymen’i üzüdü. Seymen babasının yenilgisi sonrası gözyaşlarını tutamayınca babası kendisini teselli etti,ikincilik kupası oğluna hediye edince  Seymen’in yüzü güldü.

Tören yapıldı

Turnuvanın sonuçlanması ile Madalya ve Kupalar verildi. Birincilik madalya ve Kupasını Turnuvanın Finalini izleyen Geyve Belediye Başkanı Murat Kaya verdi. Diğer ödülleri İl Genel Meclisi İl spor komisyonu Başkanı Neşet Çakır, Ferhat Dereli ve Ekrem Özkan verdiler.


 

Yorumlar (0)