banner212

banner211

TRAFİK HAFTASI’NDA PEDAL ÇEVİRDİLER

Trafik Haftası’nda ‘Öncelik Hayatın Öncelik Yayaların’ sloganıyla gerçekleştirilen 7. Geleneksel Bisiklet Turu’nu Sakaryalılar büyük ilgi gösterdi.

Diğer 05.05.2019, 16:24 Erdem Yıldırım
TRAFİK HAFTASI’NDA PEDAL ÇEVİRDİLER
banner218

BİSİKLET TURU

Büyükşehir Belediyesi, Valilik ve Sakarya Bisiklet ve Doğa Sporları Derneği taafından düzenlenen Trafik Haftası 7. Geleneksel Bisiklet Turu büyük bir katılımla gerçekleşti. ‘Öncelik Hayatın Öncelik Yayanın’ sloganıyla düzenlenen Bisiklet Turu’na Vali Ahmet Hamdi Nayir, Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, AKP Milletvekili Kenan Sofuoğlu, Erenler Belediye Başkanı Fevzi Kılıç ve çok sayıda bisiklet sever katıldı. Demokrasi Meydanı’ndan başlayan tur Sakaryapark’ta sona erdi. Vali Nayir’in başlangıcını yaptığı bisiklet turunda Başkan Ekrem Yüce, Milletvekili Sofuoğlu ve yüzlerce bisiklet sever birlikte bisiklet sürdü.

YOĞUN İLGİ

Bisiklet Turu’na katılan protokol üyeleri Trafik Haftası’nı kutlayarak bisiletle yaşamın önemine değindi. Başkan Ekrem Yüce bisiklet sporuna yatırımların devam edeceğini söyledi. Yüce, “Sakarya, bisiklet dostu bir şehir. Bizler bu anlayışla bisiklete yönelik projeler hazırlamayı ve yeni yatırımları hayata geçirmeyi sürdüreceğiz” dedi. Bisiklet Turu’nun sonunda çekilişlerle 54 bisiklet ve 54 bisiklet çantası sahiplerinin oldu. Bisiklet turu’na katılımın bir hayli fazla olması herkesi mutlu etti.  

ÖNCELİK HAYATIN ÖNCELİK YAYALARIN

Başkan Ekrem Yüce, “Trafikte araca değil, kurallara güvenmenin öneminin vurgulandığı Trafik Haftanızı kutluyorum. Çok sayıda canların yandığı, ailelerin yıkıldığı böylesine önemli bir konuda ‘Öncelik Hayatın Öncelik Yayaların’ sloganı bize işin anahtarını veriyor. Trafikte kurallara riayet etmek, kontrollü araç kullanmak ve önceliği yayalara vermek büyük acıların yaşanmasını çok büyük ölçüde önleyecek ciddi tedbirler arasında yer alıyor. Bizler de Büyükşehir Belediyesi olarak trafikte farkındalık oluşturacak çalışmalar içerisinde yer almaya büyük önem gösteriyoruz. Bu farkındalıklar arasında bisikletin ayrıcalıklı bir konumu olduğunu düşünüyoruz” dedi.

BİSİKLET SPORUNA YATIRIMLAR DEVAM EDECEK

Başkan Yüce, “Bisiklette Ayçiçeği Bisiklet Vadisi Türkiye’de bir ilk olarak ön plana çıkıyor. 55. Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu’nun Sakarya-İstanbul arasında gerçekleştirilen altıncı etabı şehrimizde yapıldı. İnşallah 2020 yılında şehrimizde gerçekleştirilecek Dünya Dağ Bisikleti Maraton Şampiyonası’nda da bu tesisimiz büyük beğeni kazanacaktır. Akıllı bisikletlerle şehrimizde turlayan vatandaşlarımızı görmek bizleri çok mutlu ediyor. Hepinize bisiklete binmenizi, şehrimizin sokaklarında, caddelerinde ve parklarında bisikletlerinizle turlamanızı tavsiye ediyorum. Böylelikle hem şehrin tadını daha güzel çıkaracak hem de sağlıklı yaşam açısından güzel bir adım atmış olacaksınız. Sakarya, bisiklet dostu bir şehir. Bizler bu anlayışla bisiklete yönelik projeler hazırlamayı ve yeni yatırımları hayata geçirmeyi sürdüreceğiz” dedi.

 BİSİKLET SPORU İÇİN BİRLİKTE ÇALIŞMA

Milletvekili Kenan Sofuoğlu, “Organizasyonda emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Hayatım hep bisikletin üzerinde geçti. Erenler’in caddelerinde hep bisiklet kullanmışımdır. Bisikleti sadece çocuklar kullanır diye bir durum var. Yurtdışnda yaşadığımda tüm insanların bisiklet kullandığını gördüm. Bu kültürü oluşturmak adına şehrimizde çalışmalar yapılıyor. İnşallah Valiliğimizle, Büyükşehir Belediyemizle, ilçe belediyelerimizle bisikleti yaygınlaştırmak için çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

SAKARYA’DA BİSİKLET SPORU YAYGINLAŞIYOR

Vali Ahmet Hamdi Nayir, “Bu organizasyonda sizlerle bir arada olmanın mutluluğunu yaşıyorum. Merkezi yönetim ile yerel yönetimlerin ortak çalışmalarından birisi sporu yaygınlaştırmaktır. Bizler her yaşa uygun sporların olduğunu biliyoruz. Bisiklet sporu da herkesin yapabileceği sporlar arasında yer alıyor. Biz şuna inanıyoruz; bisiklet sporcuları sorumluluğunu bilen sporcular. Kendi sağlığına, çevreye, geleceğe, topluma karşı sorumluluğunu biliyor ve bu sorumluluğun gereği olarak bu sporu yapıyor. Bu spor gerçekten insan sağlığı, çevre ve gelecek için önemli. Dolayısıyla Trafik Haftası’nda da güzel bir birlikteliğin ürünü olarak buna yer verilmesi çok kıymetli. Sakarya coğrafyasıyla bisiklet sporuna fırsat sağlıyor. Yerel yönetimlerimizin çalışmalarıyla bisiklet sporuna imkânlar oluşturuluyor. Tüm katılımcılara teşekkür ediyorum” dedi.

 

Yorumlar (0)